Kullanıcı:Vincent Vega/ArşivAna/Ekim 2021

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Sivil Parişler Proje Davetiyesi[değiştir | kaynağı değiştir]


  Civil-Parish-Icon.svg

  Merhaba!
  Sivil Parişler kapsamında hazırlanmış bir vikiproje başladı. Sizi, Sivil Parişler Vikiprojesi'ne davet ediyorum.
  Proje hakkında daha fazla bilgi almak için Vikiproje:Sivil Parişler sayfasına göz atabilirsiniz.
  Teşekkürler 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 15.58, 11 Eylül 2021 (UTC)

  Bir yıldız da sizin için![değiştir | kaynağı değiştir]

  Atom Administrator Barnstar.png
  Atom Hizmetli Yıldızı
  Vikipedi'de kullanıcılara olan yaklaşımınız, onlara yol göstermeniz ve gerektiğinde atom hızında yaptığınız müdahaleler için teşekkürler!

  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 19.35, 11 Eylül 2021 (UTC)

  Teşekkür ederim Vikipolimer. Elimizden geldiğince projemizin ilerlemesi için katkıda bulunuyoruz hepimiz. Vikipedi deryasında bir damla olabildiysem ne mutlu bana :) Saygılar iyi çalışmalar! Vincent Vega mesaj? 21.56, 11 Eylül 2021 (UTC)

  Koruma isteği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Erat ve Şablon:Türk Kara Kuvvetleri rütbeleri sayfalarını uzun süreliğine korumaya alırmısınız K:ASUBAY yine kuklalarıyla vandalizm yapıyor. ×Elvorixmesaj 13.25, 12 Eylül 2021 (UTC)

  İki madde için de 1 ay. Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 14.42, 12 Eylül 2021 (UTC)
  Birde mümkünse Uzman çavuş maddesine. ×Elvorixmesaj 19.38, 12 Eylül 2021 (UTC)
  K:ASUBAY yine bıkmadan kuklalarıyla vandalizm yapıyor Şablon:Türk Hava Kuvvetleri rütbeleri ve Uzman erbaş maddelerini korumaya alırmısınız? ×Elvorixmesaj 10.42, 14 Eylül 2021 (UTC)
  Rütbe, Şablon:Türk Silahlı Kuvvetleri askerî rütbeleri ve Osmanlı İmparatorluğu'nun askerî rütbeleri maddelerini korumaya alırmısınız bu sefer bu maddelerde vandalizm yapılıyor. ×Elvorixmesaj 09.21, 16 Eylül 2021 (UTC)
  2 engelleme 3 koruma işlemi yapılmıştır. Bildirim için teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 11.05, 16 Eylül 2021 (UTC)

  Sosyoloji Vikiprojesine davet[değiştir | kaynağı değiştir]

  VikiSociology-Logo 2.svg
  Davet ediliyorsunuz!

  Sosyoloji hakkında başlayan, Sosyoloji Vikiprojesi'ne davetlsiniz. Proje hakkında daha fazla bilgi almak için Vikiproje:Sosyoloji sayfasına göz atabilirsiniz. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.02, 13 Eylül 2021 (UTC)

  Vikipolimer selamlar. Toplu mesajlar için listenizde bu sayfamı kullanmanızı rica ediyorum. Kolaylıklar. Vincent Vega mesaj? 14.25, 13 Eylül 2021 (UTC)
  Yanıt Yanıt Tamamdır :) 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 14.27, 13 Eylül 2021 (UTC)

  Merhaba, kayda değerlik hakkında ufak bir inceleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhabalar, sevgili Vincent Vega, deneme tahtasında yeni bir madde üzerinde çalışıyorum. Siz de bana bu konularda yardımcı olacağınızı söylemiştiniz öncesinden. Fakat tüm birbirinden bağımsız kaynakları toplamama rağmen silinir mi/silinmez mi emin olamadım. Kullanıcı:Seyit12/deneme tahtasını inceleyip kayda değer olup olmadığını iletir misiniz? Yayınladıktan sonra boşuna emek sarfetmek istemem, teşekkürler anlayışınız için. seyitculum (mesaj) 15.45, 16 Eylül 2021 (UTC)

  Merhaba Seyit12. Maddenin kayda değerlik kriterlerini sağladığını düşünmüyorum. Tabi bu benim kişisel düşüncemdir, maddeyi yayına alabilir ve diğer kullanıcıların görüşlerine sunabilirsiniz. Vincent Vega mesaj?,


