2014 FIVB Dünya Grand Prix

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2014 FIVB Dünya Grand Prix, Uluslararası Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen kadın voleybolu turnuvası.

Katılım[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Turnuva için herhangi bir eleme oynanmadı; 28 takım organizasyona davet edildi.[1]

Katılan takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Afrika Asya ve Okyanusya Avrupa Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Güney Amerika

 Cezayir
 Kenya

 Avustralya
 Çin
 Güney Kore
 Japonya
 Kazakistan
 Tayland

 ABD
 Dominik Cumhuriyeti
 Kanada
 Küba
 Meksika
 Porto Riko

 Arjantin
 Brezilya
 Peru

Format[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünya Grand Prix ilk kez 28 ülkenin katılımıyla yapıldı.[1]

Kıtalararası Tur boyuna A-O gruplarında üç ayrı bölümde, her takım 9 karşılaşma oynar. P-S gruplarında ise iki ayrı bölümde, her takım 6 karşılaşmaya çıkar. Tüm maçlar sonunda ilk dört ekip, 2. Kategori takımlarından en iyi ülke ve ev sahibi (eğer ev sahibi ilk dörtte olursa, beşinci takım) olmak üzere altı ülke Grand Prix Finaline yükselir.

Eğer 2. Kategori dörtlü finalini kazanan takım FIVB yükselme kriterlerini sağlarsa, 1. Kategori'de sonuncu olan ekip küme düşebilir. Takımlar FIVB Dünya Sıralaması'na göre kategorilere ayrılmıştır.

Grup yapısı[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Kategori
1. Hafta
A Grubu
Ankara, Türkiye
B Grubu
Hwaseong, Güney Kore
C Grubu
Sassari, İtalya

 ABD (2)
 Japonya (3)
 Rusya (6)
 Türkiye (11)

 Sırbistan (7)
 Almanya (9)
 Güney Kore (10)
 Tayland (12)

 Brezilya (1)
 İtalya (4)
 Çin (5)
 Dominik Cumhuriyeti (8)

2. Hafta
D Grubu
São Paulo, Brezilya
E Grubu
Ankara, Türkiye
F Grubu
Hong Kong, Çin

 Brezilya (1)
 ABD (2)
 Rusya (6)
 Güney Kore (10)

 Sırbistan (7)
 Dominik Cumhuriyeti (8)
 Almanya (9)
 Türkiye (11)

 Japonya (3)
 İtalya (4)
 Çin (5)
 Tayland (12)

3. Hafta
G Grubu
Bangkok, Tayland
H Grubu
Kaliningrad, Rusya
I Grubu
Makao, Çin

 Brezilya (1)
 ABD (2)
 Dominik Cumhuriyeti (8)
 Tayland (12)

 İtalya (4)
 Rusya (6)
 Almanya (9)
 Türkiye (11)

 Japonya (3)
 Çin (5)
 Sırbistan (7)
 Güney Kore (10)

4. Hafta
Altılı Final
Tokyo, Japonya
 Japonya (Ev sahibi)
 Brezilya
 Çin
 Türkiye
 Rusya
 Belçika
2. Kategori
1. Hafta
J Grubu
Lima, Peru
K Grubu
San Juan, Porto Riko

 Polonya (15)
 Peru (15)
 Kanada (20)
 Belçika (22)

 Porto Riko (17)
 Hollanda (18)
 Arjantin (18)
 Küba (21)

2. Hafta
L Grubu
Leuven, Belçika
M Grubu
Trujillo, Peru

 Hollanda (18)
 Arjantin (18)
 Kanada (20)
 Belçika (22)

 Polonya (15)
 Peru (15)
 Porto Riko (17)
 Küba (21)

3. Hafta
N Grubu
Buenos Aires, Arjantin
O Grubu
Amsterdam, Hollanda

 Peru (15)
 Arjantin (18)
 Kanada (20)
 Küba (21)

 Polonya (15)
 Porto Riko (17)
 Hollanda (18)
 Belçika (22)

4. Hafta
Dörtlü Final
Koszalin, Polonya
 Polonya (Ev sahibi)
 Hollanda
 Porto Riko
 Belçika
3. Kategori
1. Hafta
P Grubu
Almatı, Kazakistan
Q Grubu
Tijuana, Meksika

 Kazakistan (23)
 Hırvatistan (24)
 Çek Cumhuriyeti (25)
 Avustralya (100)

