Elif Ürse

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Elif Ürse
Doğum 4 Temmuz 1980 (1980-07-04) (42 yaşında)
İstanbul
Milliyet Türk
Vatandaşlık  Türkiye
Eğitim Mimar Sinan Üniversitesi
Meslek Oyuncu, Seslendirme sanatçılığı

Elif Ürse (d. 4 Temmuz 1980 İstanbul), Türk tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk ve orta eğitimini İstanbul'da tamamladı. 1997 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 2001 yılında konservaturdan arkadaşları olan Onur Bayraktar ve Sarp Akkaya'nın önderliğinde kurulan Stüdyo Drama adlı tiyatronun yer alarak profesyonel tiyatro hayatına başladı. 2004 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları'na katıldı ve çok geçmeden bu kurumda kadrolu sanatçı oldu, pek çok oyunda yer aldı.

2007 yılında, Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda birlikte çalıştığı oyuncu arkadaşları, Yelda Baskın ve Gülce Uğurlu,Dramaturg Ceren Ercan, Koregraf ve Çağdaş Dansçı Maral Ceranoğlu ile birlikte Tiyatro Oyun Deposu’nun kuruluş aşamasında yer aldı. 2013 yılında, misafir oyuncu olarak Semaver Kumpanya, Bir İnfazın Portresi! adlı oyunda oynadı.[1] Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, Seslendirme sanatçılığı da yapan Ürse Türk televizyonlarında yayımlanan pek çok dizinin baş rol oyuncularını seslendirmiştir.

Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Rol aldığı tiyatro oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Seslendirme yaptığı dizi filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Savaşı savunmak, sanatı infazdan geçiyor". milliyetsanat. 1 Mart 2013. 10 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mayıs 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]