  Fotoğrafın silinmesi - Genel 9: Telif hakkı ihlali yaratan dosya[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhabalar. https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zg%C3%BCr_Karabat sayfasına eklediğim ve Telif hakkının bende olduğunu + kendi çekimim olduğunu da belirttiğim bir fotoğrafı neden sildiğinizi öğrenebilir miyim? Karanizm (mesaj) 16.28, 17 Eylül 2021 (UTC)

  Merhaba Karanizm. HS işaretleyen Sakhalinio gerekçe olarak bu linki belirtmiştir ve haklıdır. Önceden bir mecrada yayınlanan bir fotoğrafın telif haklarının siz çekmiş olsanız dahi bilemeyeceğimiz için silmeyi doğru buldum. Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 18.12, 17 Eylül 2021 (UTC)


  Merhaba, kayda değerlik hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhabalar, daha önce başka bir yönetici tarafından onaylanmış olan bir sayfa olan ALİ KURT sayfasını, fotoğraf değişikliği yaptığım için komple sildiniz. https://tr.wikipedia.org/wiki/Ali_Kurt_(B%C3%BCrokrat)

  Silinen kişi, şu anda Fortune 500 listesine 10. sıradan girmiş, ülkenin en büyük 2. Konut kurumunun başındaki kişi. Yani kayda değer bulunmamasını kavramakta zorlanıyorum haliyle. ama bundan önce;


  Bir yöneticinin onayladığı, diğerinin ise kayda değer bulmadığı bir durumda, niçin geçerli tek söz sizinki oluyor, sebebini öğrenmemiz mümkün müdür?

  Çünkü "Kayda değerlik öznel değildir" isimli maddede açıkça belirtildiği üzere " Bir Vikipedi editörünün kişisel olarak konuyu değerli veya dikkat çekici bulmasından farklı ve ayrıdır." denilmektedir. Yani birinizin onay verdiğine diğerinin silmesi ve hatta ısrarla silmeye devam etmesi, bu madde ile çelişmektedir. Kural evrense ise ikiniz için de aynı olması gerekmez miydi?


  Niçin diğer onaylayan yöneticinin kararı ile devam edemediğimizi öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim. Karanizm (mesaj) 11.15, 18 Eylül 2021 (UTC)

  Karanizm öncelikle Vikipedi'de yönetici yoktur. İkincisi hangi kullanıcı neyi onaylamış anlayamadım? Ben bir hizmetli olarak maddenin kayda değerlik kriterlerini karşılamadığını düşündüm ve sildim. Fortune listesine girmiş olan kurumun kayda değerliğini değil, kişinin kayda değerliğini incelediğimi belirtiyorum. Sebebini tekrar belirtiyorum, kayda değerliği ispatlayacak bağımsız çoklu güvenilir kaynakları tespit edemedim. Kolaylıklar. Vincent Vega mesaj? 18.31, 18 Eylül 2021 (UTC)

  öncelikle amacımın tartışmak değil, anlamak ve öğrenmek olduğunu belirteyim. Başlığı ilk açtığımda "onaylanmayı bekliyor" tarzı bir uyarı vardı, sonra bir yönetici/hizmetli artık ne isimle anmak istiyorsanız, gelip başlığı onayladı. Bir süre sonra yeni bir fotoğrafı geçince elime, onu ekledim başlığa ve siz gelip sildiniz. anlayamadığım ilk konu bu.

  ikincisi, çoklu kaynak dediğiniz altta belirtilen kaynak mı? yoksa kişinin size göre kıymetli olup olmadığı konusu mu? Çünkü bu ülkedeki en eski gazetelerden cumhuriyet gazetesi ve ülkenin en büyük büyükşehiri olan ibbden kaynak verdim. ayrıca 3 kaynak daha vardı. mesele kaynak ise bi rakam verin, o kadar tanınmış gazete ve tvden kaynak ekleyeyim, çünkü yüzlerce kaynak var elimde. gerçekten öğrenmek istiyorum wikipedia yı. Karanizm (mesaj) 20.26, 18 Eylül 2021 (UTC)

