Serkan Şenalp

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Serkan Şenalp
Serkan Şenalp.jpg
Doğum Özden Serkan Şenalp
2 Kasım 1985 (1985-11-02) (36 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Milliyet Türk
Meslek Oyuncu
Etkin yıllar 2005-günümüz
Evlilik
Esengül Yılmaz (e. 2020)
[1]

Serkan Şenalp (d. 2 Kasım 1985; İstanbul, Türkiye), Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

2003 yılında Çağrıbey Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirmiş ayrıca aynı sene içerisinde Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölüünden mezun olmuştur. Hâlen Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Yüksek Lisans öğrencisidir. Aslen İstanbulludur.

Televizyon Kariyeri 2005 yılında ardı ardına oynadığı ödüllü reklam filmleri ve atv’de yayınlanan İlk Göz Ağrısı adlı televizyon dizisiyle başladı. atv'nin fantastik dizisi "Selena"da Ozan karakterini oynamıştır. Digitürk S'nek'te Selin Altay ile beraber 200 bölüm talk show yapmışlığı vardır.

Önceden Kanal 1 ekranlarında hafta içi akşamları Selin Altay'la beraber GençLink isimli bir program hazırlayıp sunmuştur. 2015 yılında Sen Benimsin dizisinde Beşir karakterini canlandırmıştır.

Oynadığı Diziler[değiştir | kaynağı değiştir]

Reklam Filmleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Ülker Rodeo, Algida Cornetto, Familia, Fanta, Shubuo, Jump, Hürriyet Seri İlanlar, Braun Silk Epil, Avea ve Nescafe reklam filmlerinde oynadı.

Sinema Filmleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Klipleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinem'in '"Yaz Yağmuru" ve müzik piyasasına yeni giriş yapan "Gece" adlı grubun ilk klibi olan "aşık mıyız" da ve 'Ceynur'un "Tanrı beni duydu" ve Kolpa'nın "Böyle Ayrılık Olmaz" klibinde oynadı. Daha sonra Oğuzhan Koç'un "Küsme Aşka" klibinde oynadı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Oyuncu Serkan Şenalp ve Esengül Yılmaz hayatını birleştirdi". Sözcü. 15 Mayıs 2020. 15 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Mayıs 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]