Kategori tartışma:Temel fizik kavramları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kategorinin nesnelliği[kaynağı değiştir]

@Seksen iki yüz kırk beş, @Sayginer, kategorinin nesnel olmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. "Temel kavramlar nedir?" sorusunun cevabı her daim öznel olacaktır. İngilizce Vikipedi'de "temel" kısmını çıkarmışlar, ama bu seferde kategori amaçsız kalmış. Fizik kategorisiyle aynı görevi görüyor :) Büyük Vikilerden İtalyancada şu tartışma sonucu silmişler mesela ama ne dediklerini anlamıyorum elbette :) Silinebilir diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 06.19, 24 Mart 2019 (UTC)

Mümkündür. it.wiki'deki tartışma da benzer çerçevede dönmüş. "Fizikte temel kavramlar diye bir olgu yoktur" deniyor genel olarak; ayrıca daha önce benzer şekilde "temel kimya kavramları" kategorisini de sildik denmiş (bizde örneği var mı böyle acaba?). Silinmesi rasyonel olan. Yine de formalite gereği KT'ye taşınabilir.--Sayginerv-posta 08.58, 25 Mart 2019 (UTC)
"Temel" kelimesi konusunda katılıyorum. Ancak "fizik kavramları" kategorisi sanki fizik kategorisinden farklı, tek bana mı öyle geliyor? --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 20.55, 25 Mart 2019 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş, en başta öyle düşündüm ancak ben çok az bir fark gördüm. Fizik terimlerini kapsıyor aslında, ama binlerce maddeyi buraya doldurmak gerekiyor bu durumda da. Hiçbir getirisi yok benim görebildiğim kadarıyla. He bu arada "x terimleri" kategorisinden bolca var Vikipedilerde.--RapsarEfendim? 05.44, 10 Nisan 2019 (UTC)
Fizik terimleri ile birleştirilmesi uygun olacaktır. --Superyetkinileti 15.11, 15 Nisan 2019 (UTC)