Kullanıcı mesaj:Tavukluköy

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Gecikmiş bir hoş geldin![kaynağı değiştir]

İşte size Vikipedi, Tavukluköy için hoş bir karşılama diliyoruz. Zaten bir süredir yaptığınız katkılarınız için teşekkür etmek istedim. Yolunuzu bulmakta başarılı olmanıza rağmen, editörlerin Vikipedi'den en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olan aşağıdaki bağlantılardan bazılarını takip edebilirsiniz:

Ayrıca, tartışma sayfalarına bir mesaj gönderdiğinizde, dört adet tilde (~~~~) kullanarak mesajın sonuna imza bırakmanız gerekir; bu, kullanıcı adınızı ve anlık tarihi otomatik olarak koyar.

Umarım burada düzenleme yapmaktan ve bir Vikipedist olmaktan hoşlanırsınız! Herhangi bir sorunuz olursa, mesaj sayfama bir mesaj bırakmaktan çekinmeyin.

Tekrar hoş geldin! Yaratmayıcı evet? 12.38, 14 Nisan 2020 (UTC)


Stop hand nuvola.svg
Vikipedi'ye hoş geldiniz. Herkesi ansiklopedimizin gelişmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Katkıda bulunma hakkında daha fazla bilgi almak için hoş geldiniz sayfasına göz atabilirsiniz. Bununla birlikte, gelişmeye katkıda bulunmayan, sayfa boşaltma, hakaret vb. değişiklikler vandalizm olarak tanımlanır ve eğer bu tavrınızı sürdürürseniz daha fazla uyarılmadan engellenebilirsiniz. Lütfen, diğerlerinin emeklerine zarar vermek yerine ansiklopedimizin gelişmesine yardımcı olun. Teşekkürler. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.48, 18 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba Tavukluköy (mesaj) 18.17, 18 Nisan 2020 (UTC)

Stop hand nuvola.svg
Vikipedi'ye küfür / hakaret / kişisel saldırı içeren sözler eklemeniz nedeniyle, değişiklik yapmanız geçici bir süre için engellenmiştir. Bilginize. --Uğurkentmesaj 09.50, 20 Nisan 2020 (UTC)


Politika bilgilendirmesi[kaynağı değiştir]

  • Merhaba Tavukluköy! Kullanıcı sayfanıza baktığımda isminiz, yaşınız ve yaşadığınız şehir gibi birtakım bilgilere yer verdiğinizi görüyorum. Elbette bu bilgileri gizli tutmak veya paylaşmak tamamen sizin tasarrufunuz. Ne var ki, internet ortamındaki bu tercihin kimi zaman gerçekten hiç istemediğimiz sonuçlara yol açabildiğini de söylemem gerekir. Bu nedenle eğer şimdiye dek rastlamadıysanız, sizlerin huzur ve güvenliğini esas alan politikayı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Eğer kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan vazgeçerseniz, kullanıcı sayfanızda gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra şuradan sürüm gizleme talebinde bulunabilir veya gecikmesinde sakınca bulunan hâllerde etkin hizmetlilerden biriyle iletişime geçebilirsiniz. Vikipedi'de keyifli tecrübeler edinmenizi ve buradaki ansiklopedi oluşturma çabasına nitelikli katkılarda bulunmanızı gönülden temenni ederim. Sevgiler. Dr. Coalmesaj 06.07, 3 Haziran 2020 (UTC)

Dediklerinizi aynen tekrarladım. Tavukluköy (mesaj) 08.47, 3 Haziran 2020 (UTC)

  • Tekrar merhaba! Dünkü mesajım yalnızca bir tavsiye niteliğindeydi, belirttiğim gibi, kendinizle ilgili hangi bilgiyi paylaşacağınız tamamen sizin kontrolünüzde. Diğer yandan bilimsel ve mesleki alanım gereği, özellikle internet ortamında işlenen ve siz yarınlarımızın mağdur edildiği suçlara sıklıkla rastlıyorum maalesef. O nedenle, isminizi çıkarmanız bence oldukça isabetli olmuş. Bırakmayı tercih ettiğiniz şehir ve yaş bilgileriniz ise kimliklendirme için isim kadar etkili değil, fakat yine de tehlike yaratabileceğini unutmayın. Sizinle iletişim kurmaya çalışan kişilerden herhangi bir nedenle çekinirseniz, politikada belirtildiği gibi iletişiminizi sonlandırarak bir yetişkine durumu haber verin lütfen. Burada veya herhangi bir sayfada, yazdığınız metne {{seslen|Dr. Coal}} ekleyerek ya da gerektiğinde doğrudan mesaj sayfamdan da bana ulaşabilirsiniz. Sevgiler. Dr. Coalmesaj 07.13, 4 Haziran 2020 (UTC)

Neyi silmemi istiyorsanız hemen söyleyin ben siliceğim. Tavukluköy (mesaj) 11.41, 4 Haziran 2020 (UTC)

