Bree Tanner'ın İkinci Hayatı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bree Tanner'ın İkinci Hayatı
The Short Second Life of Bree Tanner
YazarStephenie Meyer
ÇevirmenAslı Tümerkan
Kapak sanatçısı
Berna Özbek Keleş
ÜlkeABD
Dilİngilizce
Yayım5 Haziran 2010
YayımcıLittle, Brown
(Türkçe: Epsilon)
Sayfa178
ISBN1-907-41036-8
Alacakaranlık serisi serisi
Yeni Ay Bree Tanner'ın İkinci Hayatı Şafak Vakti

Alacakaranlık (Twilight) serisinin yazarı Stephenie Meyer, yeni bir vampir hikâyesiyle daha okurlarının karşısına çıkıyor. “Bree Tanner’in Kısa İkinci Hayatı” adlı kitap ABD’de 5 Haziran’da satışa sunuldu.

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde yakışıklı vampir Edward ile sevgilisi Bella’nın hikâyelerini anlattığı “Alacakaranlık” serisiyle büyük bir üne kavuşan Stephenie Meyer’in yeni kitabı ABD’de 5 Haziran’da piyasaya çıktı.

“Bree Tanner’in Kısa İkinci Hayatı” (The Short Second Life of Bree Tanner) isimli kitap, Meyer’in vampir romanları serisinin son kitabı. Kitapları kısa sürede en çok satanlar arasına yerleşen Meyer’in son kitabıyla da benzer bir başarı yakalaması bekleniyor. 36 yaşındaki Meyer’in önceki dört kitabı 100 milyondan fazla satış rakamına ulaşmıştı.

Romanın konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

“Bree Tanner’in Kısa İkinci Hayatı”, “Alacakaranlık” serisinin üçüncü kitabı “Tutulma”daki bir karakterden esinlenilerek yazılmış. Roman, “Tutulma” adlı kitapta yer alan vampir Bree’nin bakış açısıyla anlatılıyor.

Bree, Edward’ın ailesi Cullen’lerin düşmanı Victoria tarafından yaratılan yeni doğan vampir ordusunun bir parçasıydı. Victoria, vampir aşkı James’i öldürdükleri için Cullen’lar ve Bella’yı öldürmek adına bu orduyu kullanmaktır.

Rüyayla gelen kitap

Stephenie Meyer’in “Alacakaranlık” serisinin ortaya çıkış hikâyesi de oldukça enteresan. Meyer, kana susamış bir vampirin genç bir kıza âşık olmasını anlatan hikâyeyi rüyasında gördüğünü söyledi.

Üç ay içinde bir kitap yazan Meyer, aslında bunu sadece eğlence olsun diye yazdığını, yayınlamayı düşünmediğini belirtti. Daha sonra kız kardeşinin ısrarıyla kitabı bir kitabevine gönderen Meyer’in başarı dolu hikâyesi de böylece başlamış oldu.

Çevrimiçi sürüm[değiştir | kaynağı değiştir]

Öncelikle ABD ve İngiltere’de piyasaya çıkacak olan kitabın İngilizce versiyonu 7 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında https://web.archive.org/web/20190930233952/http://www.breetanner.com/ adlı internet sitesinde online olarak da okunabilecek.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]