New Moon: The Graphic Novel

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Yeni Ay: Çizgi Roman
New Moon: The Graphic Novel
Seri adı Alacakaranlık Serisi
Sayfa 176 (birinci kısım)
160 (ikinci kısım) sayfa
Yaratıcı ekip
Yazarlar Stephenie Meyer, Young Kim
Çizerler Young Kim
Orijinal yayın
Yayın tarihi 13 Nisan 2013
Dil İngilizce
ISBN ISBN 0316217182
Kronoloji

New Moon: The Graphic Novel, Young Kim tarafından oluşturulan ve Stephenie Meyer'ın Yeni Ay (New Moon) romanından uyarlanan 2 bölümlük çizgi roman. İlk bölümü 13 Nisan 2013'te yayınlanmıştır[1], ikinci bölümü ise 19 Temmuz 2016'da yayınlanacaktır. 16 Mart 2010'da, serinin ilk romanı Alacakaranlık (Twilight)'dan uyarlanan Twilight: The Graphic Novel piyasaya sürüldü. Ama bu çizgi roman henüz Türkiye'de yayınlanmamıştır.

Kısa özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Birinci kısım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu kısımda James'in ölümünden aylar geçmiş ve Bella'nın on sekizinci yaş günü gelmiştir. Doğum günü partisinde müzik Alice Cullen tarafından sağlanırken, Jasper Hale biraz çıldırır ve bu da bir tehlikeye yol açar. Bella'nın yaraları daha da kötü olur. Edward, Bella'yı güvende tutmak için Folks'u terk etme kararı alır, ama Bella onun ayrılışından dolayı derin bir depresyona girer.

Aylar sonra, Bella isteksizce Jessica ile birlikte bir gece dışarı çıkar. O gece tehlikeli görünen bir grup genç ile karşılaşırlar ki bu grup ona daha önce neredeyse saldırıya uğradığı başka bir çeteyi hatırlatır. Daha sonra Bella eğer hayatını riske atarsa kafasında Edward'ın sesini duyabildiğini keşfeder ve bu nedenle adrenaline dolu maceralara atılır. Bu maceralardan birinde Bella, Jacob Black'i ziyaret eder ve ondan iki tane bozuk motorsikleti tamir etmesi için yardım ister. Daha sonra ikili birlikte zaman geçirmeye başlar. Jacob, Bella için artık yeni bir arkadaş gibidir ve Jacob ona daima yanında olacağının sözünü verir. Ama bu söz yalnızca Jacob hasta olup Bella ile iletişimini kesene kadar devam eder.

Bir gün Bella ağaçlık bir alanda kaybolmuşken kendisini Laurent ile birlikte bulur ki Laurent, Bella'yı Victoria'dan önce öldürmek istemektedir. Gizemli bir şekilde çok büyük boyuttaki bir grup kurt gelip iki vampiri de korkutur ve Bella şaşkınlıkla kurtulur.

İkinci kısım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu kısım henüz yayınlanmamıştır, 19 Temmuz 2016'da yayınlanacaktır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Yeni Ay: Çizgi Roman ilk kısım yayınlandı 17 Nisan 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.". TwilightLexicon.com. 8 Mayıs 2013 tarihli bir yazı.