Tartışma:Türkiye cumhurbaşkanı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (B-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (B-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Anlam[kaynağı değiştir]

Cumhurbaskaninin baska anlami var mi? Benim bildigim tek. --Özgürmesaj 00:40, 16 Nisan 2005 (UTC)

Anlamı tek de...[kaynağı değiştir]

Etkileşimli bir ansiklopedi maddesi olduğunda ne yapacağız sorun bu...

Zaten listede TR Cumhurbaşkanları linki vardı, diğerini ben ekleyince böyle bir mantık çıktı bence ama, o an aklıma gelen birşey olduğu için, teorik bir gerekçe uyduramayacağım hemen...

Bir soruna işaret etmek amacıyla onu koydum aslında diyebilirim. İçerik bağlantısı gereksinen başlıklar türünden bir şablon da uydurabiliriz tabii... ---- kharoonmesaj 00:53, 16 Nisan 2005 (UTC)+2

Başlık[kaynağı değiştir]

Sadece Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı anlatılmış bu sebeple ismi Cumhurbaşkanı yerine Türkiye'de Cumhurbaşkanı olarak değiştiriyorum.Cumhurbaşkanı yönlendirmesini sildim ve interwiki bağlantısını değiştirdim.--Machiavelli' msj 23:57, 15 Ağustos 2007 (UTC)

Diğer devlet ve hükümet başkanları maddelerinin adları X Cumhurbaşkanı, Y Başkanı, Z Devlet Başkanı vb. biçiminde büyük harfle yazılmış. Bu adlar özel isim olduğu için bu sayfanın adının da Türkiye Cumhurbaşkanı olarak değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. --Neolegen (mesaj) 13:11, 6 Kasım 2016 (UTC)

isim[kaynağı değiştir]

Bu madde Cumhurbaşkanlığını değil Türkiye cumhurbaşkanlığını anlatıyor. İsmi değiştirdim. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı daha makul ama, fikir belirtilirse iyi olur.--Boyalikus 01:27, 8 Haziran 2008 (UTC)

Ayrıca madde de şu ana kadar yazılanlar için kaynak gerekmez, Anayasa maddeleri belirtilmiş. --Boyalikus 01:34, 8 Haziran 2008 (UTC)

Başkomutanlık bayrağı olarak gösterilen fors[kaynağı değiştir]

Genelkurmay başkanı forsu, cumhurbaşkanın başkomutan sıfatıyla kullandığı bayrak olarak gösterilmiş. Bu forsu yalnızca genelkurmay başkanı kullanıyor, diye biliyorum. TSK'nın sitesinde cumhurbaşkanı ve genelkurmay başkanının forsları ayrı ayrı gösterilmiş. Cumhurbaşkanlığı sitesinde de cumhurbaşkanının genelkurmay başkanı forsunu kullandığını gösteren bir bilgi yok. Eğer cumhurbaşkanının bu forsu kullandığına yönelik kesin bir bilgi yoksa, görselin sayfadan silinmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum.

  • Görseli kaldırıyorum. -Neolegen (mesaj) 23:39, 19 Eylül 2016 (UTC)