Kocaeli'de spor
Kocaeli'de spor, Türkiye'nin Kocaeli'nin spor tarihçesini, spor kulüplerini, önemli spor tesislerini konu almaktadır.
Kocaeli'nin futbol, basketbol, voleybol, hentbol gibi farklı branşlarda faaliyet gösteren spor takımları vardır.
2023-24 Sezonu[değiştir | kaynağı değiştir]
Lig takımları (2023-24)
2022-23 Sezonunda Kocaeli'nin takımı İzmit Belediyespor, KBSL'ye çıkmıştır. F 2. Lig'de takımı Kocaelispor, tekrar F 1. Lig'e Belediye Derincespor da F 2. Lig'e yükselmiştir. TB2L'deki takımı Çayırova Belediyesi SK 1.Lig'e çıkmıştır.. Ayrıca BAL'da 7 takımı yer almıştır.
Kocaeli'nin Türkiye liglerindeki kulüpleri | ||||||
İlçesi | Takımın Adı | Branşı | 2022-2023 Sezonu | 2023-2024 Sezonu | ||
Ligi | Sezon sonu | Ligi | Sezon sonu | |||
İzmit | Kocaelispor | Futbol | F 2. Lig | 1. Lig'e çıktı | F 1. Lig | |
Derince | Belediye Derincespor | Futbol | F 3. Lig | 2. Lig'e çıktı | F 2. Lig | |
Darıca | Darıca Gençlerbirliği | Futbol | F 3. Lig | Grup 14/17 | F 3. Lig | BAL'a düştü |
Gölcük | Gölcükspor | Futbol | BAL | Grup 2/14-direkt/kaldı | BAL | |
Körfez | Kullar1975 | Futbol | BAL | Grup 8/14-baraj/kaldı | BAL | |
Başiskele | Yuvacık Spor | Futbol | BAL | Grup 6/14-baraj/kaldı | BAL | |
Gebze | Gebzespor | Futbol | BAL | Grup 2/14-direkt/kaldı | BAL | |
Dilovası | Diliskelesispor | Futbol | Yerel/alındı | BAL | ||
İzmit | Kocaeli Bayan FK | Futbol K. | FK 1. Lig | Lig 8/13 | FK 1. Lig | Lig 6/17 |
Gebze | Arap Çeşmespor | Futbol K. | FK 3. Lig | Grup 4/5 | FK 3. Lig | |
Başiskele | Karşıyaka Koleji Spor | Futbol K. | FK 3. Lig | Grup 5/5 | FK 3. Lig | |
Körfez | Körfez Gençlerbirliği | Futbol K. | FK 3. Lig | Grup 3/5 | FK 3. Lig | |
Karamürsel | Karamürsel Belediye Spor | Futbol K. | Yerel/alındı | FK 3. Lig | ||
Gölcük | Gölcük İdmanocağı Kadın FS | Futbol K. | Yerel/alındı | FK 3. Lig | ||
Gebze | Gebzegücü Engelli SK | Ampute F. | AF Süper Lig | Süper Lig'e çıktı | AF Süper Lig | Lig 4/12 |
İzmit | İzmit Belediyespor | Basket K. | TKBL | KBSL'e çıktı | KBSL | Lig 5/15 |
İzmit | Kocaeli BŞB Kağıtspor | Basket E. | TBL | Lig 12/16 | TBL | TB2L'e düştü |
Çayırova | Çayırova Bld. Eğitim SK | Basket E. | TB2L | Şamp.TBL'e çıktı | TBL | |
Karamürsel | Karamürsel GSK | Basket E. | TB2L | Grup 6/10 | TB2L | Gr 2/8- Son 16 |
İzmit | İzmit Zirve | Basket K. | Yerel/alındı | KBBL | Grup 5/6 | |
İzmit | İzmit Akademi | Basket E. | Yerel/alındı | EBBL | Grup 6/6 | |
İzmit | Kocaeli BŞB Kağıtspor | Voley E. | VE 1.Lig | Grup 10/12 | VE 1.Lig | Grup 6/12 |
gebze | Gebze Belediyespor | Voley E. | Yerel/alındı | VE 1.Lig | Lig 5/24 | |
Gölcük | Gölcük İhsaniyespor | Voley K | VK 2.Lig | Grup5/8 | VK 2.Lig | Grup 3/7 |
Darıca | Darıca Çınaraltı GSK | Voley K. | VK Bölg.Lig | 2. Lig'e alındı | VK 2.Lig | çekildi |
Gölcük | Gölcük Belediye Spor | Voley E. | VE Bölg.Lig | 2. Lig'e alındı | VE 2.Lig | Grup 4/7 |
İzmit | İzmit Spor Kulübü | Voley K. | VK Bölg.Lig | Eleme G. | VK Bölg.Lig | Eleme G. |