 Kenya (13)
 Cezayir (14)
 Meksika (28)
 Bulgaristan (35)

2. Hafta
R Grubu
Prag, Çek Cumhuriyeti
S Grubu
Poreč, Hırvatistan

 Cezayir (14)
 Kazakistan (23)
 Çek Cumhuriyeti (25)
 Meksika (28)

 Kenya (13)
 Hırvatistan (24)
 Bulgaristan (35)
 Avustralya (100)

3. Hafta
Dörtlü Final
Samokov, Bulgaristan
 Bulgaristan (Ev sahibi)
 Çek Cumhuriyeti
 Hırvatistan
 Kazakistan

Kıtalararası tur[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Bütün zamanlar yerel saatlere göredir.

1. Kategori[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıralama[değiştir | kaynağı değiştir]

Final etabına katılmaya hak kazandı.
Final etabına ev sahibi olarak katılmaya hak kazandı.
Maç Set Sayı
Sıra Takım Puan G M A V Oran A V Oran
1  Brezilya 26 9 0 27 3 9.000 748 748 1.312
2  Çin 17 5 4 21 15 1.400 829 829 1.072
3  Türkiye 16 6 3 22 17 1.294 883 883 1.017
4  Rusya 16 5 4 19 16 1.188 807 807 1.039
5  ABD 15 5 4 20 18 1.111 850 850 1.040
6  Sırbistan 13 4 5 18 18 1.000 806 806 1.137
7  Japonya 13 4 5 17 20 0.850 784 784 0.943
8  Güney Kore 13 4 5 16 19 0.842 753 753 0.930
9  İtalya 12 5 4 18 18 1.000 769 769 0.986
10  Almanya 12 4 5 16 18 0.889 761 761 0.968
11  Tayland 6 2 7 11 24 0.458 712 712 0.881
12  Dominik Cumhuriyeti 3 1 8 7 26 0.269 689 689 0.882

1. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

A Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
1 Ağu 16:00 ABD  1-3  Rusya 25-22 18-25 20-25 20-25   83-97 P2 P3
1 Ağu 19:00 Türkiye 

3-0  Japonya 29-27 25-19 25-21     79-67 P2 P3
2 Ağu 16:00 Rusya 

3-1  Japonya 25-23 25-13 24-26 25-18   99-80 P2 P3
2 Ağu 19:00 Türkiye 

3-2  ABD 25-21 27-29 25-21 20-25 15-12 112-108 P2 P3
3 Ağu 16:00 Japonya  2-3  ABD 27-25 17-25 22-25 26-24 11-15 103-114 P2 P3
3 Ağu 19:00 Türkiye 

3-2  Rusya 25-23 29-27 14-25 18-25 15-10 101-110 P2 P3
B Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
1 Ağu 13:40 Sırbistan 

3-0  Almanya 26-24 25-20 25-15     76-59 P2 P3
1 Ağu 16:10 Güney Kore 

3-1  Tayland 23-25 25-22 25-16 25-20   98-83 P2 P3
2 Ağu 14:10 Güney Kore 

3-1  Almanya 21-25 25-20 25-22 25-21   96-88 P2 P3
2 Ağu 16:40 Sırbistan  2-3  Tayland 19-25 25-18 25-20 19-25 13-15 101-103 P2 P3
3 Ağu 14:10 Güney Kore  1-3  Sırbistan 22-25 24-26 25-21 9-25   80-97 P2 P3
3 Ağu 16:40 Tayland  0-3  Almanya 21-25 22-25 21-25     64-75 P2 P3
C Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
1 Ağu 17:30 Brezilya 

3-1  Çin 25-21 23-25 25-17 25-16   98-79 P2 P3
1 Ağu 20:10 İtalya 

3-0  Dominik Cumhuriyeti 25-18 25-23 25-15     75-56 P2 P3
2 Ağu 17:40 Çin 

3-0  Dominik Cumhuriyeti 25-18 25-21 25-23     75-62 P2 P3
2 Ağu 20:00 Brezilya 

3-0  İtalya 25-21 25-16 25-15     75-52 P2 P3
3 Ağu 17:30 Dominik Cumhuriyeti  0-3  Brezilya 24-26 19-25 18-25     61-76 P2 P3
3 Ağu 20:10 İtalya 

3-2  Çin 25-18 18-25 25-22 18-25 15-10 101-100 P2 P3

2. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

D Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
8 Ağu 11:00 Rusya  1-3  ABD 25-22 19-25 18-25 17-25   79-97 P2 P3
8 Ağu 14:45 Brezilya 

