Drs. Foster & Smith

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Foster & Smith, Inc.
Dfs logo NEW.jpg
Tip Şirket
Kuruluş 1983
Konum Rhinelander, Wisconsin, ABD
Önemli kişiler Dr. Marty Smith V.H.,
Dr. Race Foster V.H.,
Alan Evcil hayvan gereçleri
Gelir US$250,000,000 (2008)
Çalışan sayısı 550 (2006)
Ana sayfa http://www.drsfostersmith.com/

Foster & Smith, Inc., merkezi Rhinelander, Wisconsin, ABD'de bulunan Elektronik ticaret ve Mail-order yöntemleriyle evcil hayvan besini ve gereçleri satan şirkettir. Şirket evcil hayvan hobisi bulunan kişiler kendi üretimi olan veya fason olarak ürettiği hayvan sağlığı, besinleri ve gereçleri ile ilgili malzemelerin satışını yapmaktadır.

Veteriner hekimler Race Foster, Rory Foster ve Marty Smith tarafından 1983 yılında kurulmuştur. 2008 yılı itibarıyla 550'den fazla çalışanı ile yıllık olarak 250 milyon dola civarında satış yapmaktadır. Şirketin satışını yaptığı ürünlere evcil hayvan oyuncak ve mobilyaları da eklenmiştir. Şirket özellikle kedi ve köpek mamaları ile de tanınmaktadır.[1]

Foster & Smith, 2007 yılında yapılan bir müşteri memnuniyeti araştırmasında ABD'de en yüksek hasılat elde eden ilk 100 şirket arasına girmiştir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Ed Dinger (2004). "Drs. Foster & Smith, Inc - Introduction". Tina Grant. International directory of company histories. Vol. 62. Gale Cengage. http://www.enotes.com/company-histories/drs-foster-amp-smith-inc. Erişim tarihi: February 15, 2010.