Kullanıcı mesaj:İzmustaa

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin![kaynağı değiştir]

Gönüllü katılımcıların çabalarıyla 250 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü olan Vikipedi'ye hoş geldin!

Katkıda bulunurken cesur ol! Hadi kolay gelsin. - Yardım gönüllüleri.

VikiÇağrı: Memleketini tanıt![kaynağı değiştir]

Safranbolu Old Government Building and Clock Tower.jpg

Vikipedi'de doğduğun veya oturduğun il, ilçe kasaba ya da köy hakkında bir sayfa var mı diye bir ara... Buldun mu? Bu hâli ile senin memleketine yakışıyor mu, kendine bir sor! Daha anlatılması gereken ne kadar çok şey var değil mi? Eklenmesi gereken nice resim...

Eğer "bu hâli ile benim memleketime yakışmaz" veya "koskoca ansiklopedide nasıl olur da memleketim hakkında madde bulunmaz" diyorsan kolları sıva ve onu sen tanıt! Zannettiğin kadar zor değil. Sadece birkaç biçem kuralına dikkat etmen ve tarafsız, ansiklopedik bir dil kullanman gerek. Safranbolulu arkadaşlar ne güzel derlemişler, sen neden yapamayasın?

İlk adımlar[kaynağı değiştir]

Menemen.jpg

İlk önce bir miktar bilgi topla: Tam olarak nerededir? Nüfusu kaçtır? Tarihi nasıldır, bu yerleşim yerini kim kurmuştur? Ne üretilir? Görülmesi gereken yerleri nerelerdir, niye ziyaret etmek gerekir? Tarihi eserler ya da doğa güzellikleri var mıdır? Ne yenir, ne içilir, türküleri, öyküleri ve hatta efsaneleri nelerdir? Yaşlılarla konuşup, sözlü tarihe de yer verebilirsin.

Bu bilgileri İnternette de bulabilirsin, ama kesinlikle bulduğun bilgileri kopyalayıp yapıştırma, bilgileri kendi sözlerinle aktar! Yoksa telif hakkı ihlâli olarak silinir.

Biz de görelim![kaynağı değiştir]

Çektiğin resimler varsa bunları Vikipedi'ye yükle, yüklerken bu resmi kamuya bağışladığını açıklayan şablonu ekle: {{KM-Kişisel}} (bunu kopyala yapıştır). "Hakkını helal etmediğin" resimler, telif ihlalinden silinebilir.

Vikiproje:Türkiye yerleşim birimleri[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin yerleşim birimleri hakkında nasıl katkıda bulunabileceğini buradan daha ayrıntılı öğrenebilirsin. Örneğin; maddede kullanabileceğin şablonlar, sayfanın daha düzgün görünmesini sağlayacaktır, doğru kategoriye eklersen arayanlar daha kolay bulacaktır vb.

Kolay gelsin!


Tam giderken yakaladınız. 53 yıldır Türk Milli Eğitimi'ne Atatürk ilkelerinden taviz vermeden hizmet eden Çamlaraltı Koleji, İzmir eğitim camiasının duayenlerinden gibi cümleler barındırıyor.. Ve bazı yerlerinde, birebir siteden kopyalama var.. Düzene uygunsuz. Eğer düzenleyecekseniz SAM'den alabiliriz. İçinde yorum ve reklam barındıran ifadeler olmamalı.. iyi çalışmalar.--Boyalikus 23:07, 24 Mayıs 2007 (UTC)

Bahsettiğim cümleler benim bakış açımla, yorum içeriyor. Bana göre duayen değiller ?? dersem belki anlaşırız. Demek istediğim; benim çamlaraltı kolejiyle bir alıp veremediğim yok, sadece viki düzende bu söz konusu olamaz. Ayrıca vicdani hür... diye başlayan yer mesela birebir kopyala- yapıştır. Düzenlenmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, siz bilirsiniz. Bu haliyle kimse kalmasını istemez. SAM'e aday gösterilmiş zaten. İyi çalışmalar.--Boyalikus 11:09, 25 Mayıs 2007 (UTC)

telif sorunu[kaynağı değiştir]

Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoşgeldiniz! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye telif hakkı saklı veya belirsiz olan resimleri yüklemeniz mümkün değildir. O yüzden yüklediğiniz resimlere mutlaka kaynak ve telif etiketi bilgisi eklemelisiniz. Eklemediğiniz takdirde, yüklediğiniz resim bir süre sonra silinecektir. Resim yükleyebileceğiniz bazı GNU Özgür Belgeleme Lisansı kaynaklar için Vikipedi:Özgür görüntü kaynakları sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse Vikipedi:Kamu malı görüntü kaynakları sayfasına göz atabilirsiniz. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler!--~~~~

--Gençosmanlı1299 12:17, 25 Mayıs 2007 (UTC)

etiket[kaynağı değiştir]

Tartışmaları süren maddelerdeki etiketleri lütfen kaldırmayınız. Teşekkürler. --Metal Militia ileti 17:28, 25 Mayıs 2007 (UTC)

BAĞIŞ ÜSTÜNE[kaynağı değiştir]

EMRİNİZ OLUR --İZMustafa 17:33, 25 Mayıs 2007 (UTC)

Emir değil, rica[kaynağı değiştir]

Rica ederim, Vikipedi'de kimse kimseye emir verecek konumda değildir. Belki rica edilir, istenir, uyarı yapılır, ama emir verilmez. Benimki de bir tür rica idi, tartışmaya açılmış bir maddenin içindeki etiketin kaldırılmasının doğru bir hareket olmayacağı gerekçesiyle. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Metal Militia ileti 17:40, 25 Mayıs 2007 (UTC)


Şablonları kaldırmanız vandalizme girer lütfen bu davranışınıza son veriniz.--Machiavelli' msj 17:30, 25 Mayıs 2007 (UTC)

Stop hand nuvola.svg
Vikipedi'ye hoş geldiniz. Herkesi ansiklopedimizin gelişmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Katkıda bulunma hakkında daha fazla bilgi almak için hoş geldiniz sayfasına göz atabilirsiniz. Bununla birlikte, gelişmeye katkıda bulunmayan, sayfa boşaltma, hakaret vb. değişiklikler vandalizm olarak tanımlanır ve eğer bu tavrınızı sürdürürseniz daha fazla uyarılmadan engellenebilirsiniz. Lütfen, diğerlerinin emeklerine zarar vermek yerine ansiklopedimizin gelişmesine yardımcı olun. Teşekkürler.

Engellendiniz[kaynağı değiştir]

Tartışması süren bir madde sayfasını israrla silmeniz ve diğer kullanıcılara karşı olan saygı sınırlarını aşan tutumunuz nedeniyle 24 saat engellendiniz. Geri geldiğinizde bu tutumunuzu sürdürmemenizi rica ediyorum. Teşekkürler. --Metal Militia ileti 17:56, 25 Mayıs 2007 (UTC)

Lütfen[kaynağı değiştir]

Madde ile ilgili tartışma süreci devam ederken, lütfen maddede değişiklik yapmayınız. Teşekkürler. --Metal Militia ileti 21:39, 30 Mayıs 2007 (UTC)

?[kaynağı değiştir]

Çok özür diliyorum ama neden değiştirme yapmayayım. Zaten tartışma da çok gereksiz ve saçma. İstemiyorsanız sayfayı söyleyin, tamamen sileyim. --İZMustafa 21:42, 30 Mayıs 2007 (UTC)

Maddenin silinip silinmemesinin tartışıldığı sırada değiştirme yapmanız yerinde olmaz. Vikipedi topluluğu karar verme aşamasını tamamladıktan sonra, eğer kalırsa değişiklik yapabilirsiniz elbette. Tartışmanın saçma veya gereksiz olduğu da size ait bir fikirdir tabii, ama topluluğun fikirleridir asıl olan. Silinme kararı çıkarsa da zaten siz değil, bir yönetici maddeyi silecektir. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Metal Militia ileti 21:47, 30 Mayıs 2007 (UTC)

?[kaynağı değiştir]

Peki bir sayfa için silme kararı almadan önce o sayfayı ekleyen kişiyi uyarmanız gerekmez mi? Eğer gerçekten reklam ya da benzeri telif ihlalleri yapılıyor ise uyarırsınız ben de düzenlerim. Bu şekilde yok ederek ne elde edilecek? Yönetim o sayfayı sildikten sonra, yine aynı madde açılacak... --İZMustafa 21:51, 30 Mayıs 2007 (UTC)