3-0  Güney Kore 25-16 25-12 25-15     75-43 P2 P3
9 Ağu 10:00 Brezilya 

3-0  Rusya 25-15 25-21 25-17     75-53 P2 P3
9 Ağu 12:30 ABD 

3-0  Güney Kore 25-15 25-17 25-16     75-48 P2 P3
10 Ağu 10:00 Brezilya 

3-0  ABD 25-20 25-22 29-27     79-69 P2 P3
10 Ağu 12:30 Rusya  1-3  Güney Kore 25-21 21-25 25-27 22-25   93-98 P2 P3
E Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
8 Ağu 16:00 Sırbistan  0-3  Almanya 21-25 28-30 18-25     67-80 P2 P3
8 Ağu 19:00 Türkiye  2-3  Dominik Cumhuriyeti 25-23 25-19 22-25 22-25 9-15 103-107 P2 P3
9 Ağu 16:00 Almanya 

3-2  Dominik Cumhuriyeti 25-19 19-25 22-25 25-16 16-14 107-99 P2 P3
9 Ağu 19:00 Türkiye 

3-2  Sırbistan 18-25 25-19 22-25 25-20 17-15 107-104 P2 P3
10 Ağu 16:00 Dominik Cumhuriyeti  0-3  Sırbistan 21-25 22-25 25-27     68-77 P2 P3
10 Ağu 19:00 Türkiye 

3-1  Almanya 25-15 25-19 21-25 25-20   96-79 P2 P3
F Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
8 Ağu 18:30 Japonya  2-3  İtalya 20-25 17-25 25-21 25-20 11-15 98-106 P2 P3
8 Ağu 20:30 Çin 

3-1  Tayland 29-27 25-18 20-25 25-15   99-85 P2 P3
9 Ağu 13:15 İtalya 

3-0  Tayland 25-19 25-21 25-23     75-63 P2 P3
9 Ağu 15:45 Çin 

3-0  Japonya 25-16 25-14 25-22     75-52 P2 P3
10 Ağu 13:15 Japonya 

3-1  Tayland 25-18 25-15 19-25 25-20   94-78 P2 P3
10 Ağu 15:45 Çin 

3-1  İtalya 25-20 25-18 22-25 25-16   97-79 P2 P3

3. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

G Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
15 Ağu 16:00 Tayland 

3-1  Dominik Cumhuriyeti 25-17 25-23 20-25 25-22   95-87 P2 P3
15 Ağu 18:30 Brezilya 

3-2  ABD 29-31 22-25 25-22 25-19 15-9 116-106 P2 P3
16 Ağu 14:00 Brezilya 

3-0  Dominik Cumhuriyeti 25-19 25-11 29-27     79-57 P2 P3
16 Ağu 16:30 Tayland  2-3  ABD 19-25 25-19 25-20 12-25 10-15 91-104 P2 P3
17 Ağu 14:00 Dominik Cumhuriyeti  1-3  ABD 21-25 25-15 19-25 27-29   92-94 P2 P3
17 Ağu 16:30 Tayland  0-3  Brezilya 15-25 18-25 17-25     50-75 P2 P3
H Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
15 Ağu 16:40 Türkiye  1-3  Almanya 25-20 34-36 20-25 22-25   101-106 P2 P3
15 Ağu 19:10 Rusya 

3-1  İtalya 25-27 25-19 25-19 25-18   100-83 P2 P3
16 Ağu 16:40 İtalya 

3-2  Almanya 22-25 21-25 25-18 25-14 15-12 108-94 P2 P3
16 Aug 19:10 Rusya 

3-1  Türkiye 28-26 19-25 25-21 25-15   97-87 P2 P3
17 Ağu 16:40 İtalya  1-3  Türkiye 23-25 19-25 25-22 23-25   90-97 P2 P3
17 Ağu 19:10 Almanya  0-3  Rusya 25-27 24-26 24-26     73-79 P2 P3
I Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
15 Ağu 17:00 Japonya 

3-1  Sırbistan 25-17 10-25 25-17 25-19   85-78 P2 P3
15 Ağu 20:30 Çin 

3-1  Güney Kore 24-26 25-18 25-22 25-19   99-85 P2 P3
16 Ağu 14:30 Japonya 

3-2  Güney Kore 22-25 25-21 20-25 27-25 15-13 109-109 P2 P3
16 Ağu 17:00 Çin  2-3  Sırbistan 26-24 26-28 25-21 20-25 15-17 112-115 P2 P3
17 Ağu 13:00 Güney Kore  3-1  Sırbistan 20-25 25-23 25-19 27-25   97-92 P2 P3
17 Ağu 15:30 Çin  1-3  Japonya 20-25 22-25 25-18 26-28   93-96 P2 P3

