Unutulmaz (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Unutulmaz
Unutulmaz 2. sezon.jpg
2.Sezon Promosyon Afişi
Format Dizi
Tür Dram Üzüntü
Senarist Haldun Ünsal
İhsan Aydın
Yönetmen Ersoy güler
Cem Tabak
Şenol Sönmez
Yaratıcı yönetmen(ler) Sarp Kaya
Oyuncular Serhan Yavaş
Sinem Öztufan
Özlem Yılmaz
Nihat Alptuğ Altınkaya
Tema müziği bestecisi Halil Kurt
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 90
Prodüksiyon
Yapımcı Ahmet Bayram
Mekân İstanbul
Gösterim süresi 90 dk.
Yapım şirketi Stil Medya
Yayın bilgileri
Kanal Atv
Yayın tarihi 1 Temmuz 2009 – 29 Haziran 2011
Dış bağlantılar
Website

Unutulmaz baş rollerde Serhan Yavaş, Sinem Öztufan ve Özlem Yılmaz'ın oynadığı, iki aşk arasında kalmış bir erkek ve ona delicesine aşık olan iki kardeş'in aşkını anlatıyor. Türk televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Unutulmaz, birçok ödül alarak başarısını ispatlamıştır.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncular Karakterler
Serhan Yavaş Harun Arslanlı
Özlem Yılmaz Eda Güler
Sinem Öztufan Melda Güler
Buğra Gülsoy Tolga
Fikret Hakan Feyyaz Arslanlı
Deniz Göçer Saadet Arslanlı
Aliye Uzunatağan Türkan Güler
Ahmet Uz Cemil Güler
Hakan Vanlı Burak
Aylin Arasıl Işıl
Mert Yavuzcan Batu
Anıl Çelik Kerem Güler
Didem Yalınay Ferda Güler
Deniz Kurt Güler
Ayla Algan Hayat
Gözde Mukavelat Nisa Arslanlı

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Feyyaz Arslanlı, Arslanlı Gemicilik ve Uluslararası nakliyat şirketinin sahibidir. Şirketi oğlu Harun ile birlikte yönetmektedir. Damadı Burak’da şirkette koordinatör olarak çalışmaktadır. Büyük bir evde karısı Saadet, oğlu Harun, kızı Işıl, damadı Burak, torunu Sinem ve diğer kızı Nisa ile yaşamaktadırlar.

Yakışıklı bir adam olan Harun Arslanlı, şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. Boş zamanlarının çoğunu çocukluk arkadaşı Batu ile geçirmektedir. Bir süre önce şirketlerinde çalışmaya başlayan Melda’yla aralarında seviyeli bir ilişki vardır. Melda, güzelliğinin yanı sıra, son derece işine sadık ve idealist bir yapıdadır. Sorunlar karşısındaki akıllı ve mantıklı tutumu başta Feyyaz bey olmak üzere herkesi etkilemektedir. Harun Melda’ya evlenme teklif etmiş ve kızın yanıt vermesini beklemektedir.

Melda ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Babası Cemil’in bir otomobil tamir atölyesi vardır, annesi Türkan ev hanımıdır. Evde dikiş dikerek aile bütçesine katkıda bulunmaktadır.Ablası Ferda ise evli iki çocuğu, olup mutsuz bir evlilik sürdürmektedir Kız kardeşi Eda, son derece güzel bir kızdır ve üniversitede tasarım okumaktadır. Lisede okumakta olan erkek kardeşleri Kerem, boş zamanlarında atölyede babasına yardım etmektedir. Cemil gelenek ve göreneklere bağlı biridir. Melda, Harun ile olan ilişkisini ailesine pek anlatmamış, bir karar vermeye çalışmaktadır. Harun’un teklifini kabul ederse anlatacaktır.

Melda’nın mantıklı ve biraz da katı mizacının aksine Eda son derece duygusal ve cana yakın bir kızdır. Günün birinde beyaz atlı prensinin karşısına çıkacağına yürekten inanmaktadır. En yakın arkadaşı da Seval’dir. Bir alışveriş merkezindeki lüks bir giyim mağazasında çalışmakta olan Seval, folklör derneğinden tanıdığı Tolga’yı çok beğenmektedir ama Tolga’nın bu ilgiye sadece arkadaşça karşılık vermesi yüzünden bu duygularını kimse ile paylaşmamaktadır. Eda, Seval ve Tolga hafta sonları folklör derneğinde(Anadolu ateşi dans topluluğu gibi) bir araya gelip halk oyunları oynamaktadırlar. Tolga kısa bir süre önce rahatsızlanan annesine kan vererek tehlikeye atlatmasında büyük rol oynayan Eda’ya karşı büyük bir minnet duymaktadir.

Yayın Tarihleri

1. sezon: 1-53 bölümler (01.07.2009 - 04.08.2010) Unutulmaz dizi Özeti

         Kısım 1 İlk

Harun,!, genç bir adam, çok aktif, bir günde. Mecde'yi görmüş, onu çok beğenmiş ... beğendikten sonra, Harun bir karar almış, Mecde ile evlenmektir. Ama, nışalığın gününde, hemen !,, Mecde'nin kız kardeşini görüp beğenmiş de. Bu adam belki normal değil, iki kız aynı zamanda beğenmek çok zordur. İkinci karar almış, Eda (Mecde kardeşi) ile konuşmaktır. Harun Eda ile konuşmuş, onu çok beğenirmiş, nışanlamak istememiş artık, Mecde'den nefret etmek başlamış, sonda, Mecde tümünü bilmiş, Harun'dan intikam başlayacak. 3 aya kadar, bu şeyler devam edecek.

