Portal tartışma:Edebiyat

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Edebiyat Portalı[kaynağı değiştir]

Eğer sizde katkıda bulunmak istiyorsanız adınızı ekleyebilirsiniz.

İhtiyaçlar[kaynağı değiştir]

 • Edebiyat Dalları
 • Edebiyat kuramlarını bitirmek
 • Şairler alanı (Şiirle ilgili tüm bilgilerin eklenmesi)
 • Edebiyat haberleri çerçevesi (son gelişmeler için)


Lütfen bu konulardaki fikirlerinizi alt bölümüne yazınız.
 • Edebiyat portalı yaratıldı. İçerikle de yoğun olarak ilgileniyorum ancak portalın bakıma ve estetiğe ihtiyacı var, ben ancak içerikle ilgilenebilirim, bu yüzden de Edebiyat portalına kırmızı çerçeve ekleyecek portallar konusunda tecrübeli bir arkadaştan yardım bekliyorum. Bir de, içeriği geliştirecek (edebiyat bilgisi derin) arkadaşların katkıları lazım. --Arinna'l ileti 22:17, 18 Mayıs 2007 (UTC)
 • Yardım etmek isterim. Edebiyat, bilhassa Alman edebiyatıyla çok yakından ilgileniyorum.--derwisch 22:32, 18 Mayıs 2007 (UTC)
 • Sevinirim gerçekten. En azından her geldiğimde geliştiğini görmek güzel olur. Bir iki gündür, nasıl toparlayacağımı düşünüyordum zira. Portal her an düzenlenmeye açık, çalışma süresi mümkün olduğunca kısa tutulup bir an evvel toparlanabilirse iyi olur. Siz de vaktiniz oldukça ilgilenebilirsiniz. Başka ülkelerin edebiyatı konusunda bilgili arkadaşlar da katılırsa çabucak toparlanır umarım. Teşekkürler. Kolay gelsin. --Arinna'l ileti 22:42, 18 Mayıs 2007 (UTC)
 • Açılış sayfası bence biraz sıkıcı. Çerçeve'nin rengi haricinde, ayrıyeten misal olarak daha canlı resimler kullanabiliriz, ne dersiniz?--derwisch 19:14, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Açılış sayfası derken? Portalın görünüm olarak estetize edilmesi gerekiyor zaten. Fotoğraflara ihtiyacımız var, özellikle ülkemiz edebiyatıyla ilgili haber ya da maddelerle ilgili. Portallarla ilgili tecrübesi olan üyelerin biraz desteğine ihtiyacımız var. --Arinna'l ileti 19:18, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Portal:Edebiyat sayfasını kastetmiştim. Görsel olarak, sanki biraz soluk geldi bana. Ama bunu sonradan da halledebiliriz. Önce portalın içeriğini geliştirmek lazım.--derwisch 19:25, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Evet, zaten başka da bir sayfa yok. Zamanla hallolur umarım. Ben renk ve çerçeve kodlarına bir daha bakacağım. Bakalım... --Arinna'l ileti 19:27, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Nasıl bir şey istiyorsun? Sadece çerçeve mi, yoksa?--derwisch 19:35, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Edebiyat portalının ingilizce versiyonuna bir bak veya diğer dillerdekilere, onlarınki gibi bir çerçeve ve renk. Ayrıca temel olarak hepsinde bir küçük resim var, o da lazım. --Arinna'l ileti 19:44, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Renk kodları için bir de şuraya bakın isterseniz: renkler--Levent Abi ileti 23:00, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Elimde renk seçenekleri vardı ama senin önerin birden hem seçenekleri çoğalttı, hem de biraz yerinden kımıldatıcı bir değişime sebebiyet verdi. Çok daha iyi oldu sayfa, sanırım yakın zamanda toparlayabilirim, şu kitap resmini de yükledim mi ve birkaç detayı daha kaydedebildik mi tamamdır, içeriğe devam edebilirim anlamına gelir. Teşekkür ederim, portala katkıda bulunacak olman beni sevindirdi Levent abi. Selamlar. Kolay Gelsin. --Arinna'l ileti 23:31, 19 Mayıs 2007 (UTC)
 • Edebiyatı (özellikle de şiiri) çok sevdiğim için elimden ne gelirse yapmak isterim. Yönlendirmeni, düşünce ve önerilerini beklerim. Sevgiler.--Levent Abi ileti 05:42, 20 Mayıs 2007 (UTC)
 • Merhaba; "Yazarlar" ı tek başlık altında toplamışken; şairleri Türk ve Dünya şarileri olarak iki başlığa bölmüşüz. Hangisini düzeltmeli? Fikrim sorulursa; Yazarları bölelim derim. Kategorileştirmek daha kolay bulunmayı sağlıyor. Bir de Türk şairlerin font boyutu fazla küçük olmamış mı? Şairleri yazarken neyi ölçü aldık bilmiyorum, ama bazı şairleri ekledim. Fikir verirseniz sevinirim.--Levent Abi ileti 17:31, 22 Mayıs 2007 (UTC)
 • Arkadaşlar; kategori:edebiyat, kategori:kitaplar da düzenlemeler yaptım.. Daha önce kategori:romanları bir kalıba sokmaya çalıştım. Şimdi divan edebiyatı ve halk edebiyatını alt kategorilere soktum. Sizden rica özellikle büyümeye meyilli kat. ana kategori altında döküntü madde tabir ettiğim maddeleri mümkün olduğunca alt kategorilere yerleştirilmesi.. Ben edebiyatta yine bir sistem oturttum gibi. Ayrıca kategori:edebiyata eklenmesini durduralım. Mesela Koşma hem halk edebiyatında hem edebiyatta hem aşık edebiyatı kategorisinde olmamalı bence.. iyi çalışmalar..Bu arada aranıza katılmaktan zevk duyarım..--Boyalikus 20:16, 22 Mayıs 2007 (UTC)