Silme kararını almak günlerce sürebilen bir proses, bu zaman zarfında siz de fikirlerinizi tartışma sayfasında belirtebilirsiniz. Özel olarak sayfayı ekleyen kişinin uyarılması gerekmez. Silindikten sonra, aynı haliyle tekrar açarsanız tekrar silinir ve siz de engellenirsiniz. Lütfen VP:VND sayfalarını dikkatlice okuyunuz. Teşekkürler. --Metal Militia ileti 21:58, 30 Mayıs 2007 (UTC)

VP:TBA[kaynağı değiştir]

Merhaba, vikipedi'de yenisiniz bazi kurallardan haberdar olmayabilirsiniz ancak madde icinde yergi yada ovguyu yapmiyoruz. Maddeler, mumkun oldugunca tarafsiz olmak zorundadir; bu 5 ilkedendir. Dolayisiyla Çamlaraltı Koleji maddesinin bu sekli ile kalmasi dogru olmaz. Icerik konusunda tecrubeli arkadaslardan yardim isteyebiliriniz; ancak yazismalarda BUYUK harflerle yazmak kabaliktir. Buna dikkat ederseniz sevinirim. Kolay gelsin, Citrat 04:37, 31 Mayıs 2007 (UTC)

Engellendiniz[kaynağı değiştir]

Silinip silinmeme tartışması süren bir maddenin sayfasını daha önce de bu konuda uyarılmanıza rağmen silmeniz ve üzerinde değişiklik yapmanız nedeniyle 48 saat engellendiniz. Geri geldiğinizde bu tutumunuzu sürdürmemenizi rica ediyorum. Teşekkürler. --Metal Militia ileti 04:56, 31 Mayıs 2007 (UTC)

Engellendiniz[kaynağı değiştir]

Vikipedi'nin kişisel saldırı yasaktır politikasını ihlal eden ifadeleriniz nedeniyle 1 hafta engellendiniz. Döndüğünüzde bu tutumunuzu sürdürmemenizi rica ediyorum. Teşekkürler. --Metal Militia ileti 20:31, 3 Haziran 2007 (UTC)

Fenerbahçe[kaynağı değiştir]

Fenerbahçeli kullanıcımız; Fenerbahçe Portalımız açılmıştır.Ziyaret edebilirsiniz. Kullanıcı FBH yi {{}} içine aşarak Fenerbahçe haberlerini takip edebilirsiniz.Ayrıca Fenerbahçe Ayın Projesine katkılarınızı bekliyoruz --Kızıl Şaman

Telif hakkı ihlali yapmayınız[kaynağı değiştir]

Crystal Clear app error.png

Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler!

Metal Militia ileti 16:16, 20 Ocak 2008 (UTC)

Nuvola apps important.svg

Lütfen telif hakkı saklı metin eklemeyiniz. Vikipedi'de telif hakkı saklı içerikler kullanılamaz. Unutmayın ki; Vikipedi Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Kanunu'na tabidir ve söz konusu kanuna göre; yayımlanmış her türlü çalışma (aksi belirtilmediği sürece), sahibine otomatik olarak telif hakkı kazandırır. Sadece özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) kaynaklardan içerik aktarmanız mümkündür. Daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. Unutmayınız ki uyarılara rağmen ısrarla telif hakkı saklı içerik eklemek bir Vikipedi suçudur ve Vikipedi kuralları (madde 8) gereği engellenebilirsiniz. Teşekkürler, iyi değişiklikler!

Khutuckmsj 16:26, 20 Ocak 2008 (UTC)


Telif hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba. Vikipedi'ye telifli içerik eklemiyoruz, yani çok çok kısa bir özetle başka bir sayfadan ayzı alıp yapıştırmıyoruz. Bunun yerine birden fazla kaynaktan yararlanarak kendiniz bu köşk hakkında bir yazı hazırlayabilirsiniz. Önemli olan yazının sizin tarafınızdan yazılması, başka kaynaklaran alınmış yazıları siliyoruz. Khutuckmsj 16:32, 20 Ocak 2008 (UTC)

Vikipedi:Telif hakları/SSS bu sayfada telif hakkında sık sorulan sorular var, işinize yarayabilir. Khutuckmsj 16:34, 20 Ocak 2008 (UTC)

özür dilerim[kaynağı değiştir]

affedersiniz bilmeyerek bir hata yaptım sanırım, çok özür diliyorum. Ne yaptığımı öğrenebilir miyim? İZMustafa 16:21, 20 Ocak 2008 (UTC)