  Bende size izah etmeye çalışıyorum, zira benim açımdan tartışılacak bir husus bulunmuyor. Keza ne zaman uzun uzun tartışsam (bunu fazlasıyla yaşıyorum) vakit kaybettim bu platformda.
  Yönetici/Hizmetli ben anmıyorum, sistemimize göre belirli kullanıcı grupları ve her bir grubun ayrı teknik işlevi/yetkisi var. Örneğin devriyelerimiz maddeleri inceler onaylar. Muhtemelen ilgili maddeyi de bir devriye onayladı. Ama bu demek değildir ki o devriye (kim olduğunu bilmiyorum) onayladı diye madde tamam, hiç bir problem yok. Ayrıca o devriyemiz maddeyi kayda değerlik açısından incelemek zorunda da değildi, devriyeler vandalizm açısından maddelere yaklaşır ve onaylarlar.
  Kaynak hususunda size burayı ve burayı incelemenizi rica ediyorum. İBB kaynağı örneğin “bağımsız kaynak” değildir, keza kişinin mensubu bulunduğu şirket İBB iştiraki değil mi? Kaynak sayısı kadar niteliği de önemlidir, maddr konusunun kaynakta ne kadar işlendiği, ne kadar ele alındığı önemlidir. Bu konuda size burayı ve burayı incelemenizi tavsiye ederim.
  Son olarak maddenin silinmesiyle sizin fotoğraf eklemeniz arasında bir korelasyon yok, şimdi tespit edildi ve şimdi silindi. 1 hafta evvel de olabilirdi, 10 yıl sonra da. Bu tamamen tesadüf.
  Umarım daha açıklayıcı olabilmişimdir. Kolaylıklar. Vincent Vega mesaj? 20.35, 18 Eylül 2021 (UTC)

  Bağımsız ve kabul edilebilir fazlaca kaynak ekleyerek yeniden deneyelim mi? yoksa bu adam olmaz mı diyoruz? ona göre zaman harcamak istiyorum açıkcası? Karanizm (mesaj) 22.36, 18 Eylül 2021 (UTC)

  Kayda değerlik genellikle ya vardır, ya yoktur efendim. Şu an kayda değer olmayan bir madde 1 ay sonra olabilir. Bence biraz daha kaynak araştırması yapmalısınız. Vincent Vega mesaj? 05.40, 19 Eylül 2021 (UTC)

  Tuba Torun maddesi oylama bitmeden neden siliyorsunuz sekiz tane yabana atılmayacak kaynak verilmiş hiç üzerinde durulmadan madde iki tane kırmızı kullanıcı oyuyla gitti bu kadar basit.--46.106.45.154 21.22, 18 Eylül 2021 (UTC)

  Oraya da belirttiğim gibi oylama sonucunda silme işlemi yapmadım, hatta oylamayı görmedim bile özür dilerim. Dilerseniz geri getirip SAS sonucu bekleyebiliriz. Vincent Vega mesaj? 05.39, 19 Eylül 2021 (UTC)

  Mümkünse oylama devam etmesi uygunsa normal sürede geri getirmeniz mümkünse--46.106.224.226 17.28, 19 Eylül 2021 (UTC)

  Şablon test[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhaba @Vincent Vega şablonun testini görebilirsiniz.

  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 23.42, 19 Eylül 2021 (UTC)

  Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 23.42, 19 Eylül 2021 (UTC)

  Koruma isteği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Şablon:Türk Deniz Kuvvetleri rütbeleri korumaya alırmısınız yeniden vandalizm yapıyor K:ASUBAY kuklalarıyla. Artık sıkmaya başladı nerde bir rütbe orda vandalizm yapıyor. ×Elvorixmesaj 17.20, 23 Eylül 2021 (UTC)

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Erbaş maddelerini de korumaya alır mısınız ×Elvorixmesaj 08.43, 26 Eylül 2021 (UTC)

  Sildiğiniz Sayfa İle İlgili Bİlgilendirme[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhaba @Vincent Vega, 14 Eylül'de sildiğiniz Mono Clinic sayfasında bir hata yaptığınızı düşünüyorum. Kriterleri inceledikten sonra bunu göz önünde bulundurarak maddeyi yazdım ve teyit etmek için kaynakları ekledim. Sanırım bir problem var. Yeniden inceler misiniz? — Bu imzasız görüş 178.241.160.53 (mesajkatkılar) tarafından 11.24, 28 Eylül 2021 (UTC) (UTC) tarihinde eklenmiştir.

  Nerede acaba oluşturduğunuz madde? Vincent Vega mesaj? 23.40, 28 Eylül 2021 (UTC)

  bakın üstte etiketledim mono clinic sayfasını. Geri getirmenizi ya da silinmeye aday göstermenizi istiyorum.--178.240.86.174 07.40, 30 Eylül 2021 (UTC)

  • KD kriterlerini sağlamadığı kanaatindeyim. Kusura bakmayın, talebinizi reddetmek zorundayım. Vincent Vega mesaj? 20.56, 30 Eylül 2021 (UTC)

  Rhonda Dent maddesi[değiştir | kaynağı değiştir]

  • [1]
  • Maddeyi geri getirip SAS'ta değerlendirilmesini sağlayabilirmisiniz @Vincent Vega İMDb sayfasında yüksek puan alan gerilim dizisi ve filmlerinde başrolleri var birden fazla yapımda

