Far Cry Vengeance

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Far Cry
Far Cry Vengeance Kapak Resim.jpg
Geliştirici Ubisoft Montreal Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Ubisoft
Yapımcı Ubisoft Montreal
Seri Far Cry Serisi
Motor CryEngine
Platform Wii
Çıkış ABD 12 Aralık 2006
Avrupa 5 Ocak 2007
Avustralya
28 Şubat 2007
Tür Birinci Şahıs Nişancı
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Far Cry Vengeance Wii oyun konsolu için Ubisoft tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış bir konsol oyunudur. 21 Aralık 2006'da Kuzey Amerika, 20 Aralık 2006'da ise Avustralya için satışa sunulmuştur. Ubisoft'un kendi oyunu Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent'dan sonra ESRB tarafından yetişkin sınıflandırmasına dahil edilen oyundur.

Olay dizisi önceki Xbox oyunu olan Far Cry Instincts: Evolution benzemektedir aynı zamanda yeni seviyeler, silahlar, taşıtlar ve denetimleri de içermektedir.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, Wii uzaktan kumandası (Wii Remote) ve Wii Nunchuk aygıtının tüm avantajlarından yararlanmaktadır. Örneğin oyuncu nunchuk aygıtını yukarı yaparak oyunda zıplamalar yapabilir. Silahlarla nişan almak için Wii Remote kullanılabilir ve yakın saldırılar da aynı şekilde Remote kullanılabilir.

Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, Kade adında bir kadının baş kahraman Jack Carver'a buluşma teklifi bulunmasıyla başlıyor. Jack kabul eder etmesine ama buluşmadan önce tutuklanır. Jack hapisteyken Kade'in aslında isyancı gruplarla çalıştığını öğrenir. Çok geçmeden Semeru adında olağanüstü hıza sahip bir adamın polis karakoluna saldırması vesilesiyle kaçar. Jack nihayetinde Kade ile sahilde buluşur.

Jack'i isyancıların Kade'e silah kaçakçılığı yapması için talep ettiği adaya götürür. Bu görevin ortalarında, isyancılar Kade'in ve Jack'in düşman olduğu anlar. İkisi de isyancılardan kaçarlar, uzun bir süre sonra isyancılara karşı saldırı başlatırlar.

Ardından Kade, isyancı üssüne geri götürmek isteyen Semeru tarafından ele geçirilir. Jack onu durdurmaya çalışır, fakat Jack kalabalık isyancılar tarafından durdurulur. Jack, ormanın sayesinde izini kaybettirir ve Kien Do adından bir adam Jack'e isyancılara karşı hareket etmek için buluşma isteğinde bulunur. Jack kabul eder.

İsyancılarla olan uzun savaşların ardından, Kien Do isyancı güçler tarafından yakalanır. Jack, dağların bitimindeki isyancıların üssüne kadar onların izini sürer. Jack, yol boyunca dağ tırmanarak isyancı askerlerle savaşır. Üsse ulaştığında Semeru'la birlikte çalışan Kade'i bulur. Jack Semeru'yu bozguna uğratmaya çalışır ardından da Kade'i.

İlgili Bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]