            Kısım 2

Harun ve Eda, birleriyle sevmek başlamışlar. Harun bir arkadaşı var, ismi Faruk'tur. Onlar üniversitede buluşmuşlar, Faruk annesi ve babası hayatını kaybetmiş, Faruk çocukken ! Maalesef bu dostluk devam etmeyecek. Harun Eda'yı sevmek tamamlanmış, o aynı şeydir. Enas bu şahıs çok aktif, bir şirketi var, çok çalışıyor, o çok ciddidir. Belki Harun'un hasmı olabilir, çünkü Eda'yı sevmiş. Enas bir ilişkisi varmış, Adana'da !, İstanbul'dan çok uzaktır, İstanbul kuzeyde, Adana güneyde. Acaba ! Enas kız arkadaşı bir kazada ölmüş. Maalesef !! Enas çok kızmış, ondan dolayı intihar etmeyi tercih edermiş. Böyle olarak istememiş. Enas İstanbul'a gitmek karar almış.

          Kısım 3

Feyz, Harun babasıdır, büyük bir şirketi var. Feyz 3 erkeği var. Karem, genç bir erkek, o en büyük. Eda'nın kardeşidir. Cemil Eda'nın babasıdır. Çok çalışıyor. Harun Eda'yı nışanlamak için çok bir zorluk bulmuş. Çok sorunlar, çok şeyler. Bu fakir aile, ve bu zengin aile, arasında büyük bir fark varmış.

           Kısım 4

Bir günde, Harun ve Faruk vuruşmuşlar. Sonra Harun Kinan'ı bulmuş. Faruk Kinan'dır, şu anda tümü değiştirmiş. Harun Faruk'tan nefret etmek başlıyor. Faruk annesi ve babası öldüren, Harun babasıdır. Faruk bunu bulmuş, intikam etmek üzeredir. Eda hamiledir. Harun bunu bilecek o zaman çok mutlu olacaktır. Bu bebek, kız olmuş. Nur ismidir. Eda gitmiş. Nur annesi olduğunu bilmezmiş, onunla İnci kalmış. İnci Faruk'un kız kardeşidir. Harun ve İnci Türkiye dışarıya gidecekler, Eda yalnız kalmış, Harun'u buluyormuş. Sonda Eda Harun gideceğini bilmiş. Onları durdurmak istiyor şimdi, ama başarısız.

            Kısım 5

Harun ve İnci dönmüşler, Nur şimdi 4 yaşındadır, annesi olduğunu bilmeksiz. Eda çok şaşkındır. Harun Eda'yı tahdit ediyor. Karem bir kız bulmuş, şimdi ilişkisi var. Onunla evlenmek istiyor. Nur annesi olduğunu bilmiş, çok kızmış, bazı günlerden sonra, her şey iyileştirilecek. Şimdi Nur annesini seviyor.

             Kısım 6

En kötü kazadır, İnci Faruk'u öldürmek denemiş, başarısız, o ölmüş, ve Faruk yaşayan hala, Mecde Faruk ile ilişkisi başlamış, Faruk Harun'dan intikam ediyor. Bu kazadan sonra, Faruk Arsalan ailesinden kötü bir intikam karar almış.

          Kısım 7

Faruk : Merhaba ! eski dostum, görüşmek istemiyor musun ? Harun : Sen korkaksın, adam olsan, bana gel !!. Faruk : Tamam ! kızma ! Harun : Git !! başımdan !!

          Kısım 8

Faruk Harun'u kötü bir yerde getirmiş, o yerde Faruk olmuş, Şurada ateş yanmış, Harun orada yalnız olarak terketilmiş. Harun oradan çıkabilmiş, hali çok kötü olmuş, gelirken, hemen bir kamyon hızlıca gelirmiş, Harun yolun ortasında olmuş, kamyon aynı şey. Bir kaza olmuş !! Harun ölmek üzereymiş, Acaba !! Faruk Harun öldüğünü biliyormuş, Enas'a söylemiş, Enas Eda'ya gidip ne olduğunu söylemiş, söyledikten sonra, Eda çok korkmuş, ve intihar etmek denemiş, Harun çok işkence edilmiş. Eda da. Ama sonra Harun yaşamış, Enas ve Harun neredeyse arkaşlar olarak olmuşlar. Çünkü Enas iki anneleri ölmüşler. Bunu yapan Faruk'tur. Harun ve Enas bitişmişler. Harun Faruk'u bulmuş, ama Faruk kaçmış, Enas Murat'ı (Harun kız kardeşinin eşidir) buluyormuş, çünkü Murat Faruk'a yardım etmiş, Bu amaçla, onlar çok değiştirmişler, Harun Faruk'u bulmuş henüz. Ama bu sefer Faruk kaçamamış, Harun onu öldürmüş. Eda hamiledir, ve hamilelik ona göre zordur. Eda bir sürpriz hazırlamış, onda ikizler. Harun inanmamış, gerçek bu ?! Harun çok mutluymuş, ve kutlamış, evlilik yakındır. Hazırlamaları gerekmiş, Harun, Eda, Nur. Küçük aile, en mutlu aile. Enas Adana'ya dönmek karar almış. Harun Eda ile evlenmiş.

                   Bitti

2. sezon: 54-90 bölümler (13.11.2010 - 29.06.2011)

Yayın Takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Gösterim Günü ve Saati Sezon Başlangıcı Sezon Finali Bölüm Aralığı TV Sezonu TV Kanalı
1. Sezon Çarşamba 22.45 1 Temmuz 2009 4 Ağustos 2010 1-53 2009-2010 atv
2. Sezon Çarşamba 22.45 13 Kasım 2010 29 Haziran 2011 54-90 2010-2011 atv

Ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

Ödülleri
Yıl Ödül Kategori Dizi - Film
2010 TelevizyonDizisi.com En İyiler Ödülleri En İyi Dizi[1] Unutulmaz

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]