Tartışma:Gönüllülük

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Hukuk (Taslak-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hukuk maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hukuk kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

madde adı[kaynağı değiştir]

böyle birşey yok ki türkçede.. 'gönüllülük' olmasın? --kibele 09:18, 22 Aralık 2016 (UTC)

  • evet, kaynaklarda da ister liberteryenizm ister anarşizm olsun "gönüllülük" olarak geçer. --Mskyrider ileti 09:43, 22 Aralık 2016 (UTC)
  • Volunteering Türkçe karşılığı gönülllü olma durumu diye biliyorum. Yani gönüllülük. Gönüllü maddesi bunun interwiki karşılığı yapılmış. Peki bu maddenin karşılığı olan Voluntariness in? --Ahmet Turhan (mesaj) 11:39, 22 Aralık 2016 (UTC)
  • Voluntariness = Gönüllülük --Mskyrider ileti 12:08, 22 Aralık 2016 (UTC)
Volunteering ? Gönüllülük şurda 5 ana dala ayırıp incelenmiş. --Ahmet Turhan (mesaj) 12:15, 22 Aralık 2016 (UTC)
  • evet enwikide voluntariness yanında, Voluntaryism de var, anlam ayrımı gerektirecek kadar madde var mı biz de henüz ? --Mskyrider ileti 12:21, 22 Aralık 2016 (UTC)
  • Türkçe kaynaklarda voluntarism ya da voluntariness için gönüllülük kullanılıyor. Ki "gönül" kelimesinin ingilizce karşılığı da yok. --Mskyrider ileti 12:25, 22 Aralık 2016 (UTC)