Derince | Derince Spor Kulübü | Voley K. | VK Bölg.Lig | Eleme G. | VK Bölg.Lig | Eleme G. |
Kartepe | Büyük Kartepe SK | Voley K. | VK Bölg.Lig | Eleme G. | VK Bölg.Lig | Eleme G. |
İzmit | Anka Spor Kulübü | Voley K. | Yerel/alındı | VK Bölg.Lig | Final G. | |
Çayırova | Çayırova Bld.Eğitim SK | Voley K. | Yerel/alındı | VK Bölg.Lig | Eleme G. | |
Çayırova | Çayırova Gümüş SK | Voley K. | Yerel/alındı | VK Bölg.Lig | Eleme G. | |
İzmit | Kocaeli Voley. Akademi SK | Voley K. | Yerel/alındı | VK Bölg.Lig | Final G. | |
Gebze | Gebze Gençlik S. İlçe MEM | Voley K. | Yerel/alındı | VK Bölg.Lig | Eleme G. | |
Darıca | Darıca Gençlik Spor Kulübü | Voley E. | VE Bölg.Lig | Eleme G. | VE Bölg.Lig | Eleme G. |
Kartepe | Kartepe Belediye SK | Yerel/alındı | VE Bölg.Lig | Final G. | ||
Gölcük | Gölcük Değirmendere | Basket E. | EBBL | Grup 3/5 | katılmadı | |
Gebze | Gebze Gençlik Hzm. | Voley E. | VE 2.Lig | Lig 5/54 | katılmadı | |
Darıca | Darıca Belediyesi Eğitim SK | Voley E. | VE 2.Lig | Grup 6/8 | katılmadı | |
İzmit | Yuvam İzmit SK | Voley K. | VK Bölg.Lig | 2. Lig'e çıktı | katılmadı | |
Gebze | Gebze Gençlik Hiz. ve SK | Voley K. | VK Bölg.Lig | Final G.3/4 | katılmadı | |
İzmit | Akpro Mühendislik SK | Voley K. | VK Bölg.Lig | Eleme G. | katılmadı | |
İzmit | Akpro Mühendislik SK | Voley E. | VE Bölg.Lig | Eleme G. | katılmadı | |
Gölcük | Değirmenderespor | Futbol | BAL | Grup 9/14-iliçi/düştü | xx | |
Gebze | Gebze Tayfun Spor | Futbol | BAL | Küme düştü | xx | |
Gölcük | Kocaeli Harb-İş Spor | Futbol | BAL | Grup 11/14-iliçi/düştü | xx | |
Derince | Kocaeli Gençlik Hizm. | Voley K. | katılmadı | xx | ||
Karamürsel | Karamürsel İdman Yurdu | Voley E. | katılmadı | xx |
Türkiye Kupaları (2023-24)[değiştir | kaynağı değiştir]
Kocaeli takımlarının Türkiye kupalarındaki maçları | ||||||||
Takım | Branş | Lig | Kupa | Tur | Rakip | Sonuç | ||
Darıca Gençlerbirliği | Futbol | F 3. Lig | F Türkiye Kp | 1.tur | Sapanca Gençlikspor | F 3. Lig | 1-2(P) | Elendi |
Gebzespor | Futbol | BAL | F Türkiye Kp | Ön eleme | Gölcükspor | BAL | 0-2 | Elendi |
Gölcükspor | Futbol | BAL | F Türkiye Kp | Ön eleme | Gebzespor | BAL | 2-0 | 1.turda |
1.tur | Bartınspor | F 3. Lig | 3-0 | 2.turda | ||||
2.tur | Bursaspor | F 2. Lig | 2-1 | 3.turda | ||||
3.tur | Arnavutköy Bld.spor | F 2. Lig | 1-2 | Elendi | ||||
Belediye Derincespor | Futbol | F 2. Lig | F Türkiye Kp | 3.tur | İnegölspor | F 2. Lig | 2-1 | 4.turda |
4.tur | Fatih Karagümrük | F Süper L. | 1-3 | Elendi | ||||
Kocaelispor | Futbol | F 2. Lig | F Türkiye Kp | 4.tur | Alanyaspor | F Süper L. | o-1 | Elendi |
İzmit Belediyespor | Basket K. | KBSL | BK Türkiye Kp. | Çeyrek f. | Beşiktaş | KBSL | 85-95 | Elendi |
Önceki sezonlar[değiştir | kaynağı değiştir]
Lig takımları[değiştir | kaynağı değiştir]
Kocaelispor, 2019-20 sezonu sonunda futbolda 2. Lig'e çıkmıştır. İzmit Belediyespor, 2018-19 sezonundan beri Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde yer almaktadır.
