Ne t'enfuis pas

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"Ne t'enfuis pas"
Kate Bush single
B yüzü "Un baiser d'enfant"
Yayımlanma Temmuz 1983 (1983-07)
Format 7" tekli
Kaydedilme 1982
Tarz Art rock
Süre 2:30
Şirket EMI
Yazar Kate Bush, Patrick Jeaneau, Vivienne Chandler (Fransızca sözler)
Yapımcı Kate Bush
Kate Bush single kronolojisi
"Suspended in Gaffa"
(1982)
"Ne t'enfuis pas"
(1983)
"Night of the Swallow"
(1983)

"Ne t'enfuis pas" (Türkçe: Kaçma), İngiliz şarkıcı-şarkı yazarı Kate Bush'un 1982 yılında kaydettiği bir şarkı. Temmuz 1983'te Fransa ve Kanada'da tekli olarak piyasaya sürüldü.[1] Şarkı aslen Birleşik Krallık ve İrlanda'da yayımlanan "There Goes a Tenner" teklisinin ve Kıta Avrupa'sında yayımlanan "Suspended in Gaffa" teklisinin B yüzünde yer almaktaydı. Bu sürümlerde şarkı yanlış bir şekilde "Ne T'en Fui Pas" olarak yazıldı.

Tema[değiştir | kaynağı değiştir]

"Ne t'enfuis pas", sevgilisinin onu terk etmek üzere olduğunu düşünen bir kadın hakkındadır. Bu kadın, sevgilisini yanında tutma planları yaparken vicdanıyla yüzleşir.

Yayımlanma[değiştir | kaynağı değiştir]

Teklinin B yüzünde yer alan "Un baiser d'enfant", sanatçının 1980 çıkışlı üçüncü stüdyo albümü Never for Ever'daki "The Infant Kiss" şarkısının Fransızca sürümüdür. Bakıcılığını yaptığı (yetişkin bir erkeğin ruhu tarafından ele geçirilmiş) çocuğa duyduğu cinsel isteği fark ederek korkan dadının hislerinin anlatıldığı bu şarkı, The Innocents filminden ilhamını alır.

Şarkının A yüzü şarkının bir remiksidir. Vokaller, 1982 sonunda yayımlanan sürümünden daha temiz ve nettir. Yazım hatası da bu yeni sürümde düzeltildi. Şarkının bu sürümü, 1990 yılında This Woman's Work kutu setindeki yerini aldı.

Listeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Liste Tepe
noktası
Fransa[kaynak belirtilmeli] 30

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]