unutmadan örneğin; yüzüklerin efendisi (kitap) gibi olan bir maddeyi (roman) olarak değiştrdiğimizde (kitap) olan başlığı silelim, yani maddeyi. gerekli yönlendirmeleri yapalım derim. gereksizlerede sil şablonu ekleyelim..--Boyalikus 20:16, 22 Mayıs 2007 (UTC)

Yeniden[kaynağı değiştir]

Öncelikle Boyalıkuş'a hoşgeldiniz diyorum. Portalın nüfusu daha çok artacak eminim. Asıl konuya gelince; Önemle altını çizmek istiyorum: İlerde üzücü sorunlara, tartışmalara yol açmaması için, kimlerin edebiyatçı sayılacağının ölçülerinin belirlenmesi gerektiği konusuna mutlaka değinilmeli. Örnek; şiir konusunda yetkinliğiyle bilinen www.siir.gen.tr sitesi referans alınabilir. Şiir demişken; bir konuda Sevgili Arinna'l arkadaşa da yanıt vermek istiyorum: Şiirden, sanattan para kazanılır. Kazanılmalı mı ya da etik mi ayrı bir konu. Ama, ekmeğini taştan çıkarır gibi, kimseye kul köle olmadan, yaptığı en iyi şeyi yaparak, sanat üreterek geçimini onurluca sağlayan ressamlar, şairler, sanatçılarımız vardır ve olacaktır. Çıktıkları söyleşilerden para alan edebiyatçı, sanatçı konusu var; evet bu (bana göre de) etik değildir. Portala bir sanatçıyı dahil edip etmeme kriterlerini belirlerken, para alarak söyleşiye çıktı diye, o sanatçının üretimlerini, edebiyata, sanata yaptığı katkıları gözardı mı edeceğiz? Bu kadar ince bir konuyu tartışmadan geçemeyiz. --Levent Abi ileti 04:16, 23 Mayıs 2007 (UTC)

Türkiye'de söyleyişiye para ile çıkan şairlere, edebiyatçılara kimsenin diyecek bişeyi olamaz. Bence etik ama Türkiye sınırları içerisinde.. Tabi "gerçek" şairlerden bahsediyorum yada edebiyatçılardan.. Popülist olmayanlardan. Malesef bu işleri yapan ve dünyada "meslek" sahibi sıfatını kazanmış insanlar , Türkiye'nin kültürel anlamda az gelişmişliğinden dolayı, ek işler, yapmak istemediği şeyler yapmak zorunda kalabiliyorlar. Bence de çok hassas bir konu. Böyle bir ayrıma girersek bazılarının hakkını yeriz. Bazılarına hakkından fazlasını veririz gibime geliyor.. 1 tane şiir kitabı olup dünyaca ün yapmış isimler var,100 tane şiir kitabı olup ismi cismi bilinmyenler var. Bence niteliklerine göre ayrım yapmalıyız. Bunun dışındakiler zaten SAM adayı olurlar. En:wikiyi referans alabiliriz.--Boyalikus 11:17, 23 Mayıs 2007 (UTC)


