Kaspersky Lab.

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaspersky Lab.
TipÖzel
Kuruluş1997 (1997), Rusya
KurucuEugene Kaspersky
Genel merkezi,
Önemli kişilerEugene Kaspersky
(İcra kur. bşk.)
Natalya Kaspersky
Vitaly Bezrodnykh
ÜrünKaspersky Anti-Virus
Kaspersky Internet Security
Android için Kaspersky Int. Sec.
Kaspersky PURE
Kaspersky Total Security
İş için Kaspersky Security
Bütünleşik güvenlik
Net gelir711 milyon $ (2014)
Çalışan sayısı3,000+ (2015)
Web sitesikaspersky.com

Kaspersky Lab. 1997 yılında Eugene Kaspersky tarafından kurulan Rusya Merkezli bir güvenlik şirketi, bilgisayar ve internet güvenliği üzerine çözümler sunmaktadır. Antivirüs, anti-spyware, anti-spam ve anti-intrusion (firewall benzeri bir yazılım türü) ürünlerini pazarlamaktadır.

Kaspersky Lab’ın Küresel Mevcudiyeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Altı şirket bölgesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Batı Avrupa; Kuzey Amerika; Gelişmekte Olan Pazarlar; Asya-Pasifik; Rusya ve BDT; Japonya.

Kaspersky Lab'ın yerel ofis listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Avustralya; Avusturya; Brezilya; Kanada; Çin; Fransa; Almanya; Hong Kong; Hindistan; İsrail; İtalya; Japonya; Kazakistan; Malezya; Meksika; Hollanda; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya Federasyonu; Güney Afrika; İspanya; İsveç; İsviçre; Türkiye; Ukrayna; Birleşik Arap Emirlikleri; İngiltere; Amerika Birleşik Devletleri (2 ofis), Güney Kore.

Piyasada Kaspersky Lab[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünya çapında Uç Nokta Güvenlik Tüketici pazarının en büyük 3. tedarikçisi, Uç Nokta Güvenlik Kurumsal pazarının da en büyük 5. tedarikçisidir Kurumsal Uç Nokta Güvenlik pazarının Güvenlik Paketi alanında 3. sıradadır. Gartner Magic Quadrant tarafından Uç Nokta Koruma Platformlarında "Lider" olarak adlandırılmaktadır. IDC MarketScape'te "Lider" olarak adlandırılmıştır.[1] Forrester Research, Inc tarafından Uç Nokta Güvenlik Çözümleri pazarında Liderlerden biri olarak gösterilmiştir. Kaspersky Lab bağımsız ürün testlerinde en iyi sektörel sonucu elde etmektedir: 2012'de Kaspersky Lab uç nokta ürünleri 75 test ve incelemeye katılmıştır. Kaspersky Lab bunların 42'inde 1. sırada ve testlerin %86'sında ilk üçte yer almıştır. Kaspersky Lab’ın müşteri koruma endeksi sektör ortalamasına ve önemli rakiplerine göre önemli ölçüde daha yüksektir: 2012 yılında kurumsal ürünler için 106 ve tüketici ürünleri için 99. sıradadır. Şirketin portföyünde, ABD, Rusya, AB ve Çin'de alınan 160'tan fazla patent bulunmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Batı Avrupa Kurumsal Uç Nokta Güvenlik 2012 Tedarikçi Analizleri". 21 Ağustos 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Ocak 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]