  --176.55.28.46 12.35, 4 Ekim 2021 (UTC)

  IMDB hariç kaynak gösterebilir misiniz ben bulamadım da sayın anonim. Vincent Vega mesaj? 19.25, 4 Ekim 2021 (UTC)
  • [2] burada biyografisini konu alan yer var.
  • [3] Burada filmografisi var birden fazla yapımda başrolü var dizi yada bazı filmlerde o kadar çok değil belki ama SAS'a taşınması için geri getirip görüşülmesini sağlanmasını rica ediyorum @Vincent Vega--46.106.237.242 12.31, 5 Ekim 2021 (UTC)
  • Bunca projede olup, yetersiz kaynak olması cidden enteresan bir durum. Tartışmayı daha fazla uzatmamak adına geri getiriyorum. Kolaylıklar. Vincent Vega mesaj? 12.56, 5 Ekim 2021 (UTC)

  Devriyelik başvurusu[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yapmış olduğum başvuruyu olumlu yönde sonuçlandırmanızı temenni ederim. S.Y ✉  17.41, 6 Ekim 2021 (UTC)

  Sn. Sefoxo eğer başka bir hizmetlimiz ilgilenmez ise müsait olduğumda kontrol edebilirim. Vincent Vega mesaj? 17.59, 6 Ekim 2021 (UTC)

  Beyaz Liste başvrusu[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yapmış olduğum başvuruyu olumlu yönde sonuçlandırmanızı temenni ederim. Mustafa MVC (mesaj) 09.15, 10 Ekim 2021 (UTC)

  Beyaz listedir başvuru süreci gerektirmemektedir Mustafa MVC. Hizmetlilerin pratikte dikkatlerini çekmesin kendileri tespit etmesi veya bir şekilde talepte bulunulması halinde BL grubuna kullanıcıları eklemektedir. Saygılar. Vincent Vega mesaj? 11.12, 10 Ekim 2021 (UTC)
  İlgi ve alakanız için müteşekkirim. Saygılar... Mustafa MVC (mesaj) 10.30, 11 Ekim 2021 (UTC)

  Beyaz liste taleb[değiştir | kaynağı değiştir]

  İyi günler beyaz listeye grubuna alma şansınız varmı kriterleri karşılıyormuyum ilgilenirseniz çok sevinirim Erhan11148 (mesaj) 15.40, 10 Ekim 2021 (UTC)

  Katkılarınızı azıcık daha arttırdıktan sonra BL grubuna alınabileceğinizi değerlendiriyorum. Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 16.20, 10 Ekim 2021 (UTC)
  Merhaba iyi günler dilerim @Vincent Vega katkılarımı arttırdım bir daha değerlendirme yapabilirmisiniz Erhan11148 (mesaj) 21.28, 12 Ekim 2021 (UTC)
  Tekrar tekrar yazmanıza gerek yok efendim ben takip ediyorum. Siz lütfen katkılarınıza odaklanınız. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Saygılar. Vincent Vega mesaj? 21.47, 12 Ekim 2021 (UTC)

  Yılmaz Güney sayfası[değiştir | kaynağı değiştir]

  1980OmerYilmaz adlı kullanıcı, Yılmaz Güney sayfasında sayfanın içinde bulunan şeyleri girişe eklemekte ısrar etmektedir. Türksineması1914 (mesaj) 16.51, 10 Ekim 2021 (UTC)

  Engel sürenizin sonunda maddenin tartışma sayfasında durumu 1980OmerYilmaz ile tartışabilirsiniz Türksineması1914. Lütfen değişiklik savaşlarından kaçınalım. Vincent Vega mesaj? 17.14, 10 Ekim 2021 (UTC)

  Özür[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhaba Vincent, düzenleme savaşındaki rolüm için özür dilemek istedim, Savaşı organize etmek için iki kişi gerekiyor, bu yüzden kesinlikle masum değilim ve düzenleme savaşındaki rolüm için özür dilerim, daha iyi bilmeliyim!,
  İngilizce olarak burada (en son yorum) neden bu görüntü için savaştığımı daha iyi açıkladım,
  Sen ya da bir başkası beni geri alsaydı geri gelmezdim çünkü herhangi biriyle düzenleme savaşı yapmak istediğim son şey, Her neyse, düzenleme savaşım için tekrar özür dilerim,
  Kendinize iyi bakın, Saygılarımızla, Davey2010 (mesaj) 17.56, 10 Ekim 2021 (UTC)
  (Google Translated tarafından çevrildi)

