Ronald Stoppable

Vikipedi, özgür ansiklopedi
16.51, 24 Mayıs 2017 tarihinde YBot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 18694159 numaralı sürüm (İnterviki bağlantıları çıkarıldı)
Ron Stoppable
Ron - A Sitch in Time.jpg
Yayım bilgileri
Yayımcı Disney Channel
İlk görünüm "Crush"
Yaratan Mark McCorkle
Bob Schooley
Hikâyedeki bilgileri
Gerçek adı Ronald Stoppable
Yardımcıları Kim, Rufus, Wade
Güçleri Maymun Kung Fu'Su - Fırlatma Tabancası

Ron Stoppable, Kim Possible adlı çizgi dizinin karakterlerinden biridir. Sevimli, nazik ve sakar bir gençtir. Görevdeyken Kim'in elbisesine benzer bir kıyafet giyer. Rufus adında bir tüysüz köstebeği vardır, onu genellikle pantolonunun cebinde taşır. Bu ev hayvanını alma nedeni, babasının hayvan tüylerine karşı alerjisi olmasıdır. Ron'un sarışın dağınık saçları ve kahverengi gözleri vardır. Maymunlardan ve örümcek gibi küçük hayvanlardan çok korkar. En sevdiği lokanta Meksika tarzı "Bueno Nacho" dur. 4. Sezonda Smarty Mart'ın başkanını kurtardığı için orada işe alınır.

Düşmanları onun adını unuttuğu için çoğu zaman ona sidekick (Türkçe: yardımcı arkadaş) diye hitap ederler. 66. Bölümde, sahtekarlıkla da olsa okulunun takımı "Mad Dogs"a girmeyi başarır, ama ileri maçları kabiliyeti sayesinde kazanır ve kısa zaman birçok ödül alır. Kim birkaç bölümde onun tatlı olduğunu söyler, Ron da Kim hakkında aynı şeyleri söyler.

Ron'un en çok kullandığı kelime "Booyah!" dır. Literal olarak Türkçe karşılığı yoktur, "harika"ya benzer bir anlamı vardır. Bu kelimeyi her bölümde çok kez kullanır. Ron, Maymun Kung Fu'su "Tai Shing Pek Kwar" Maymun Gücü'nden sonra bilen ikinci kişidir. Ron 55. bölümde bir kötülük makinasıyla yanlışlıkla Zorpox adında kötü birisi olur ve birden Kim'in düşmanı oluverir. Adının anlamı "unstoppable" İngilizce'ye dayanır ve anlamı, sakarlığını hitap ederek, 'kimse onu durduramaz'dır.