  • Merhaba. Yanlış anlaşılma olmasın, ben sizden bir şey silmenizi "istiyor" değilim. Yalnızca, kişisel bilgilerinizi paylaşmanın yer yer tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini göz önünde bulundurmanızı ve bu nedenle hangi bilgileri paylaşacağınız konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Şimdiye dek çıkarmış olduğunuz bilgiler, kullanıcı sayfanızın geçmişinde hâlâ görülebilir durumda. Eğer bunların görünürlüğünün kaldırılmasını istiyorsanız, sürüm gizleme talebinde bulunabilirsiniz. (Geçmiş sayfasında iki ayrı sürüm seçip "karşılaştır"a tıkladığınızda açılan sayfanın URL adresi, talep oluştururken istenilen "sürüm farkı bağlantısı"dır.) Bu yazdıklarım yalnızca, Vikipedi'yi pek yakından tanımıyor olabileceğiniz düşüncesiyle, bilgi verme ve ihtiyaç duymanız hâlinde yol gösterme amaçlıdır. Dediğim gibi, hangi bilgilerinizi paylaşacağınız ve diğer tüm konularda karar size aittir elbette. Sevgiler. Dr. Coalmesaj 01.19, 5 Haziran 2020 (UTC)

Peki kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim ? Tavukluköy (mesaj) 05.37, 5 Haziran 2020 (UTC)

Buradan değiştirebilirsiniz.--Yaratmayıcı evet? 05.57, 5 Haziran 2020 (UTC)

Tunguz halkları[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio ! Ben sizin yaptığınız projeleri çok sevdim. Bir kere de Tunguz halkları ile ilgili bir proje başlatabilir misiniz ? Türkçe Vikipedi'de Tunguz halkları ile ilgili gördüğüm kadarıyla pek fazla çalışma yapılmamış. Ama onlarla ortak bir tarihimiz var. Mesela Kore Yarımadasının kuzeyindeki Tunguzların ataları olan Dong Hu halkı Hiung-nu'nun üstünlüğünü kabul etmişti. Rica etsem böyle bir projeyi başlatabilir misiniz ? Tavukluköy (mesaj) 07.56, 6 Haziran 2020 (UTC)

Merhabalar Tavukluköy, konu hakkında bir bilgi sahibi değilim ama sizden ricam Kullanıcı:Tavukluköy/Tunguz halkları sayfası gibi bir sayfa oluşturup ilgili konuları özelikle İngilizce'den çevirebileceklerimizi listeleyebilirseniz iş birliği proje önerileri saygafalarına bunu ekleyerek ilk olarak bir iş birliği projesinde ele alınabilir. Sonrasında konuya ilgi duyan bir sivil toplum örgütü ile birlikte bir Viki Maraton düzneleyebiliriz. Lütfen siz aklınıza gelen projeleri ve birlikte çalışabileceğimiz kişileri bize mesaj veya mail yoluyla bildiriniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 11.59, 6 Haziran 2020 (UTC)

Sağolun. Peki önümüzdeki günlerde ne gibi projeler yapmayı hedefliyorsunuz ? Tavukluköy (mesaj) 12.19, 6 Haziran 2020 (UTC)

Ve size birşey daha soracağım. Ben 12 yaşında bir vikipedistim. Yani 18 yaş altıyım. O yüzden vikipedi kullanıcısı olmamın bir sakıncası var mı ? Tavukluköy (mesaj) 15.48, 6 Haziran 2020 (UTC)

  • Merhaba Tavukluköy. Henüz 18 yaşınızı doldurmamış oluşunuz, Vikipedi kullanıcısı olmanız bakımından bir engel veya sorun teşkil etmez. Aksi takdirde, yukarıda da gösterdiğim gibi bir politikamız olmazdı sizler için. Diğer sorunuzu @Sakhalinio yanıtlayacaktır, seslenelim, görmemiş olabilir. Sevgiler. Dr. Coalmesaj 06.07, 7 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba Tavukluköy, uzun yılalrdır yapmak istediğimiz ama bir türlü yapamadığımız Viki Anıtları Seviyor projesine katılım sağlamak en öncelikli hedefimiz. Daha önceki yıllarda Pera Müzesi ile yapılan GLAM projemizin bir benzeri için farklı kütüphane ve müzelerle görüşmelerimiz olacak. Tabiki sizinde örneğini verdiğiniz gibi konu bazlı çalışmalar yapmak içinde görüşmelerimiz sürüyor. Kadın Hakları Örgütleri, Goehte Enstitüsü ve Ekoloji Derneği ilede görüşmelerimiz var. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında daha fazla üniversiteye ulaşarak ortak projeler yapacağız. Malum COVID süreci bazı şeyleri geciktirebiliyor. Ama her türlü fikirede açığız. Bu arada seslendiğiniz için teşekkürler @Dr. Coal Sakhalinio (mesaj - e-posta) 14.56, 7 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba Sakhalinio ! Size birşey daha soracağım. Lütfen benim kuklam olan Kullanıcı:Tavıqbıdık hesabını süresiz olarak silebilir misiniz ? Çünkü hiçbir işime yaramıyor. Silerseniz çok memnun olurum.

İyi günler dilerim. Tavukluköy (mesaj) 07.31, 8 Haziran 2020 (UTC)

  • Vikipedi'de hesap silme uygulaması bulunmamaktadır. Dilerseniz, Tavıqbıdık hesabınıza giriş yaparak kullanıcı sayfanıza {{sil|G6: Kullanıcı talebi}} ekleyebilirsiniz. Ne var ki, kullanıcı sayfasının bu şekilde kalmasında da bir sakınca bulunmuyor. Zira asıl hesabınızı göstermişsiniz. Sevgiler. Dr. Coalmesaj 08.31, 9 Haziran 2020 (UTC)