  Hi Davey2010! Honestly I took action after checking your and Pack My Box's SUL and global contributions.
  While contributing cross wiki, especially wikis in language which we can not speak, finding active sysop might not be easy so I can not see anything about require an apologize.
  Sincerely. Vincent Vega mesaj? 18.01, 10 Ekim 2021 (UTC)
  Hi Vincent, Oh okay I didn't realise there were ever any admins that would check global contributions in instances such as this :), Thank you for your help I greatly appreciate it,
  I don't know if it properly translated but it takes 2 to edit war so I was apologising for my part in all of this as this issue has obviously spilled across 3 different projects,
  Anyway thanks again for your help I greatly appreciate it Vincent :),
  Take care and stay safe, Warmest Regards, Davey2010 (mesaj) 18.26, 10 Ekim 2021 (UTC)
  You always welcome in trwiki Davey2010 :) Have a good day! Vincent Vega mesaj? 18.28, 10 Ekim 2021 (UTC)
  Thank you my friend and likewise you're always welcome on Commons or EN too :), I apologise again for everything and again thank you for your help, Thanks and you have a good day or evening to, Take care my friend, Warmest Regards, Davey2010 (mesaj) 19.56, 10 Ekim 2021 (UTC)

  Bir Tane siz ekler misiniz ?[değiştir | kaynağı değiştir]

  Praytv.com.tr için veya Muhammetemreaydin.com.tr için görmek istiyorum wikipedia sayfasını.--178.240.164.125 05.02, 11 Ekim 2021 (UTC)--178.240.164.125 05.02, 11 Ekim 2021 (UTC)--178.240.164.125 05.02, 11 Ekim 2021 (UTC)

  Ne demek istediğinizi tam anlayamadım? Vincent Vega mesaj? 06.08, 11 Ekim 2021 (UTC)

  Silinen sayfalarım hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhabalar, Aşağıda bağlantıları liste olarak verilen ve bugün oluşturmuş olduğum Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile ilgili sayfalar, Madde 6: Kayda değerlik ölçütlerini sağlamayan konuya sahip madde gereği silinmiş görünüyor. Ancak emsal teşkil eden birçok sayfa (Örn: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi, Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü vb.) Wikipedia üzerinde zaten mevcut. Tarafımca oluşturulan bu sayfalar bir kamu kurumuna ait ve Wikipedia'nın temel ilkeleriyle çelişmeyen bir içeriğe sahiptir. Bu konuda vermiş olduğunuz kararı tekrar gözden geçirmenizi talep ediyorum.

  elenium (mesaj) 15.19, 13 Ekim 2021 (UTC)

