Ejder Yürek

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ejder Yurek
DragonHeart
Filmin afişi
Yönetmen Rob Cohen
Yapımcı Raffaella De Laurentiis
Senarist Charles Edward Pogue
Oyuncular Dennis Quaid
Sean Connery
David Thewlis
Pete Postlethwaite
Dina Meyer
Jason Isaacs
Brian Thompson
Julie Christie
Dağıtıcı Universal Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Fantezi/Macera
Renk Renkli
Yapım yılı 1996, ABD-İngiltere-Slovakya
Süre 103 dak
Dil İngilizce
Bütçe 17 Milyon $
Hasılat 115 Milyon $

Ejder Yürek (orijinal adı: DragonHeart) Rob Cohen tarafından yönetilen1996 yapımı fantastik macera filmi. Dennis Quaid, David Thewlis, Pete Postlethwaite, Dina Meyer ve Sean Connery'nin rol aldığı film 8 ödül için aday gösterildi ve 2 adaylığını kazandı. 2000 yılında, DVD Sequel Doğrudan döndü.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

984 İngiltere'de, Knight Bowen (Dennis Quaid) rehberlere Saxon prens Einon (Lee Oakes) onun despot babası daha iyi bir kral olacağını umut şövalyelik idealleri içinde. bastırarak bir köylü isyan, Einon ve onun taç iddia için acele ederken ölümcül bir köylü kız Kara (Sandra Kovacicova) savaşırken yaralı kral öldürüldüğü zaman. Einon annesi Kraliçe Aislinn (Julie Christie), ona onun hayatını kurtarmak için implores bir ejderha önce almıştır. Ejderha Einon adalet ve erdem ile kural olacağı sözü kendisine ait bir parça ile Einon's hasarlı kalp yerini alır. Ancak, Einon yakında eski isyancılar kölelik ve onları bir Roma kalesi yeniden zorlayarak, babası gibi zalim olur. Bowen, ejderha kalbinin Einon bükülmüş inanıyor ve tüm ejderhalar intikam yemin ediyor.

On iki yıl sonra, Einon's (David Thewlis) kale inşa edilmiş ve Bowen bir ejderha avcısı haline gelmiştir. Kardeşim Gilbert (Pete Postlethwaite), bir keşiş ve hevesli şair, bir ejderha Bowen cinayetin gözlemler ve onun patlatır kaydetmek için onu takip eder. Bowen, ama onun mağara başka bir ejderha saplarını çatışma bir çıkmaz içinde sona eriyor. Bu türünün, ve böylece Bowen onu öldürürse o bir iş çıkacak son olduğunu ejderha (Sean Connery tarafından seslendirildi) devletler. Iki form bir ortaklık sahnelenen ejderha-cinayetleri ile yöre köylüleri aldatmak için. Bowen yıldız takımyıldızı sonra ejderha Draco çağırır. Habersizce Bowen için, Draco ve Einon ile kalbi paylaştı ejderha herhangi bir ağrı biri üzerine verdirdi bu bağlantı üzerinden de diğer tarafından hissedilir.

Bu arada, Kara (Dina Meyer) ve babası öldürmekten Einon intikam istiyor hapsedilir. Einon biri onun yakın ölümünden sorumlu olarak onu tanımış ve onu baştan çıkarmaya çalışır. Oğlunun ne hale geldiğini tarafından bıkkın Aislinn, onun kaçmasına yardımcı olur. Kara Einon karşı köylüleri ralli çalışır, ama yerine onun inine onu alır Draco, bir kurban olarak onu sunuyoruz. Einon o şeref şövalye kod asla inanmadım açıklayan Bowen onu ve kavgalar yeniden ele geçirmek için geldi. Draco müdahale Einon kaçar. Kara, ama Bowen Einon devirmek yardım etmek ister hayal kırıklığına şövalye reddediyor.

Bowen ve Draco bir sonraki sahneye ejderha-cinayetin ve kötü gider onların con maruz kalmaktadır. Draco onlar Yuvarlak Masa Şövalyeleri mezarlar arasında sığınmak Avalon, için Bowen, Kara, ve Gilbert alır. Draco onun kalbinin bir parçası Einon doğa değiştirmek istiyorsunuz ve Man ve Dragon yarışları araya prens veren ümit ettiklerini belirterek, kendisi ve Einon arasındaki bağlantıyı ortaya koymaktadır. Bu eylem sayesinde Draco onların değer kanıtlamak ejderha için bir cennet onun adaşı takımyıldızında, bir yer kazanmak için umuyordu. O, onun başarısızlığı onun ruhunu mal olacak korkuları ve Einon karşı Kara ve Gilbert yardım etmeyi kabul eder. onun knightly kod onu hatırlatıyor Kral Arthur bir vizyon yaşadıktan sonra, Bowen de yardım etmeyi kabul eder.

Bowen ve Draco kendi taraflarında olan köylüler müthiş bir savaş gücü şeklinde düzenlenir. Aislinn gizlice öldürme Draco Einon de ölmesine neden bilerek dragon-Slayers bir grup ile Einon sunuyor. Köylüler Gilbert okla Einon grev Einon süvari karşı zaferinin eşiğinde bulunmaktadır. Draco, aynı zamanda ağrı hisseder gökten düşer ve yakalanır. Einon, Draco sürece hayatta kalır gibi o etkili ölümsüz olduğunu fark eder ve hapse ejderha tutmak belirler. Aislinn, ama gece boyunca Draco öldürmeye çalışır Einon cinayetler onu.

Isyancılar Einon kalesini işgal ve Draco o Einon saltanatının sonuna kadar tek yolu olarak Bowen onu öldürmek için yalvarır. Bir hançer ile Bowen, ancak Bowen de Einon ücretleri isteksizce Draco'nun maruz kalbine bir balta atar. ruhunu takımyıldızında yeni bir yıldız haline gelir olarak Draco ve Einon hem ölmek, ve Draco vücuduna dağılır. Bowen ve Kara adalet ve kardeşlik bir dönemin içine krallık kurşun geçin.

Seslendirenler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rol Seslendirme
Bowen Dennis Quaid
Draco (Ses) Sean Connery
Rey Einon David Thewlis
Gilbert Pete Postlethwaite
Reina Aislinn Julie Christie
Kara Dina Meyer
Lord Felton Jason Isaacs
Brok Brian Thompson
Hew Christian Wolf
Barba Roja Terry O'Neill
Joven Einon Lee Oakes
Joven Kara Sandra Kovacicova

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]