Kocaeli'nin Türkiye liglerindeki kulüpleri | ||||||
Takımın Adı | Branşı | Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı | ||||
2015-16 | 2016-17 | 2017-18 | 2018-19 | 2019-20 | ||
Kocaelispor | Futbol | BAL/çıktı | F 3. Lig/G. 3.sü | F 3. Lig/G.13/18 | F 3. Lig/L.10/53 | F 3. Lig/Şamp. |
Belediye Derincespor | Futbol | BAL/düştü | Yerel/direkt | BAL/G.2/13 | BAL/çıktı | F 3. Lig/G.4/17 |
Darıca Gençlerbirliği | Futbol | F 3. Lig/G.7/19 | F 3. Lig/G. 4.sü | F 3. Lig/çıktı | F 2. Lig/düştü | F 3. Lig/G.10/18 |
Gölcükspor | Futbol | F 3. Lig/G.6/19 | F 3. Lig/G.6.sı | F 3. Lig/G.10/18 | F 3. Lig/G.15/18 | F 3. Lig/G.14/18 |
Gebzespor | Futbol | BAL/G.4/13 | BAL/BAL'da kaldı | F 3. Lig/çıktı | F 3. Lig/düştü | BAL/G.6/14 |
Çayırovaspor | Futbol | Yerel/direkt | BAL/BAL'da kaldı | F 3. Lig/G.3/13 | BAL/G.11/14 | BAL/G.10/14 |
Doğantepespor | Futbol | Yerel/direkt | F 3. Lig/G.6/14 | BAL/G.8/14 | BAL/G.11/14 | |
İlimtepe Kullar1975 | Futbol | Yerel/direkt | BAL/G.8/14 | |||
Karamürselspor | Futbol | Yerel/direkt | BAL/G.7/14 | |||
Kocaeli Birlikspor (Körfez SK) | Futbol | F 2. Lig/L.2/18 | F 2. Lig/Lig 5.si | F 2. Lig/düştü | F 3. Lig/çekildi | |
Büyük Derbentspor | Futbol | Yerel/direkt | F 3. Lig/düştü | |||
Derincespor A.Ş | Futbol | F 3. Lig/G.10/19 | F 3. Lig/düştü | BAL/düştü | ||
Körfez B.Hereke Yıldızs. | Futbol | BAL/G.6/13 | BAL/İl-içi düştü | |||
Kocaeli Bayan Futbol | Futbol K. | Yerel/alındı | FK 3. Lig/G.çıktı | FK 2. Lig/çıktı | FK 1. Lig/L.9/12 | |
Kocaeli Harb-İşspor | Futbol K. | FK 3. Lig/çıktı | FK 2. Lig/Lig 3.sü | FK 2. Lig/çekildi | ||
Derincespor A.Ş | Futbol K. | FK 2. Lig/çekildi | ||||
Karşıyaka Koleji | Futbol K. | FK 3. Lig/düştü | ||||
İzmit Belediyespor | Basket K. | KBBL/alındı | TKBL/Lig 5.si | TKBL/alındı | KBSL/Lig 9/14 | KBSL/Lig 5/13 |
Kocaeli Kağıtspor | Basket E. | Yerel/alındı | TB2L/G.9/11 | TB2L/L.1/15 | ||
Kocaeli BŞB Kağıtspor | Voley E. | Yerel/alındı | VE 2.Lig/alındı | VE 1.Lig/7/24 | ||
Gölcük İhsaniyespor | Voley K. | VK Bölg.L./alındı | VK 2.Lig/G.10/11 | VK 2.Lig/G.7/11 | VK 2.Lig/G.6/12 | |
Gebze Gençlik Hzm. | Voley E. | VE Bölg.L./çıktı | ||||
Kartepe Bld.spor | Voley E. | VE Bölg.L./alındı | VE 2.Lig/çekildi | |||
İzmit DSİ | Voley K. | VK Bölg.L./çıktı | VK 2.Lig/G.8/11 | VK 2.Lig/düştü | ||
Karamürsel İdman Y. | Voley E. | VE 2.Lig/G.7/10 | VE 2.Lig/L.8.si | VE 2.Lig/çekildi | ||
Yeni Kandıraspor | Voley E. | VE 2.Lig/G.5/10 | VE 2.Lig/G. 6.sı | VE 2.Lig/düştü | ||
Derince Yenikentspor | Voley K. | VK 2.Lig/G.10/12 | VK 2.Lig/çekildi | |||
