Ezio Auditore da Firenze

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Ezio Auditore da Firenze
AC Ezio.png
Seri Assassin's Creed (seri)Assassin's Creed (seri)
İlkoyun Assassin's Creed II (2009)Assassin's Creed II (2009)
Yaratan Devon Bostick
Seslendiren Roger Craig Smith


Ezio Auditore da Firenze[değiştir | kaynağı değiştir]

Ezio Auditore da Firenze (24 Haziran 1459 - 30 Kasım 1524) Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood ve Assassin's Creed: Revelations oyunlarının ana karakteridir. İtalyan Rönesansı'nda Floransa'nın asil ailelerinin birinin çocuğu olarak doğmuştur. Floransa'da onun çılgınlıklarını duymayan yoktur. Kavgalarıyla ve bir o kadar da kızlarla arası iyidir. "Zengin bir ailenin şımarık çocuğu" diyebiliriz. Ancak gelişen olaylar sonucu Ezio'nun babası, ağabeyi ve erkek kardeşi aile dostlarından biri tarafından öldürülmüştür. Bu olaydan sonra o şımarık çocuk gözleri intikam hırsıyla dolmuş bir savaşçıya dönüşmüştür. Ezio, ailesinin intikamını almak için mücadele ediyordur. Yani sonradan suikastçı olmuş bir asilzadedir. Ardından Assassin kardeşliğini kurmuştur. İlerleyen yıllar da Grand Master(Mentor) seviyesine yükselmiştir. Atası, Altaïr Ibn-La'Ahad'ı araştırmak için yola çıktığında ise kendini, İstanbul'daki Suikastçılar'la beraber Tapınakçılar'a karşı savaşırken bulmuştur.

1524 yılında 65 yaşında Floransa'da kalp krizinden ölmüştür.

Aile Bağları[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Yakınlık
Giovanni Auditore da Firenze Babası
Maria Auditore Annesi
Mario Auditore Amcası
Federico Auditore da Firenze Ağabeyi
Petruccio Auditore da Firenze Erkek kardeşi
Claudia Auditore Kız Kardeşi
Sofia Sartor Eşi
Marcello Auditore Oğlu
Flavia Auditore Kızı

Assassin's Creed oyunundaki Desmond Miles karakterinin atalarındandır.

Babası, Giovanni Auditore da Firenze'dir. Babası kendinden önceki suikastçıdır.

Erkek kardeşleri, Petruccio Auditore da Firenze ve Federico Auditore da Firenze'dir.Oyun içinde iftiralar üzerine Petruccio ve Federico idam edilmeseydi asıl suikastçı olması planlanan bir sonraki kişi Ezio'nun ağabeyi Federico'ydu

Amcası, Mario Auditore'dir. Villa Auditore'yi de içinde bulunduran Monteriggioni şehrinin yöneticisiydi. Cesare Borgia tarafından öldürülmüştür.

Kız kardeşi Claudia, Rosa in Fiore binasında baskına uğramıştır ve şans eseri ki baskın yapanların hepsini öldürmüştür. Bu olaydan sonra artık Claudia da artık Assassin (suikastçı) olarak kabul edilmiştir. Geriye aile üyelerinden sadece annesi ve kız kardeşi kalmıştır. Hayatını suikastçı olarak geçiren Ezio, ileride kendi ailesini kuracaktır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Konuyla ilgili diğer Wikimedia sayfaları :

Vikisöz'de Ezio Auditore da Firenze ile ilgili alıntılar bulunmaktadır.