Vikipedi:Kamu malı görüntü kaynakları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikipedi araştırma kaynakları

GÖBL kaynaklar
Kamu malı kaynaklar
Kamu malı görüntü kaynakları
Özgür görüntü kaynakları
Kamu malı olmayan kaynaklar
Haritalar
Bibliyografiler

Kısayol:

İnternette birkaç tane kamu malı görüntü kaynağı bulunur.

Bir kaynağın bu listede bulunması o kaynaktaki tüm veya herhangi bir görüntünün kamu malı olduğu anlamına gelmez. Bu listedeki bir kaynaktan da olsa (hâlâ) Vikipedi'ye görüntüyü yüklerken telif hakkı durumunu kontrol etmek görevinizdir.

Lütfen görüntü ve etiket kullanımı politikasını okuyunuz: Görüntü kullanım politikası.

Ayrıca bakınız:

Tarih[kaynağı değiştir]

Tarihi Görüntüler[kaynağı değiştir]

Belirli Dönemler[kaynağı değiştir]

İnsanlar[kaynağı değiştir]

  • http://memory.loc.gov/ammem/daghtml/daghome.html 700'den fazla, Daguerreotip 1839 - 1864 (çoğunlukla portre)
  • http://memory.loc.gov/ammem/vvhtml/vvhome.html Yaratıcı Amerikalılar 1932 - 1964, Carl Van Vechten fotoğrafları 1400 kamu malı portre fotoğraf
  • http://www.loc.gov/rr/print Ünlü kişilerin portreleri , Library of Congress (tümü kamu malı değil; remember, anything prior to 1923 is, and post-1922 images on the site that are copyright free are indicated)
  • http://www.generalsandbrevets.com - portraits of all the generals (+1,000) of the American Civil War.
  • http://www.noelcollection.org/noel/noelimag.html - Noel Collection Image Bank asks for a backlink and non-commercial use but almost all are pre-1923 and so PD
  • http://www.state.gov/ U.S. Department of State - good for pictures of politicians and diplomats, but check that images do not have an alternative copyright. If a copyright is indicated on a photo, graphic, or other material, permission to copy these materials must be obtained from the original source. For photos without captions or with only partial captions, hold your cursor over the photo to view the "alt tag" for any copyright information.

Sanat[kaynağı değiştir]

  • http://www.artrenewal.org/asp/database/contents.asp - 2600 'den fazla realist ressamın çalışamalarının fotoğrafları, ressam ve çalışma tarihine göre katalog halinde sunulmuştur.
  • http://www.pdfoto.com - Ticari kullanım için serbesttir. Üç boyutlu ve dijital resimler, kamu malı fotoğraflar kadar iyidir. Tüm resimler kategorilerine göre düzenlenmiştir.
  • http://www.wga.hu/index1.html - "12. yy'dan 19. yy'ın ortalarına kadar Avrupa heykeltıraşlık ve resim sanatı için gerçek bir müze ve araştırılabilir veritabanı"

Görsel Sanatlar[kaynağı değiştir]

Not: Tam olarak görsel sanatlara ait ve içeriğinde herhangi bir ifade içermeyen fotoğraflar, fotoğrafçının telif hakkı sona erdiğinden itibaren otomatik olarak kamu malı sayılır (ABD'de 1923'ten önce yayınlanmış olanlar). Bu durumda tüm diğer telif hakkı ilanları, emin bir şekilde görmemezlikten gelinebilir.

Müzik[kaynağı değiştir]

Kitaplar[kaynağı değiştir]

Logolar ve Bayraklar[kaynağı değiştir]

Posta pulları[kaynağı değiştir]

Commons:Pullar/Kamu malı

Genel kolleksiyonlar[kaynağı değiştir]

Bilgisayarla oluşturulmuş kamu malı görüntüler[kaynağı değiştir]

Meta-kaynaklı kamu malı resimler[kaynağı değiştir]

Kategorilendirilmemiş Bağlantılar[kaynağı değiştir]

A.B.D. Devlet Siteleri[kaynağı değiştir]

Arama motorları[kaynağı değiştir]