Şirintepe Gençlerbirliği | Voley E. | VE 2.Lig/düştü | ||||
Şirintepe Gençlerbirliği | Voley E. | VE 2.Lig/düştü |
Kocaeli'nin Türkiye liglerindeki kulüpleri (2020-2025) | ||||||
Takımın Adı | Branşı | Ligi/Lig-Grup Sırası/Lig-gruptaki takım sayısı | ||||
2020-21 | 2021-22 | 2022-23 | 2023-24 | 2024-25 | ||
Kocaelispor | Futbol | F 2. Lig/çıktı | F 1.Lig/düştü | 1. Lig'e çıktı | ||
Belediye Derincespor | Futbol | F 3. Lig/G.7/16 | F 3.Lig/G.6/18 | 2. Lig'e çıktı | ||
Darıca Gençlerbirliği | Futbol | F 3. Lig/G.9/17 | F 3.Lig/G.15/19 | F 3.Lig/G.14/17 | ||
Gebzespor | Futbol | BAL/G.2/10 | BAL/G.2/14 | |||
Kullar1975 | Futbol | BAL/Böl.5/27 | BAL/G.3/10 | BAL/G.8/14 | ||
Yuvacık Spor | Futbol | BAL/G.3/3 | BAL/G.4/9 | BAL/G.6/14 | ||
Gölcükspor | Futbol | F 3. Lig/düştü | BAL/baraj/kaldı | BAL/G.2/14 | ||
Değirmenderespor | Futbol | BAL/G.3/4 | BAL/baraj/kaldı | BAL/G.9/14 | ||
Gebze Tayfun Spor | Futbol | Yerel/İliçi/çıktı | BAL/düştü | |||
Kocaeli Harb-İş Spor | Futbol | Yerel/İliçi/çıktı | BAL/G.11/14 | |||
Doğantepespor | Futbol | BAL/G.2/4 | BAL/düştü | xx | ||
Karamürselspor | Futbol | BAL/G.2/4 | BAL/İliçi/düştü | xx | ||
Çayırovaspor | Futbol | BAL/İliçi/düştü | xx | |||
Arslanbey Gençlerbirliği | Futbol | Yerel/alındı | BAL/İliçi/düştü | xx | ||
Kocaeli Bayan Futbol | Futbol K. | FK 1. Lig/G.4/4 | FK Süper L./düştü | FK 1.Lig 8/13 | ||
İzmit Belediyespor | Basket K. | KBSL/L.9/14 | KBSL/düştü | KBSL'e çıktı | ||
Kocaeli BŞB Kağıtspor | Basket E. | TBL/L.7/16 | TBL/9/16 | TBL/12/16 | ||
Karamürsel GSK | Basket E | yerel/alındı | TB2L/G.6/10 | |||
Çayırova Bld. Eğitim SK | Basket E | TB2L'e çıktı | TBL'e çıktı | |||
Darıca Gençlerbirliği | Basket E. | TB2L/G.6/7 | TB2L/düştü | xx | ||
Kocaeli BŞB Kağıtspor | Voley E. | VE 1. Lig/G.5/12 | VE 1.Lig/G.8/12 | VE 1.Lig/G.10/12 | ||
Gebze Gençlik Hzm. | Voley E. | VE 2.Lig/G.6/12 | VE 2.Lig/G.7/8 | VE 2.Lig/5/54 | ||
Gölcük İhsaniyespor | Voley K. | VK 2.Lig/G.5/11 | VK 2.Lig/G.4/9 | katılmadı | ||
Darıca Bld. Eğitim SK | Voley K. | VE Bölg.L./çıktı | VE 2.Lig/6/8 | |||
Karamürsel İd.Yurdu | Voley E. | VE Bölg.L./çıktı | VE 2.Lig/düştü | xx | ||
İzmit Spor | Voley K. | VK Bölg.L/alındı | VK 2.Lig/düştü | xx | ||
Körfez Bld. H.Yıldız S | Futbol | BAL/G.4/4 | xx |
Türkiye Kupaları[değiştir | kaynağı değiştir]
Kocaeli futbol takımları kupada başarı gösteremezken, İzmit Belediyespor, Basketbol Kadınlar Türkiye Kupası'nda 2017-18 sezonunda şampiyon, 2019-20 sezonunda 2. olmuştur.
