Tartışma:Türk Devletleri Teşkilatı

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Vikiproje Türkiye (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
  VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
   Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
   Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
   
  Vikiproje Azerbaycan (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
  VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Azerbaycan maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Azerbaycan kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
   Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
   Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
   
  Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
  VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
   Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
   Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
   


  Harita[kaynağı değiştir]

  Madde güzel hazırlanmış fakat bir de harita koyulursa daha güzel olur.Bu imzasız yazı 85.97.60.125 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  Kurumun ismi[kaynağı değiştir]

  • Kurumun adı Türk Devletleri Teşkilatı oldu
  Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/gundem/disisleri-bakani-cavusoglu-aile-meclisimizin-ismini-turk-devletleri-teskilati-olarak-degistiriyoruz/2417907
  • Bugün haberlerde ismin değiştirildiğini okudum, artık Türk Konseyi değil, Türk Keneşi. Bunu değiştirebilirseniz sevinirim.
  Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/11/30/turk-konseyi-ozune-dondu
  Selamlar 62.235.178.248 17:25, 30 Kasım 2012 (UTC)
  Resmî adı Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi olduğuna göre[1] bu ada taşısak ya? Bu imzasız yazı Cobija (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  • Maddenin ismi sözkonusu uluslararası organizasyon tarafından da resmî ve yaygın olarak kullanılan Türk Keneşi olarak değiştirildi.[2][3][4] İlk cümlede yer alan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi açık isminin kısaltması olarak; her iki versiyonun da organizasyon tarafından kullanılıyor[5][6] olması sebebiyle "(TDKÜİK veya TDKİK)" ifadesi kullanıldı. Saygılar. WikiBronze [M] 12:51, 11 Mart 2015 (UTC)