Rica ederim, hepimiz hata yapıyoruz zaman zaman, önemli olan tekrarlamamak. Yukarıda size açıklandığı gibi, Vikipedi'ye telif hakkı saklı içerik eklemiyoruz. Bu çok önemli bir kural. Başka sitelerden harfi harfine kopyala-yapıştır yapmak yerine kendi cümlelerimizle yazıyoruz. Katkılarınızı bu şekilde yapacağınızı umuyor ve iyi çalışmalar diliyorum. --Metal Militia ileti 17:00, 20 Ocak 2008 (UTC)

İzmir Türk Koleji[kaynağı değiştir]

  • Selamlar. Eklediğiniz bilgiler telif hakkı saklı bir siteden kopyalanıp yapıştırılmıştı. Bu nedenle geri almak durumunda kaldım. O kaynaklardaki bilgileri kaynak belirtmek suretiyle kopyalayıp buraya yapıştırmak yerine kendi cümlelerinizle yazmayı denerseniz süper olur:) Teşekkürler... --maderibeyzamsj 13:27, 21 Ocak 2008 (UTC)

Kullanıcı sayfasında adil kullanım resmi[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Adil kullanım resimlerinin kullanıcı sayfalarında yer alması yasaktır. Bu sebeple, Resim:Ataturk Time.JPG resmini Kullanıcı:İzmustaa sayfasından kaldırdım. Bilginize. İyivikiler... ho? ni! 16:13, 14 Mart 2009 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba.Ben dün kayıt oldum.Bu mesajı kendimi size tanıtmak için yazdım.Kolay gelsin.--MMHmsj 14:25, 6 Ağustos 2009 (UTC)

Yalnızca ansiklopedik bilgi ekleyiniz[kaynağı değiştir]

Nuvola apps important.svg
Az önce yaptığınız değişiklik, Vikipedi'nin tarafsız bakış açısı politikasını ihlâl ettiği için geri alındı ya da silindi. Vikipedi özgür ansiklopedidir, ancak bir blog, serbest kürsü, ya da reklam alanı değildir. Vikipedi'de herhangi bir kişi, kuruluş, örgüt, dernek ya da kurumun propagandası yer alamaz. Lütfen tarafsız bakış açısı politikasını inceleyiniz. Bu tutumunuzu sürdürmeniz halinde engellenebilirsiniz. --Eldarion 12:40, 27 Ağustos 2010 (UTC)


Uyarı
Lütfen sadece ansiklopedik içerik ekleyiniz.
Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Büyük olasılıkla yaptığınız değişiklik silindi, silinmek üzere işaretlendi, ya da geri alındı. Lütfen sadece ansiklopedik bilgi / içerik eklemeye özen gösteriniz (bakınız:Vikipedi ne değildir?). Bu konuda kayda değerlik ölçütleri sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Ansiklopedik bilgi içermeyen sayfalar eklemeyi tekrarlamanız durumunda katkılarınız silinecek ya da geri alınacaktır. Bilgi edinmeniz rica olunur. Teşekkürler, iyi değişiklikler!
Eldarion 12:40, 27 Ağustos 2010 (UTC)


Bilgi[kaynağı değiştir]

Madde kurallara uygun şekilde düzenlendi. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi bu ve şu sayfalardan alabilirsiniz. --Eldarion 12:45, 27 Ağustos 2010 (UTC)

Yukarıdaki bilgi mesajlarında sebepleri yazıyor. Vikipedi'de övücü/yerici içerik barınmaz. Ayrıca da kayda değer olmayan müdürler/müdür yardımcıları listesi öğrencei dernekleri bilgileri gibi ansiklopedik olmaktan uzak içerik maddelerde bulunmaz. Vikipedi'de 100.000 den fazla madde var. Hepsini her an tek tek kontrol etmek imkansız. Gözüme çarptığı için gerekli uygulamayı yaptım. Kuralları okumanızı tavsiye ederim. Burası bir blog yada forum değil ansiklopedidir. --Eldarion 13:04, 27 Ağustos 2010 (UTC)

VikiProje Siyaset'e Davet Edildiniz![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset davetiyesi
İyi günler...
Siyaset ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Siyaset VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

AtakanCanileti 13:30, 11 Haziran 2012 (UTC)