December Will Be Magic Again

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"December Will Be Magic Again"
Kate Bush single
B yüzü "Warm and Soothing"
Yayımlanma 17 Kasım 1980 (1980-11-17)
Format 7" tekli
Kaydedilme 1979-1980
Tarz Noel, art rock
Süre 4:51
Şirket EMI
Yazar Kate Bush
Yapımcı Kate Bush, Jon Kelly
Kate Bush single kronolojisi
"Army Dreamers"
(1980)
"December Will Be Magic Again"
(1980)
"Sat in Your Lap"
(1981)

"December Will Be Magic Again", İngiliz şarkıcı-şarkı yazarı Kate Bush'un Noel müziği tarzında yazıp kaydettiği şarkı. Şarkı Birleşik Krallık'ta Kasım 1980'de piyasaya sürüldü ve 29 numarada yer aldı.

Genel[değiştir | kaynağı değiştir]

"December Will Be Magic Again", Londra'daki Abbey Road Studio 2'de 1979 yılında kaydedildi. Preston Heyman bateri, marakas ve çıngırakları, Alan Murphy gitarı, Kuma Harada basları, Kate ise piyanoyu çaldı. Şarkı, bir sonraki senenin Noel'ine kadar yayımlanmadı. Birleşik Krallık müzik listesinde 29 numarayı gören şarkı, erken yayımlandığından ötürü Noel haftası listeden düşmüş durumdaydı.[1] Bu tekli için herhangi bir video çekilmediyse de 1979 Noel özel programında icra ettiği performansının kaydı kullanıldı. Buna ek olarak teklidekinden farklı canlı iki sürüm de kaydedildi. Bunlardan birisi This Woman's Work kutu setinde kendine yer bulurken, her iki sürüm de farklı Noel derlemelerine dahil edildi.

Şarkının B yüzünde Bush'un sadece piyano eşliğinde seslendirdiği "Warm and Soothing" yer alır. Bu bağlamda ilk albümlerindeki "In the Warm Room" ve "Feel It" şarkılarıyla paraleldir. Şarkı, sanatçının Abbey Road Studios'ta kaydettiği ilk şarkısıdır.[2]

7" teklisinin erken dönem basımlarında "Chris Blair tarafından kesildi", "Şarkılar ve aranjmanlar Kate Bush tarafından yapıldı" ve "Kapak Nick Price tarafından hazırlandı" yazıları kılıfın arkasında orta kısımda yer almaktaydı. Yeni basımlarda bu yazılar aşağı kısımda boydan boya kendine yer bulur. Orijinal basımlarda "Happy Christmas" A yüzünün ölü mumuna kazınmıştır. Şarkı, "Experiment IV" şarkısının 12" teklisine dahil edildi ve daha sonra 1993'te iki CD'lik "Moments of Pleasure" basımlarında ikinci CD'de biraz farklı bir miksajla kendine yer buldu. 2006'da Elton John'un Noel albümü Elton John's Christmas Party'ye dahil edildi.[3]

Listeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Liste (1980) Tepe
noktası
İrlanda 13
Birleşik Krallık 29
Almanya 55

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ ""December Will Be Magic Again" UK Chart details". 8 Ekim 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Temmuz 2017. 
  2. ^ "Musician, Interview by Peter Swales, 1985". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Temmuz 2017. 
  3. ^ "Billboard - Elton John's Christmas Party".