Seks bebek

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Seks bebek

Seks bebek mastürbasyona yardımcı olmak için cinsel bir eşin boyutu ve cinsel oyuncak türüdür. Cinsel bebek cinsel uyarılma için aksesuarlar (vajina, anüs, ağız, penis) ile yüze sahip tüm vücuttan veya sadece bir baş, pelvis veya diğer kısmi vücuttan oluşabilir.[1] Parçalar bazen titreşiyor, çıkarılabilir veya değiştirilebilir olabilir.

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

En yaygın seks bebek yapılır TPE (Termoplastik Elastomerler veya Kauçuklar), TPE tipik olarak dokunuşa daha gerçekçi.[2] En basit bebek şişirilebilir. Kural olarak, polivinil klorürden yapılırlar. İnsana olan benzerlik uzaktır. Bu bebeklerin yapay bir vajina veya penisleri var. Genellikle bir kadının boyalı bir görüntüsü olan bir döşek şeklinde idam edilirler.[3] Şeffaf, arkadan aydınlatmalı, bir vibratör takma ihtimaline sahip varyantları olduğu kadar hayvanların benzerliği biçimindedir. Ana üretici Çin, Fransa ve Almanya'dır. Daha kompleks bebek lateksden yapılır. Mankenler gibi inandırıcı kafaları var. Başları ve bedenleri şişirilebilirliklerden daha inandırıcı görünüyor, kollar ve bacaklar insan gibi görünüyor.

Bazı modeller insan vücudundan daha büyük benzerlik etkisi yaratmak için sıcak su ile doldurulabilir. Şişirilebilir, lateksli ve kombine bebeklerde dezavantaj küçük bir akla yatkınlık ve kırılganlıktır. Buna ek olarak, pek çok cinsel poz imkansızdır.[4]

Silikondan yapılmış modeller de var. Bu tür bebeklerdeki biriyle benzerlik neredeyse ideal olabilir. Bazen gerçek insanları tasvir ediyorlar. Bu tür bebeklerin, polivinil klorid veya metalden yapılmış, eğme eklemleri ile donatılmış bir iskeleti var.[5] Bu oyuncak bebekler cinsel davranışları yerine getirmek için farklı pozlamalar yapabilirler.

Hava kabarcıklarından daha ağırdır, ağırlıkları bir kişinin ağırlığı ile karşılaştırılabilirdir. Buna ek olarak, metal, plastik, silikon dolgu ve lateksin kombinasyonu, bu tür bebeklerin hassasiyetine yol açtı. Kolaylıkla hasar görürler ve bu tür bebekler için özel atölyeler bulunmaktadır.[6] Japonya'da silikon bebeklere dayalı olarak, tam teşekküllü androitler ve jinoidler oluşturmaya çalışıyorlar, ancak temel dezavantajı, tekerlekli bir sandalye dışında hareket etmelerine izin vermeyen aşırı ağırlık vardır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]