Kocaeli'nin Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2016-2020) | ||||||||||
Takım | Branş | Kupa | 2016-17 | 2017-18 | 2018-19 | 2019-20 | ||||
Başlama | Sonuç | Başlama | Sonuç | Başlama | Sonuç | Başlama | Sonuç | |||
Kocaelispor | Futbol | F Türkiye Kp | 2.tur | Elendi | 2.tur | 3.tur | 2.tur | 3.tur | ||
Darıca Gençlerbirliği | Futbol | F Türkiye Kp | 1.tur | Elendi | 2.tur | 3.tur | 3.tur | 5.tur | 2.tur | 3.tur |
Gölcükspor | Futbol | F Türkiye Kp | 1.tur | 3.tur | 2.tur | Elendi | 2.tur | Elendi | 2.tur | Elendi |
Belediye Derincespor | Futbol | F Türkiye Kp | 1.tur | Elendi | 1.tur | Elendi | ||||
Kocaeli Birlikspor (Körfez SK) | Futbol | F Türkiye Kp | 2.tur | 3.tur | 2.tur | 3.tur | ||||
Çayırovaspor | Futbol | F Türkiye Kp | 1.tur | 2.tur | ||||||
Gebzespor | Futbol | F Türkiye Kp | 2.tur | Elendi | ||||||
Derincespor | Futbol | F Türkiye Kp | 1.tur | Elendi | ||||||
İzmit Belediyespor | Basket K. | BK Türkiye Kp. | Çeyrek F. | Şampiyon | Çeyrek F. | Kupa 2.si |
Kocaeli'nin Türkiye Kupalarındaki kulüpleri (2020-2024) | ||||||||||
Takım | Branş | Kupa | 2020-21 | 2021-22 | 2022-23 | 2023-24 | ||||
Başlama | Sonuç | Başlama | Sonuç | Başlama | Sonuç | Başlama | Sonuç | |||
Gölcükspor | Futbol | F Türkiye Kp | 1.tur | Elendii | ||||||
Belediye Derincespor | Futbol | F Türkiye Kp | 2.tur | 3.tur | 2.tur | 3.tur | 2.tur | Elendi | ||
Darıca Gençlerbirliği | Futbol | F Türkiye Kp | 2.tur | 5.tur | 2.tur | 3.tur | 1.tur | Elendi | ||
Kocaelispor | Futbol | F Türkiye Kp | 3.tur | 5.tur | 3.tur | 5.tur | 2.tur | Elendi | ||
Kocaeli BŞB Kağıtspor | Basket E | BE Federasyon Kp. | Eleme G. | Elendi | Eleme G. | Elendi | Eleme G. | Elendi | ||
İzmit Belediyespor | Basket K. | BK Türkiye Kp. | Eleme G. | Çeyrek f. |
Avrupa Kupaları[değiştir | kaynağı değiştir]
İzmit Belediyespor Hentbol Kadınlar Avrupa Kupası maçları | |||||||
Sezon | Kupa | Tur | Rakip | Sonuç | |||
2020-2021 | EuroCup | Eleme turu | DVTK Miskolc | Macaristan | 85-68 | Gruplarda | |
Grup A | Perfumerias Avenida | ispanya | 80-101 | 72-98 | Grup 4/4
Elendi | ||
Nadezhda | Rusya | 78-80 | 40-80 | ||||
Dynamo Kursk | Rusya | 61-65 | 46-84 |
Spor tesisleri[değiştir | kaynağı değiştir]
İsmetpaşa Stadyumu 2018 yılında yıkılırken Kocaeli Stadyumu ayni yıl hizmete girmiştir. İlin diğer önemli spor tesisleri: Gebze Alaettin Kurt Stadyumu, Kocaeli Atatürk Spor Salonu, Gebze Olimpik K.Yüzme Havuzu,[4] ve Kartepe Kayak Merkezi[5]'dir.