Sevgili Levent abi, benim dediğim kısaca şudur tekrarlıyorum, hiçbir siteyi veya tek tek insanları kriter almadan, edebiyat dünyasında kabul görmüş isimlerin eklenmesi taraftarıyım. Bunları kendi alanım olduğu için uygun gördüğümü de söylemiştim, bu işlerle meşgale olan biri olarak yanlış bir şeyi ölçüt alma şansım nedir; sıfır. Burada olmaması gerektiğine inandığım popülist, tv şairleri dediğim isimler vardı, kimlerdi? YılmazErdoğan, UğurIşılak, AhmetSelçukİlkan, İclalAydın... örnekler çoğaltılabilir. Lütfen portalda edebiyaçılarımıza yer verelim, nereye çıktığı, kaç para aldığı, edebiyattan para kazanıp, kazanmadığı burada mevzu bahis değildir. Burada ölçüt alınan şey, edebiyatın kabul ettiği isimler. Edebiyat dünyasının bu konudaki tavrını da örnek alarak, bu gibi isimlerin eklenmemesini rica ediyorum. Oldukça hassas bir konu bu ve diğer wikipedileri örnek almak konusunda Nihan'a katılıyorum. Burada tek fark kendini kanıtlamış, ödüller almış, yerini sağlamlaştırmış genç şairlerin de listede yer alması. Listeyi oluştururken bir internet sitesinden faydalanmadım, bu isimler edebiyatta en çok adı geçen ve değer verilen isimler. Hiçbir şey için internetin başka bir sayfasını kaynak olarak kullanmadım. Kendi bilgilerimle toparlamaya çalıştığım maddelere siz de edebiyat kuramlarını işleyerek destek olabilirsiniz. Burada hepimiz aynı ölçüde aynı istekle aynı işi yapıyoruz. Hepimiz inisiyatifi edebiyat çerçevesiyle sınırlı olmalıdır. Benim inancım bu. Toparlayamıyorum zate bütün konuları, umarım demek istediklerim anlaşılmıştır. Üslupta bir kusurum olmuşsa affola diyorum. Bu arada Sevgili Nihan, hoşgeldin aramıza. Seni aramızda gördüğümüze çok sevindim, darısı başka wikipedistlerin başına :) --Arinna'l ileti 14:57, 23 Mayıs 2007 (UTC)

Not[kaynağı değiştir]

 • Bu saydığım isimleri sevenler, dinleyenler de var; sevmek ayrı bir şey. Ama edebiyat dediğimizde onun çerçevesini de iyi tanımalıyız. Bu notu sonradan gelebilecek üyeler, tartışma sayfasını okuyanlar için düşüyorum. Her şiir yazan, şair olmadığı gibi; edebiyat dünyasına da katkı sağlamamaktadır. Şiir çok yazılan bir edebiyat dalı(Edebiyat dalı kabul edilip, edilmediği de edebiyat çevrelerinde tartışmalı bir konudur), bu yüzden çoğu şiirle ortaya çıkan isimleri iyi kayırmalıyız. Elbette edebiyatçı ya da şair olma sürecini okur ve zaman belirler, buna katılıyorum. Ama eklenen isimlerin de zaman ve okur süzgecinden geçip de bulunduğu yere geldiğini de eklemek gerekir. Diğer isimler ayrı bir konudur, ayrı bir platformda değerlendirilmelidir. --Arinna'l ileti 15:10, 23 Mayıs 2007 (UTC)
 • Yılmaz Erdoğan tiyatrocu, Uğur Işılak bağlama ile şarkı yapıyordu sanırım ( nasıl bir anlatımsa),şarkıcı... Ahmet Selçuk İlkan şiir kitapları varolan, genelde aşk üzerine yazan ama bunları şiir albümünde toplamayı seven, şarkı sözü yazan bir kişi, fakat edebiyatçı değil. (ben sevmem hiç)Kategori:Romantik Türk şairler diye bir kategoride başkalarıyla toplanabilir.Ansiklopedik özelliği olduğu için. İclal Aydın daha çok Tvci kimliği olan, köşe yazarı sıfatına yakışıyor, edebiyatçı değil, şairlik kısmında onuda romantik türk şair kategorisine koyabiliriz. Yada TV şairleri diye aykırı kategori konulabilir arinna'l'in dediğin gibi.. fakat yanlış anlaşılmaya müsait olur.. Ona bakarsanız Ali Kırca'da şair olur :P --Ofelya 15:44, 23 Mayıs 2007 (UTC)
 • Ağzına sağlık Nihan. --Arinna'l ileti 15:48, 23 Mayıs 2007 (UTC)
Bir noktaya kadar katiliyorum. Yilmaz Erdogan'in tiyatroculugundan once sairligi vardi, ayrica gecmisi oyun yazarligina dayanir (Yasemin Yalcin'la calismistir). Tiyatro ve televizyonculugu sonra gelmistir. Bu nedenle Yilmaz Erdogan gibi biri hem oyun yazari, hem senaryo yazari, hem sair, hem tiyatrocu, hem yonetmen nvs.. gibi kategorilere girdigi kanaatindeyim. Tabii Y.E'nin kisiliginde benzer bircok kisiden bahsediyorum aslinda. (Or. Ferhan Sensoy, Haldun Dormen, Kenan Isik...) Acaba bu tur insanlari bir kategori de toplamak mumkun olur mu? Bu kategori ne olur?
 • Edebiyat çevrelerinde Yılmaz Erdoğan ve türevileri şair sayılmamaktadır. Bütün bu isimler uğraştıkları ana meslek dalında kategoriledirilebilir. Sadece şiir kitabı çıkarmak ya da şiir yazıyor olmak günümüzde herkesi şair yapmıyor. Edebiyat dünyasında Yılmaz Erdoğan gibi bir isim yoktur. Dergileri açınız, yıllıkları açınız, bu isimlerin hiçbirine rastlayamazsınız. Aksine bu isimler edebiyat çevrelerinin şair olarak kabul etmediği isimlerdir. Benim notlarım edebiyat çevrelerinde oluşan genel kanı orijinlidir. Saygılar. --Arinna'l Messaggio 16:35, 18 Temmuz 2007 (UTC)