  Merhaba AELEN. Vikipedi’de bir maddenin olması, diğer maddelerin de olmasını gerektirmeyeceği gibi; bir maddenin olmaması da diğer maddelerin olmamasını gerektirmemektedir. Mezkur iki madde hususunda ise bana bu iki kurum hakkında bağımsız, doğrulanabilir ve güvenilir kaynaklar sunabilir misiniz? Yahut bu iki kurumun akademik olarak diğer kurumlardan ayrılan yönünü? Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 15.40, 13 Ekim 2021 (UTC)
  Her iki sayfada da kaynakça listesi mevcut olup, özellikle nicel ifadeler için resmi kaynaklar referanslar gösterilmiştir. Zaman içerisinde, akademik çalışmalarla ilgili içerikler eklenerek özgün bir Wikipedia kaynağına dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Teyit etmek istediğiniz özel bir konu/madde varsa lütfen belirtiniz. Kolay gelsin.. elenium (mesaj) 15.54, 13 Ekim 2021 (UTC)
  Evet doğrudur, gördüm kaynakçayı. Fakat malumunuz bunlar bağımsız değildi. Tamamı kuruma aitti. Dolayısıyla kayda değerlik açısında göz ardı etmek zorunda kaldım. Vincent Vega mesaj? 17.18, 13 Ekim 2021 (UTC)
  Yalnızca ilgili kuruma değil, YÖK, YÖK Akademik, Hürriyet Gazetesi gibi önemli referanslara da yer verildi. Kişisel bir polemiğe dönüşmesini istemiyorum ama sayfaların oluşturulması için saatlerce emek harcadım. Sayfalarımın geriye yüklenerek, eksik veya yetersiz olan taraflarının belirtilmesini talep ediyorum. elenium (mesaj) 21.26, 13 Ekim 2021 (UTC)
  Ben sadece sizle değil; kimseyle kişisel polemiğe girmem efendim endişeniz olmasın. Bir yanlış anlaşılmayı burada düzeltmek istiyorum maddeler sizin değildi yayınla tuşuna bastığınız an Vikipedi’nin olmuştur dolayısıyla ileriye yönelik bir VP:MM kargaşası olmaması açısından belirtmekte fayda görüyorum. Sayfaların kayda değerliği eksik olan husustu ve ben tekrar kontrol ettiğimde kayda değerliğin halen sağlanmadığı kanaatindeyim. Özür dilerim talebinizi kabul edemiyorum zira bu maddeleri geri getirerek SAS’a sunmam gerekecek ve yine topluluk için bir vakit kaybı olacaktır. Bakınız efendim ben ne sizi, ne maddelerdeki okulu bilmem ki bilmeme gerekte yok zaten. Eldeki doneler bana Vikipedi kurallarına göre maddelerin silinmesi gerektiğini söylüyor. Bende yalnızca topluluğa karşı sorumluluğum olan hizmetli işlevini kullanarak bunu uyguluyorum. Vincent Vega mesaj? 21.32, 13 Ekim 2021 (UTC)
  Vikipedi:Hızlı_silme maddelerinden hangisine istinaden bu eylemi gerçekleştirdiğinizi öğrenebilir miyim? Bakınız, burada ne bir vandalizm var ne de kişisel bir reklam.. Kamu yararına özgür bir içerik geliştirmek için 10 yılı aşkın bir süredir Wikipedia'yı kullanıyorum. Biz akademisyenler bilimsel anlamda Türkçe içerikleri zenginleştirmek adına mücadele ediyoruz. Şikayet sayfasına taşıyarak işi uzatmak istemiyorum ama yetersiz ya da doğrulanamayan kaynak gibi nedenlerle hızlı silme işlemi yapılamaz. elenium (mesaj) 21.42, 13 Ekim 2021 (UTC)
  Ben size vandalizm veya kişisel reklam konusunda herhangi bir şey demedim ki AELEN? HS kriterlerinden “M6. Kayda değer olmayan kurgusal veya gerçek kişi, grup, kurum, ürün, eser veya internet içerikleri ile ilgili sayfalar silinebilir” kriterini kullandım. Bu kriterden HS işlemi gerçekleştirilebilir. Açıklama silme gerekçesinde de mevcut.
  Kamu yararına içerik eklemeniz burada hepimizin ortak istek ve amacı kişisel olarak teşekkür ediyorum. Akademisyen, avukat, memur, öğrenci, mühendis, mimar, güvenlik görevlisi veya emekli farketmeden her tür Vikipedi kullanıcısının temel amacı bu olmalıdır. Bu iki madde için neden bu denli ısrarcısınız anlayamadım. Bunu belirtirseniz yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
  Şikayet sayfasını bir baskı unsuru olarak görmüyorum, zira yeterli miktarda topluluğumuz bu tür şikayetlere tanık oldu. (VP:Ş/H) kullanmak elbette hakkınızdır buna saygı duyarım, gerekirse oraya da yazar durumu izah ederim. Vincent Vega mesaj? 06.12, 14 Ekim 2021 (UTC)
  Israrımın sebebi, haklı olduğumu belirtmek içindi. Elbette siz de vazifenizi yapıyorsunuz lakin emsal teşkil eden (bir maddenin olması, diğer maddelerin de olmasını gerektirmeyeceği ifadeniz de göz önünde bulundurularak) sayfalar mevcut olup, hızlı silinmesini gerektirmeyen; devriyeler tarafından yetersiz içerik, doğrulanması gereken kaynak vb. not düşülerek katkı sunan kişilere içeriğin geliştirilmesi adına teşvik edilmesinin gerektiği kanaatindeyim. Tabi ki bu her sayfa oluşturan kişi için geçerli değil.. Tecrübeli kullanıcılar bazı kavramların farkında ve ne yapması gerektiğini az çok biliyor. Buna ek olarak, devriyelerin ya da hizmetlilerin karar verme aşamasında ilgili kişinin daha önce sağladığı faydalı katkılar da göz önünde bulundurmasının (beyaz liste üyeleri gibi) daha yararlı olacağını düşünüyorum.. Sizin geri getirmeme ısrarınızı da anlayabiliyorum, ama hepimiz bazen yanlış kararlar verebiliriz. Ben sadece yanlış bir karar verildiğini düşünüyor ve bunu vurgulamak istiyorum.. Şimdilik daha önemli işlerim var ve ilerleyen zamanda ilgili maddeleri tekrar oluşturmayı deneyeceğim.. Yine de ilginiz için teşekkür ederim, kolay gelsin.. elenium (mesaj) 16.22, 14 Ekim 2021 (UTC)
  Sayın AELEN ilk veya son olmayan bu tartışmayı her ne kadar tecrübeli olduğumu ve gerek madde içeriği açısından, gerek kullanıcıların tecrübelerine dayanarak (ki esasında bununla doğrudan bir alakası yok) oluşturdukları maddeleri değerlendirmemde hata etmediğimi düşünsem dahi geri getiriyor ve SAS’a sunuyorum. Zira gerçek anlamda enerjimin sildiğim sayfalar üzerine tartışmalara harcanmasından yorulmuş bulunuyorum. Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 18.32, 14 Ekim 2021 (UTC)