Stadyumlar, Kapalı Spor Salonları | |||||
İlçe | Spor tesisi | Kapasitesi | Son Şekli | Yararlanan kulüp | Branşı-ligi |
İzmit | Kocaeli Stadyumu | 34.169 | 2017 | Kocaelispor | F 3. Lig |
Darıca | Darıca İlçe Stadı | 2.610 | Darıca Gençlerbirliği | F 3. Lig | |
Gölcük | Gölcük Şehir Stadyumu | 2.000 | Gölcükspor | F 3. Lig | |
Derince | Derince Doğal Çim Stadyumu | 1.650 | Belediye Derincespor | F 3. Lig | |
Gebze | Gebze Alaettin Kurt Stadyumu | 27.000 | Gebzespor | BAL | |
Çayırova | Çayırova Kuştepe Stadı | Çayırovaspor | BAL | ||
Başiskele | Kullar Stadı | Kullar İlimtepe | BAL | ||
Başiskele | Şh.Binbaşı Arslan Kulaksız | 3.600 | Doğantepespor | BAL | |
Karamürsel | Karamürsel Stadı | 1.000 | Karamürselspor | BAL | |
İzmit | Kocaeli Atatürk Spor Salonu | 2.500 | İzmit Belediyespor | KBSL | |
Kocaeli Kağıtspor | TB2L | ||||
İzmit | Hasan Gemici Spor Salonu | 1.000 | 2006 | Kocaeli BŞB Kağıtspor | VE 1. Lig |
Gölcük | Gölcük 17 Ağustos Spor S. | 1.500 | 2014 | Gölcük İhsaniyespor | VK 2. Lig |
Gölcük | İhsaniye Stadyumu | 5.000 | |||
Çayırova | Çayırova Aksaköy Stadı | 2.500 | |||
Körfez | Alparslan Türkeş Stadyumu | 1.790 | |||
Kartepe | Şht. A.Tayyip Olçok Stadı | 1.000 | 2017 | ||
Başiskele | Şht.Ömer Halisdemir Sahası | 500 | |||
İzmit | Şehit Polis R.Topaloğlu K.S.S. | 5.000 | 2012 | ||
Başiskele | Başiskele Spor Salonu | 1.000 | 2016 | ||
Kartepe | Kartepe Hergeleci İbrahim SS | 1.000 | 2016 | ||
Derince | Derince Spor Salonu | 1.000 | 2011 | ||
Kandıra | Şehit Bnb. Y. Sonat Güzel S.S. | 1.000 | 2016 | ||
Karamürsel | Atatürk Spor Salonu | 600 | |||
İzmit | KOÜ G.Bilge Spor Salonu | 2.000 | 2008 | Kocaeli Üniversitesi | |
Derince | İsmetpaşa Stadyumu | 16.750 | yıkıldı-2018 |
Yüzme Havuzu, hipodrom, kayak merkezi, atıcılık poligonu | |||||
İlçe | Spor tesisi | Kapasitesi | Son işlem | Bağlı Olduğu kurum | Özellikleri-tesisleri |
Derince | Derince Kapalı Yüzme Havuzu[4] | 750 | 1985 | Kocaeli BB | Y.Olimpik-6/25 |
Gebze | Gebze Olimpik K.Yüzme Havuzu[4] | 750 | 2015 | Kocaeli BB | Olimpik-10/50 |
İzmit | KOÜ Kapalı Yüzme Havuzu[6] | 265 | Kocaeli Üniversitesi | Y.Olimpik-6/25 | |
Derince | Atıcılık Poligonu[7] | Türkiye Atıcılık Federasyonu | Tabanca, tüfek, trap, sket | ||
İzmit | Kocaeli B.B. Olimpik Buz Sporları Salonu.[8] | 3.600 | 2009 | Kocaeli BB | |
Kartepe | Kocaeli Kartepe Hipodromu[9] | 500 | 2006 | Türkiye Jokey Kulübü | kum pist (1600 m.) |
Kartepe | Kartepe Kayak Merkezi[5] | 4650 kişi/h | 2008 | Kartepe Turizm A.Ş. | 3 tesiyej, 1 teleski. 12 pist |
İzmit | Seka Sporcu Eğitim Merkezi[4] | 5000 m² | 2012 | Kocaeli BB | 9 branş, 6 antrenman salonu |
Kaynak:[10] Önemli ya da Türkiye liglerinde yer alan kulüplerin maç yaptığı tesisler tabloda yer almıştır.
Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 13 Nisan 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Temmuz 2018.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 23 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2020.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 21 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2020.
- ^ a b c d "Arşivlenmiş kopya". 25 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2018.
- ^ a b "Arşivlenmiş kopya". 4 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2020.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 27 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2020.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 18 Aralık 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2020.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 28 Kasım 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Nisan 2020.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 19 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2018.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 15 Kasım 1999 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2020.