Food Wars: Shokugeki no Soma

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Food Wars!: Shokugeki no Soma
Food Wars!: Shokugeki no Soma
食戟のソーマ
(Shokugeki no Soma)
TürKomedi
Manga
Yazar Yūto Tsukuda
Çizer Shun Saeki
Yayımcı Shueisha
Yayın tarihi 26 Kasım 2012 – devam ediyor
Cilt sayısı 21 (Cilt listesi)
TV anime
Yönetmen Yoshitomo Yonetani
Stüdyo J.C.Staff
Gösterim 3 Nisan 201524 Eylül 2016
Bölüm sayısı 37 (Bölüm listesi)
Wikipe-tan face.svgAnime ve manga (tartışma · geçmiş · izle)

Food Wars!: Shokugeki no Soma (食戟のソーマ, Shokugeki no Sōma) Yutto Tsukuda tarafından yazılan ve Shun Saeki tarafından çizilen Japon manga serisidir.

Karakter[değiştir | kaynağı değiştir]

Sōma Yukihira[değiştir | kaynağı değiştir]

Sōma Yukihira (幸平 創真, Yukihira Sōma)
Tarafından seslendirilen : Yohitsugu Matsuoka

Ana kahraman Sōma, Jōichiro Saiba'nın lise oğludur. Babasının yemekhanesinde doğan ve yetiştirilen Yukihira, pişirmenin temel amacı, tüm müşterileri eşit derecede tatmin etmek ve onlara mümkün olan en iyi ve en iyi hizmet etmektir. Babası akşam yemeğini kapatmaya ve yurtdışında çalışmaya karar verdiğinde, Sōma Jōichiro'nun talebi üzerine prestijli Totsuki Mutfak Sanatları Akademisi'ne kaydolur. Okulun prestijiyle ilgili bilgi eksikliği ve ortak bir aile restoranının mirasçısı olmasına rağmen aşırı güvendiği için, okulda yemek pişirme ve sınıflardaki değerini yavaş yavaş ispatlayana kadar okulda soğuk bir resepsiyon alıyor ve bu sayede ona saygı kazanıyor. ve birçok öğrenci, öğretmen ve mezun öğrencinin arkadaşlığı. Sōma'nın pişirme konusundaki en seçkin özelliği, olumlu tutum ve eğlenceli yaratıcılığıdır.

Erina Nakiri[değiştir | kaynağı değiştir]

Erina Nakiri (薙切 えりな, Nakiri Erina)
Tarafından seslendirilen : Risa Taneda ( Sezon 1 - 2 ), Hisako Kanemoto ( Sezon 3 )

Hikâyenin iki ana kahramanından biri olan Erina, Soto'nun rakibi olarak tanıtılan Totsuki yönetmen Senzaemon'un torunu. Azza'nın tek kızı ve Senzaemon'un biyolojik kızı olan adsız bir annesi olan Azami tarafından suiistimal edilmekte olan Azami tarafından travmatize edilmiş hali varlığını dile getirmektedir ve nihai amacı, "gerçek gurme yiyeceği" nin somutlaştırılmasıyla "gerçek gurme yiyeceği" nin bir örneği olarak Erina'yı geliştirmektir. Tanrı'nın Dili "dir. Bunu takiben, Erina Senzaemon tarafından içeri alındı ​​ve Azami sürgüne gönderildi. Hisako, Alice ve Jōichiro gibi insanlar ondan sonra kurtulmasına yardımcı olurlar. Yıllar sonra, Erina, gurme yemek dünyasında saygın bir soyağacı ve yüksek statüye sahiptir ve "halkı" küçümseyerek, yalnızca sınıfının "ortak" şefleri olabileceğine inandığı için Sōma'yı onlardan biri olarak görür. Yüksek statüsüne ek olarak, Erina, Elite Ten'e giren en genç öğrenci olma unvanına sahiptir ve ortaokulu 10. Koltuk olarak tanıtır ve son derece narin ve rafine edilmiş bir damakta bilinen tek sahibi olduğu için ünlüdür , "Tanrı'nın Dilini" lakabıyla, gıdayı doğru bir şekilde yargılayıp en ince ayrıntısına kadar tadabileceği için. Bu nedenle, sıklıkla tat testi işleri için talep edilmektedir; burada nadir durumlarda, becerilere sahip şeflere kredi verdiği sert eleştirilere yer verilmektedir. İnsanlar onun "Tanrı'nın Dili" ile doğmuş bir dahi olduğuna inanırken.

Megumi Tadokoro[değiştir | kaynağı değiştir]

Megumi Tadokoro (田所 恵, Tadokoro Megumi)
Tarafından seslendirilen : Minami Takahashi

İki ana kahramandan biri ve Sōma'nın en önemli pişirme partneri ve arkadaşı olan Megumi, masa tenisi bursundan vazgeçerek ve karlı memleketini Japonya'ya bırakarak ailenin riyokanını (geleneksel Japon han) çalıştırmak için bir şef olmayı isteyen Totsuki'ye geldi. Totsuki Mutfak Akademisine katılmak için. Zavallı sosyal becerileri, yumuşaklığı ve aşırı sahne korkusu, cesaretini ve güveni artıran Soma ile tanışıncaya kadar akademide ilk günlerinden daha düşük performans göstermesine neden oldu. Ona yemek pişirmenin sırrı, yemeklerini tadın edenlere ailesel sevgi ve nostalji hissi veren konukseverliği. Megumi ayrıca sebzeleri memleketinde geri getirme konusundaki uzun deneyimlerinden dolayı kurutulmuş / turşu sebzelerle uğraşmayı seviyor. Polar Star Yurdunun bir mukimi.

Takumi Aldini[değiştir | kaynağı değiştir]

Takumi Aldini (タクミ・アルディーニ, Takumi Arudīni)
Tarafından seslendirilen : Natsuki Hanae

Takumi, Floransa, İtalya'da bulunan bir trattoria (aile tarzı restoran) olan Trattoria Aldini'nin sahibinin en eski yeğeni. Yarı Japonlu ama ikiz kardeşi Isami'nin aksine, sarışın saçları ve mavi gözleri ile daha Avrupalı ​​görünüyor ve Tōtsuki Akademisi'nde ve memleketinde fan kulüpleri olan son derece yakışıklı olarak kaydedildi. Isami ile birlikte amcasının talebi üzerine Tōtsuki'ye kaydoldu. Onun uzmanlığı İtalyan mutfağı olmasına rağmen, kendisine Söma benzeri yaratıcı yemekler yaratmak için diğer mutfak stillerinden içerikler ve yöntemler dahil etmesini sağlayan geniş bir vizyonu koruyor.

Takumi Sōma ile şiddetli (ve bir taraflı) rekabete girdi; kendisine benzeyen - hem küçük aile restoranlarında yetişkinken - hem de değerli bir rakip olarak onunla rekabet etmek için herhangi bir şansa atladı. Rekabete rağmen, hem S hem de Soma birbirlerine büyük bir saygı duyuyor ve muhtemelen arena dışında birbirleriyle dostça görüşüyorlar.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]