Maç Sayısı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Maç Sayısı (film) sayfasından yönlendirildi)
Match Point
2005 yılı yapımı Match Point filminin afişi.
Yönetmen Woody Allen
Yapımcı Letty Aronson
Lucy Darwin
Stephen Tenenbaum
Gareth Wiley
Senarist Woody Allen
Oyuncular Jonathan Rhys-Meyers
Scarlett Johansson
Matthew Goode
Emily Mortimer
Kurgu Alisa Lepselter
Dağıtıcı DreamWorks (ABD)
Yapım yılı 2005 ABD
Süre 124 dakika
Dil İngilizce

Match Point, Woody Allen tarafından yazılan ve yönetilen, Akademi Ödülü adayı, 2005 yapımı, başrollerinde Jonathan Rhys Meyers ve Scarlett Johansson'ın oynadığı sinema filmi.

Match Point, Woody Allen'ın İngiltere'de (1975 yılında çektiği Love and Death'den beri tamamını Amerika'nın dışında çektiği) ilk filmidir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Chris Wilton (Jonathan Rhys Meyers) bir tenis kulübünde tenis hocalığı yapmakta ve sürekli zengin olma hayalleri kurmaktadır. Bu sırada kulüpte zengin bir aileye mensup olan Tom (Matthew Goode) ile arkadaşlık kurar. Kısa bir süre içinde de Tom'un kardeşi Chloe (Emily Mortimer) ile beraber olmaya başlar. Evlilik hazırlıklarına başladıkları sırada Tom'un kız arkadaşı Nola Rice (Scarlett Johansson) ile tanışır ve ona aşık olur. Nola onunla olmak istemez. Chris, Chloe ile evlenir, Tom da bu sırada Nola'dan ayrılır ve başka biriyle evlenir. Nola, bir süreliğine ABD'ye gider, İngiltere dönüşü Chris ile karşılaşır ve aralarında Chris'in ısrarıya bir ilişki başlar. Chris, karısını sevmemekle birlikte karısıyla birlikte çocuk sahibi olmayı denemektedir. Bu arada Nola hamile kalır. Chris, Nola'ya karısını bırakacağını söyleyerek onu oyalamaya başlar. Chris zenginlikten vazgeçememektedir. Bu sırada karısı da hamile kalır ve Chris, Nola'yı artık kandıramayacağını ve bu nedenle Nola'dan kurtulması gerektiğini düşünmeye başlar ve onu öldürmeye karar verir ama vicdanı onu rahat bırakmayacaktır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]