Tartışma:Slav dilleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Rusya (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Rusya maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Rusya kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

"Slav dillerinin [avrupanın öbeğini oluşturur Almanca İngilizce ve İskandinav dillerine oldukça çok benzer 100/50 kelimeler aynıdır.tün slavlar aslında birbirleri ile çok rahat anlaşbilirler şivesel farklar vardır Türkiye (Azerbaycan)gibi aslında hepsi aynı dildir." gibi devrik, anlamayı zorlaştırıcı bir cümlenin Vikipedi'de işi olmamalı. Ayrıca, bilimsellikten uzak bir cümle tarzında olması da cabası. Bu sebeple silinmeli. Söz konusu cümle tarzına dikkat edilmeli ki Vikipedi'ye güvenilerek elde edilmeye çalışılan bilgiler daha açık ve doğru olsun.

Prizrenli 11:40, 29 Eylül 2008 (UTC)Prizrenli

Taraflılık[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu madde "Kazan Hanlığı ya da Türklerin bakış açılarından Slav dili" mi? Daha normal madde yazılmalıdır. Teşekkür ederim. Takabeg ileti 23:53, 1 Ekim 2008 (UTC)

Slav dilleri 2008.[kaynağı değiştir]

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d5/Slawische_sprachen.png