Edebiyat portali.. sonunda...[kaynağı değiştir]

Herkese merhaba... Bundan sonra ben de sizlerleyim. Ozellikle klasikler (yazar ve eser olarak) bana guvenebilirsiniz. Hepimize kolay gelsin... BrechtProscenium 20:18, 31 Mayıs 2007 (UTC)


 • Portala hoş geldin sevgili Brecht. Çalıştığın alana baktım, elimden geldiğince ben de yardımcı olmaya çalışacağım. Kolay gelsin. --Arinna'l ileti 20:30, 31 Mayıs 2007 (UTC)

Bu arada yonlendirirseniz genel edebiyat konularini ben yavas yavas hallederim. Ayrica bence kategorilemelerden sablonlara belli standartlar olmasi icin tartisma acmayi oneriyorum. Hatta en guzeli bir yapilacaklar listesi yapip gorev dagilimina baslamak. Tabii bunu nasil organize edecegimiz hakkinda pek bir bilgim yok... BrechtProscenium 15:27, 3 Haziran 2007 (UTC)

Sablonlar[kaynağı değiştir]

Arkadaslar edebiyat portali icin sablon standardi oneriyorum, oylayalim ya da fikirlerinizi belirtin:

Kitaplar icin standardin Şablon:Kitap bilgi kutusu, yazarlar icin standardin Şablon:Yazar bilgi kutusu olmasini oneriyorum. Ve kabul edilmesi halinde donusum ve ekleme calismalarinin baslamasini tavsiye ediyorum. BrechtProscenium 18:00, 3 Haziran 2007 (UTC)


 • Olabilir. Neden olmasın. --Arinna'l ileti 17:59, 9 Haziran 2007 (UTC)

Proje talebi[kaynağı değiştir]

Arkadaslar tekrar merhaba... Portalin en iyi sekilde gelismesi icin sistemli calismanin iyi olacagini dusunuyorum. Edebiyat portalinda hakli olarak da oncelikli olarak Turk edebiyati ile ilgili, ozellikle ana maddelere, onem vermeliyiz diyorum sizlerden yardim bekliyorum. Teklifim su oncellikle: Türk edebiyatı maddesini duzenleyip gelistirmek, bakarsaniz ben biraz basladim. Ufak alt basliklari yaratip ana maddeler olarak gelistirmek. Benim uzmanlik alanim oldugu icin ben romani sectim, yani Türk edebiyatında roman'i aldim ve simdiden calismaya basladim. Yardim etmek isteyen buyursun, ama belki sizler de Turk edebiyatinda siir, drama, deneme, öykü vs.. gibi basliklari alirsaniz bir baslangic olabilir. Fikir ve tavsiyelerinizi burada belirtin tartisalim, birlikten kuvvet dogar.BrechtProscenium 18:38, 11 Haziran 2007 (UTC)