  Beyaz Liste ile alakalı soru[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhaba Vincent Vega

  Beyaz Listeye uygun görmüş oldugunuz bi kullanıcı nasıl olmalı ögrenebilirmyim?

  Ayrıca size bi kac sorum olucaktı

  1. Oluşturulmuş ve onaylanmış maddeler üzerinde değişiklik yapan kullanıcılarmı uygun görülüyor?

  2.Cogunlukla Yeni madde oluşturan ve Yeni oluşturulan maddeleri inceleyip kurallara göre degişiklik yapan Yada silinmesi gereken maddeleri sebebi ile birlikte silinmeye aday gösteren kişiler uygun görülüyormu ? (Cogunlukla 2. sorudaki durumu yaptıgım icin sormaktayım)

  Beyaz Listeye katılmak istiyorum yapmış oldugum katılar ve oluşturmuş oldugum maddeleri inceleyip karar verirseniz sevinirim

  Sorularımı degerli vaktinizi ayırıp cevap verirseniz mutlu olurum. 𝓔𝓷𝓿𝓮𝓻 𝓒𝓮𝔂𝓵𝓪𝓷 16.09, 13 Ekim 2021 (UTC)

  En kısa zamanda cevap vereceğim. Ama siz VP:Kullanıcılar bölümünü incelerseniz yeterli bilgiyi alabilirsiniz. Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 21.33, 13 Ekim 2021 (UTC)

  KOMARÎ KURDISTAN[değiştir | kaynağı değiştir]

  Fotoğraf: Kürdistan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı’nın Kirmanşan’a gönderdiği bir tebligat. Devletin adı «Kürdistan Cumhuriyeti» olarak açıkça yazılmakta.content://com.android.chrome.FileProvider/images/screenshot/1634304116337227476841.jpg Highşiyari (mesaj) 13.22, 15 Ekim 2021 (UTC)

  content://com.android.chrome.FileProvider/images/screenshot/16343043430061871656925.jpg kopyalayin resmi Highşiyari (mesaj) 13.26, 15 Ekim 2021 (UTC)

  Bunu mesaj sayfalarında değil, ilgili maddenin tartışma sayfasında belirtmeniz faydalı olacaktır. Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 14.25, 15 Ekim 2021 (UTC)

  Koruma[değiştir | kaynağı değiştir]

  Uzman erbaş maddesini korumaya alır mısınız? ×Elvorixmesaj 15.20, 15 Ekim 2021 (UTC)

  Davet[değiştir | kaynağı değiştir]

  Imperial Seal of Japan.svg Japonya Vikiprojesine Davetlisiniz
  Merhaba, iyi çalışmalar, iyi vikiler.
  Japonya ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Japonya Vikiprojesine davetlisiniz.

  Projeye katkıda bulunmak isterseniz katılımcılar listesine isminizi ekleyebilir ve çalışma sayfasında yapmayı düşündüğünüz katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve tartışma için TIKLAYINIZ.

  --Huunta ▪ ileti 21.19, 15 Ekim 2021 (UTC)

  İş Birliği Projesi ödülü[değiştir | kaynağı değiştir]

  Articles for Creation Barnstar Hires.png
  Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
  Merhaba Vincent Vega,
  41. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Güncellenmesi gereken maddelerin ve kaynaksız maddelerin bakımının yapılması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

  Sevgiler. İyi vikiler. --Tanyel (mesaj) 04.45, 18 Ekim 2021 (UTC)

  Teşekkürler Tanyel kolaylıklar. Vincent Vega mesaj? 06.25, 18 Ekim 2021 (UTC)

  Başlıksız[değiştir | kaynağı değiştir]

  Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi neden siliniyor? Kafasına göre eklemiş. Vikipedi:Kayda değerlik (okullar) sayfasına göre silinemez sayfa. Okul bir fen lisesi. Sınavlarda 1.leri var. Haberlere bile çıkmış. Kullanıcıyı uyarmanızı rica ederim.

