sera (şirket)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
sera GmbH.
Sera logo.png
Tip limited şirket/aile şirketi
Slogan Natürel bir su dünyası için
Kuruluş Almanya (1970)
Konum Heinsberg, Almanya
Önemli kişiler Josef Ravnak, Genel Müdür, Anny Ravnak, Ticari Yönetim
Alan Akvaristlik
Ürün vipan
Aqutan
Costapur
Ana sayfa www.sera.de/tr/

sera GmbH., Almanya'nın Heinsberg şehri merkezli Josef Ravnak tarafından 1970 yılında canlı hayvan yemi ticareti amacıyla kurulmuş olan küresel şirkettir.

Şirket kurulduğu yıllarda hayvanlar için üretilen yemlerin besin değerleri ve vitaminlerinin korunması için var olan liyofilizasyon yöntemini benimsemiştir. Sera ürünlerinin kalitesi sürekli artan kalite kontrolleri ile devamlı yükselmiştir.

İlk yılları[değiştir | kaynağı değiştir]

Şirket tarafından 1972 yılında üretime sunulan ve hala üretimi devam eden pul yem ile su düzenleme ürünü olan sera aquatan, ürünleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Daha sonraki yıllarda üretimini bir bütün olarak akvaryum hobisini kapsayacak şekilde genişleten şirket, akvaryum bitkilerinin ve balıklarının bakımı ve ilaçları üretmeye devam etmiştir. Akvaryum hobisi için su testi kitleri geliştirmiştir. 1970'li yılların sonlarına doğru sera, bahçe, gölet ve havuz balıklarının bakımı için tam setler geliştirdi. Bu ürünlerin içerisinde kaplumbağa ve diğer sürüngenler için geliştirilen yem ve bakım malzemeleri de bulunuyordu.[1]

Seksenli yıllarda sera daha yenilikçi ve bilimsel olarak geliştirilmiş, besin değeri yüksek ürünler üretmeye devam etti.

Günümüzde[değiştir | kaynağı değiştir]

sera günümüzde, 200'ü aşkın ürün çeşidiyle Kuzey Amerika, Fransa, İtalya, Şili ve Japonya'daki kendisine bağlı bir ekip ile tüm dünya ülkelerine uluslararası alanda ürünler ihraç eden ve satış yapan bir şirket haline gelmiştir. Su canlıları için besin değeri yüksek dondurulmuş ve kurutulmuş ürünlerin üretimi ile birlikte sera, uzun dönemli tatiller için hazır yemler, biyolojik su temizliği için soğutucu, filtre, pompa, CO2 üniteleri, UV filtreleri ve lambaları ile çeşitli su testleri ve aksesuarları üretmektedir.

sera ayrıca su canlıları ile ilgili çok sayıda haber, rehber kitap serileri ve seminerler yapmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]