Ben de yardım etmek isterim bu başlık için.Öncelikle Türk Edebiyatı maddesini geliştirmemiz gerekiyor.Bendeki kaynaklara bakarak bir şeyler aktarabilirim.Bakalım elimde neler var. ---cemallamec,12:00-17.07.07

Katkı[kaynağı değiştir]

Selamlar, iyi bir teklif. Ben de uzmanlık alanım olan Türk Edebiyatında Şiir'i alırsam, işimiz azalacak. Diğer konularda çok yetkin değilim, ama şiir konusunu yazabilirim. Bu gece az da olsa maddeye başlar, geliştiririm. Daha evvel Derwisch ile de konuştuğumuz bir konudur, portalda güncel bir bölme yaratıp, edebiyattaki son olayları hem resmedebiliriz, hem de işleyebiliriz diye düşündüm. Ancak ben kodlardan çok anlamadığım için, daha doğrusu az anlayıp nihayete erdiremeyeceğim için bu konuda bilgili olan bir arkadaşımızdan yardım bekliyorum. --Arinna'l ileti 22:04, 11 Haziran 2007 (UTC)

Harika... Ben de acikcasi format konusudan birsey yapamam, yoneticilere ya da daha deneyimli kulanicilara sormak lazim. Bu arada yapilacak isler arasina, duzenenlenen Turk edebiyati maddelerindeki bulunmayan maddeleri acmak da eklenebilir.BrechtProscenium 12:15, 12 Haziran 2007 (UTC)

Katkı[kaynağı değiştir]

Son zamanlarda SDD konusuna fazla eğildiğim için portalla ilgilenemedim. Buna bir de bilgisayarımın bozulması eklenince uzak kaldım. En kısa sürede kendi vikiakışçizelgemi oluşturmayı düşünüyorum. Sanırım ondan sonra düzenle aranızda olurum. Edebiyat portal destekçisi, yaratıcısı arkadaşlarıma selam ve sevgiler. --Levent Abi ileti 22:14, 11 Haziran 2007 (UTC)

Katkı[kaynağı değiştir]

 • Edebiyat portalına hoş geldim. Vikipedia biçemine, diline henüz aşina olmadığımdan sadece var olan yapıya ufak katkılar ve ufak yazım düzeltmeleri yapmayı umuyorum şimdilik. Yalnız aklıma gelen bir öneriyi dillendirmeden gerçekleştirmek istemedim. Portal sayfasında Edebiyat türleri olara geçen başlık/alt başlık/kutu (doğrusunu bilemedim) Edebî türler olarak isimlendirmek daha uygun olmaz mı? dinganzih 20:23, 27 Haziran 2007 (UTC)
 • Olabilir tabii. İkisi de aynı. Edebiyat portalına hoşgeldiniz. --Arinna'l Face-devil-grin.svg Water Nymphs 00:26, 29 Haziran 2007 (UTC)

Türk Edebiyat Tarihi Şablonu[kaynağı değiştir]

 • Arkadaşlar Türk Edebiyat Tarihi şablonu oluşturdum.Fakat bölümleri kategorize etmede genel yolu kullandım.Eğer kategorize etme de farklı bir yöntem kullanılmasını istiyorsanız lütfen belirtin.---cemallamecileti 11:49, Temmuz 20, 2007 (UTC)

Destek Kabul

 • Güzel olmuş, daha fazla detay böyle bir şablon için gerekmez. O da başka şablonda gerçekleştirilebilir. --Arinna'l Messaggio 13:03, 20 Temmuz 2007 (UTC)

