Kaspersky

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Kaspersky Lab

Cover art

Sınıf : Özel Şirket
Kuruluş Tarihi : 1997
Kurucu : Eugene Kaspersky
Genel Merkez : Moskova, Rusya
İlgilendiği Alan : İnternet Güvenliği
Kilit İsimler : Eugene Kaspersky
Natalya Kaspersky
Vitaly Bezrodnykh
Meşguliyet : Blgisayar Yazılımı
Ürün : Güvenlik
Gelir : 85.3 Milyon $ (2006)
Net Gelir : 67.3 Million $ (2006)
Personel : 2000 (Mart 2010)
Global Web Site : Kaspersky.com

Kaspersky Lab. 1997 yılında Eugene Kaspersky tarafından kurulan Rusya Merkezli bir güvenlik şirketi, bilgisayar ve internet güvenliği üzerine çözümler sunmaktadır. Anti-virüs, anti-spyware, anti-spam ve anti-intrusion (firewall benzeri bir yazılım türü) ürünlerini pazarlamaktadır.

Kaspersky Lab’ın Küresel Mevcudiyeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Altı şirket bölgesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Batı Avrupa; Kuzey Amerika; Gelişmekte Olan Pazarlar; Asya-Pasifik; Rusya ve BDT; Japonya.

Kaspersky Lab'ın yerel ofis listesi:[değiştir | kaynağı değiştir]

Avustralya; Avusturya; Brezilya; Kanada; Çin; Fransa; Almanya; Hong Kong; Hindistan; İsrail; İtalya; Japonya; Kazakistan; Malezya; Meksika; Hollanda; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya Federasyonu; Güney Afrika; İspanya; İsveç; İsviçre; Türkiye; Ukrayna; Birleşik Arap Emirlikleri; İngiltere; Amerika Birleşik Devletleri (2 ofis), Güney Kore.

Piyasada Kaspersky Lab[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünya çapında Uç Nokta Güvenlik Tüketici pazarının en büyük 3. tedarikçisi, Uç Nokta Güvenlik Kurumsal pazarının da en büyük 5. tedarikçisidir Kurumsal Uç Nokta Güvenlik pazarının Güvenlik Paketi alanında 3. sıradadır. Gartner Magic Quadrant tarafından Uç Nokta Koruma Platformlarında "Lider" olarak adlandırılmaktadır. IDC MarketScape'te "Lider" olarak adlandırılmıştır.[1] Forrester Research, Inc tarafından Uç Nokta Güvenlik Çözümleri pazarında Liderlerden biri olarak gösterilmiştir. Kaspersky Lab bağımsız ürün testlerinde en iyi sektörel sonucu elde etmektedir: 2012'de Kaspersky Lab uç nokta ürünleri 75 test ve incelemeye katılmıştır. Kaspersky Lab bunların 42'inde 1. sırada ve testlerin %86'sında ilk üçte yer almıştır. Kaspersky Lab’ın müşteri koruma endeksi sektör ortalamasına ve önemli rakiplerine göre önemli ölçüde daha yüksektir: 2012 yılında kurumsal ürünler için 106 ve tüketici ürünleri için 99. sıradadır. Şirketin portföyünde, ABD, Rusya, AB ve Çin'de alınan 160'dan fazla patent bulunmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Batı Avrupa Kurumsal Uç Nokta Güvenlik 2012 Tedarikçi Analizleri