  Madde silinmemiş anonim. Ayrıca bunu niçin bana sorduğunuzu da anlayamadım doğrusu. HS etiketleyen Kadıköylü’ye maddenin tartışma sayfasında danışabilirsiniz. Vincent Vega mesaj? 08.52, 19 Ekim 2021 (UTC)

  Yetkisini kötüye kullanan biri o yüzden ona danışmıyorum.

  Vincent Vega, pinginizi aldım ama ilgili anonime bu üslubu nedeniyle cevap vermeyi düşünmüyorum. Saygılarımla.--Kadıköylü Mesaj 15.10, 19 Ekim 2021 (UTC)
  Sayın anonim Kadıköylü’nün bir yetki istismarı söz konusu değildir. Lütfen bu tarz ithamlardan kaçınalım. Teşekkürler. Vincent Vega mesaj? 16.10, 19 Ekim 2021 (UTC)

  Geri aldığım düzenlemeyi bilerek onaylamıyor. Sürüncemede bırakıyor. Yetki istismarıdır bu.

  Neyi geri aldınız da onaylamadım, @5.46.200.46? Ayrıca ben burada bir gönüllüyüm sizi memnun etmek için çalışan bir kadrolu memur değilim. Sabahtan beri ithamlarınız sıktı artık, kendinize gelin.--Kadıköylü Mesaj 18.43, 19 Ekim 2021 (UTC)

  Bilmezden gelme https://tr.m.wikipedia.org/wiki/%C3%96zel:MobileDiff/26352169. IP sabit değil bunu bilecek kadar zekan var sanıyordum @Kadıköylü. Bir de utanmadan +ayar yazmış özete.

  • KSY ihlallerinden ötürü 3 IP adresiniz engellenmiştir. Lütfen engel sürenizin bitişinde aynı üslupla devam etmeyiniz. Vincent Vega mesaj? 19.50, 19 Ekim 2021 (UTC)

  Global renamer[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yeni görevinizde başarılar dilerim. Hayırlı olsun! Kadıköylü Mesaj 15.58, 20 Ekim 2021 (UTC)

  Kadıköylü teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Vincent Vega mesaj? 16.15, 20 Ekim 2021 (UTC)
  İyi çalışmalar, tebrikler. 🌈🎉 Leaply 💬 16.25, 20 Ekim 2021 (UTC)
  Teşekkürler Leaply sevgi ve saygılar. Vincent Vega mesaj? 16.41, 20 Ekim 2021 (UTC)

  Dune[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhaba. Dune (roman) sayfası sadece ilk romanı değil, bütün seriyi kapsıyordu. Bu yüzden Dune (seri) sayfasına taşındı. Serideki ilk roman ise orijinal olarak ve Türkçe çeviri olarak sadece Dune adı altında yayınlandığı için Dune (roman) sayfasına taşınması gerekli ve Dune (roman) sayfasındaki yönlendirme kaldırılmalıdır, yerine ilk roman Çöl Gezegeni Dune getirilecektir. ᏁᎩጀᏗᏒᎧᏕ 09.25, 26 Ekim 2021 (UTC)

  Merhaba Nyxaros. Bağlantıların “Dune (seri)” sayfasına mı bağlanması gerekiyor bu durumda? Vincent Vega mesaj? 13.47, 26 Ekim 2021 (UTC)
  Bazıları için "evet", diğerleri için "hayır". Çünkü bazı bağlantılar ilk kitaptan bahsederken geri kalanlar bir bütün olarak kitap serisinden bahsediyor. Maalesef ki uzun bir süredir kimsenin fark etmediği bir hata olduğundan ortalık biraz karışmış diyebiliriz. Sayfa önce taşıma işlemi gerçekleşmesi için silinsin, ardından bağlantıları ben düzeltirim. ᏁᎩጀᏗᏒᎧᏕ 14.20, 26 Ekim 2021 (UTC)
  Tamamdır ben şimdi silmeyi gerçekleştiriyorum, gerisi sizde. Kolay gelsin. Vincent Vega mesaj? 15.31, 26 Ekim 2021 (UTC)

  Sayfa koruması[değiştir | kaynağı değiştir]

  Merhaba Vincent Vega, Uzman çavuş - Erbaş - Erat maddelerini korumaya alır mısınız? ×Elvorixmesaj 17.52, 27 Ekim 2021 (UTC)

  Selamlar Elvorix. İnisiyatifle basamağı 1 yıla çıkararak koruma uyguladım. Devamı halinde süresiz koruma dahil daha sert tedbirler alacağım. Kolaylıklar. Vincent Vega mesaj? 20.25, 27 Ekim 2021 (UTC)