Karşı Karşı

Tartışma Tartışma

 • Sevgili Cemallamec, bunu simdi gordum... Bu tartisma ortami araciligiyla size tekrar tesekkur ederim. Arkadaslar, bunu konuyu ozellikle tartismaya acmak istememin nedeni Turk edebiyatinin sadece "Bati" ya da "Islamiyet" etkisinde kategorilendirmesinin ufak detaylari gozardi eden bir kisitlama olmasiydi. Nitekim Osmanli doneminde uretilen bir kisim halk edebiyatinin islamiyetle cok bagdastirilamayacagi gibi, bati etkisi seklinde gecen donemin kendi icinde cok belirsiz olmasi. Benim gonlum yuzyillara ayrilmasindan yana... Ayrica Osmanli ve Cumhuriyet diye devletlere ayiran sistemler de var, bence bu da kendi icinde problemli aslinda... Dedigim gibi bence yuzyillara ayirmak en uygunu ama bu cok onemli bir konu ve edebiyat portali uyeleri olarak herkesin fikrini merak ediyorum. BrechtProscenium 00:35, 21 Temmuz 2007 (UTC)
 • Ben kategorlendirmeyi yerinde buldum. Zaten edebiyat konusunda yeterinde maddeye sahip değiliz. Başlık ve alt başlıklar benim için doyurucu. Yine de fikirlerinizi takip ediyor olacağım. Yaşasın Edebiyat :) birden içimden geldi, güzel bir dergi ve tiyatro oyunudur aynı zamanda. Sevgiler. --Arinna'l Messaggio 00:40, 21 Temmuz 2007 (UTC)
 • XV.yüzyıl edebiyatı yazarsak pek kimsenin aklında kalmaz onun yerine döneme verilen ismi yazarsak daha çok benimsenir.Ben birkaç kaynağa baktım bu şekilde kategorize ettim.Ben de bu şekilde kalsın derim.Ayrıca Türk Edebiyatı maddesini biraz genişlettim.Onun için de konu paylaşımı yapılırsa iyi olur.---  Cemallamec  ileti 12:55,22.07.07 (UTC)
Haklisin. Ama en azindan sunu teklif etmek istiyorum: Islamiyet etkisinde degil de, islamiyet sonrasi turk edebiyati desek... Boylece islamiyet sonrasi islamiyet etkisi disinda gelisen halk edebiyatinin bazi dallari harcanmamis olur... ne dersiniz? BrechtProscenium 15:52, 24 Temmuz 2007 (UTC)

İstek[kaynağı değiştir]

Portal üyelerinden halk edebiyatı maddesini düzenlemelerini ve telifli içerik varsa maddeden çıkartmalarını rica ediyorum --Pinar 10:59, 11 Ağustos 2007 (UTC)

 • Telifli bölümü çıkardım, ancak düzenleyene kadar eksik şablonu koydum, böylece bu süre içerisinde ziyaret edenler de katkıda bulunabilir. İnterneti kısıtlı kullanabiliyorum, bu sorunu aştığım zaman maddeyi geliştireceğim. Kolaylıklar. --Mefistofales Messaggio 13:56, 16 Ağustos 2007 (UTC)
 • Sayfa üzerinde epey bir değişiklik yaptım.Zaman çizelgesi,Halk edb. şablonu da oluşturdum.Çizelge ve madde için ekleme yapmak isteyen varsa bekleriz. --- <font:"purple">Cemallamec, 13.48 ,25.08.07 (UTC)

Seçkin Madde Adayı[kaynağı değiştir]

 • Merhaba arkadaşlar Türk edebiyatı maddesi üzerinde biraz daha çalışır ve gerekli bilgileri ekler, imla ve noktalamaları düzeltir isek sayfayı seçkin madde adayı haline getirebiliriz. Yardımlarınızı bekliyorum. Özellikle Türk edebiyatın şiir, roman, mizah, hikaye maddeleri ile ilk türk edebiyatı ürünleri üzerinde iyileştirme yapılması gerekiyor.--- c3maL , 14:12 , 09.09.2007 (UTC)

Kırmızı bağlantılar[kaynağı değiştir]

 • Arkadaşlar içerik içindeki kırmızı bağlantıları da mavi haline getirmek gerekiyor. Kırmızı bağlantıları en azından taslak halin getirebiliriz. Eklenen maddelerin üzerini çizebiliriz. --- c3maL , 17:23 , 12.09.2007 (UTC)

Maddeler:

Adaylık[kaynağı değiştir]

Cscr-candidate.png
Türk edebiyatı maddesi şu anda bir seçkin madde adayıdır. Lütfen maddeyle ilgili tartışmaya katılın.

--- c3maL , 12:26 , 15.09.2007 (UTC)

Nobel edebiyat odulu[kaynağı değiştir]

Arkadaslar bir seye dikkatinizi cekmek istiyorum. Bazi maddelerde eserlerden Nobel Odulu kazanmis olarak bahsediliyor. Nobel Edebiyat Odulu bir yazara, belli bir eserinden dolayi degil, genel edebi basarisindan dolayi verilmektedir. Eger denk gelirseniz lutfen maddelerde gerekli duzenlemeleri yapiniz. Ben Knut Hamsun eserlerinde ve Dr Jivago'da rastladim. Herkese iyi calismalar. BrechtProscenium 21:57, 16 Eylül 2007 (UTC)