2. Kategori[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıralama[değiştir | kaynağı değiştir]

Dörtlü finale katılmaya hak kazandı.
Dörtlü finale ev sahibi olarak katılmaya hak kazandı.
Maç Set Sayı
Sıra Takım Puan G M A V Oran A V Oran
1  Hollanda 23 8 1 26 7 3.714 771 771 1.197
2  Porto Riko 19 7 2 21 12 1.750 756 756 1.088
3  Belçika 19 6 3 21 9 2.333 714 714 1.135
4  Polonya 14 5 4 17 17 1.000 738 738 0.981
5  Arjantin 13 4 5 14 18 0.778 718 718 1.004
6  Peru 9 3 6 12 18 0.667 713 713 0.942
7  Kanada 6 2 7 11 23 0.478 701 701 0.887
8  Küba 5 1 8 9 24 0.375 666 666 0.838

1. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

J Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
25 Tem 16:40 Polonya 

3-1  Belçika 25-18 25-23 22-25 25-21   97-87 P2 P3
25 Tem 19:10 Peru 

3-1  Kanada 25-21 25-18 25-27 25-16   100-82 P2 P3
26 Tem 15:40 Polonya 

3-1  Kanada 25-15 14-25 25-21 25-11   89-72 P2 P3
26 Tem 18:10 Peru  0-3  Belçika 21-25 14-25 19-25     54-75 P2 P3
27 Tem 15:40 Belçika 

3-0  Kanada 25-13 25-19 28-26     78-58 P2 P3
27 Tem 18:10 Peru  1-3  Polonya 22-25 23-25 25-21 20-25   90-96 P2 P3
K Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
25 Tem 17:00 Hollanda 

3-0  Küba 25-11 25-13 25-20     75-44 P2 P3
25 Tem 20:00 Porto Riko 

3-0  Arjantin 25-22 25-18 25-22     75-62 P2 P3
26 Tem 17:00 Küba  1-3  Arjantin 18-25 25-23 23-25 12-25   78-98 P2 P3
26 Tem 20:00 Porto Riko  0-3  Hollanda 22-25 11-25 22-25     55-75 P2 P3
27 Tem 17:00 Arjantin  0-3  Hollanda 19-25 19-25 24-26     62-76 P2 P3
27 Tem 20:00 Porto Riko 

3-0  Küba 25-20 25-17 25-17     75-54 P2 P3

2. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

L Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
1 Ağu 17:00 Hollanda 

3-0  Arjantin 25-20 25-18 25-12     75-50 P2 P3
1 Ağu 20:00 Belçika 

3-0  Kanada 25-17 25-20 25-19     75-56 P2 P3
2 Ağu 17:00 Arjantin  2-3  Kanada 25-23 25-22 24-26 22-25 13-15 109-111 P2 P3
2 Ağu 20:00 Hollanda 

3-2  Belçika 27-29 20-25 25-19 25-23 15-6 112-102 P2 P3
3 Ağu 15:00 Kanada  2-3  Hollanda 25-15 20-25 19-25 25-21 9-15 98-101 P2 P3
3 Ağu 18:00 Arjantin  0-3  Belçika 26-28 16-25 19-25     61-78 P2 P3
M Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
1 Ağu 16:40 Polonya 

3-0  Küba 25-21 26-24 25-12     76-57 P2 P3
1 Ağu 19:10 Peru  0-3  Porto Riko 23-25 16-25 22-25     61-75 P2 P3
2 Ağu 15:40 Polonya  1-3  Porto Riko 24-26 26-24 10-25 22-25   82-100 P2 P3
2 Ağu 18:10 Peru 

3-0  Küba 25-20 25-21 25-17     75-58 P2 P3
3 Ağu 15:40 Küba  2-3  Porto Riko 15-25 25-22 26-24 16-25 12-15 94-111 P2 P3
3 Ağu 18:10 Peru  2-3  Polonya 25-18 23-25 18-25 25-22 12-15 103-105 P2 P3

3. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

N Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
8 Ağu 18:40 Kanada  0-3  Küba 25-27 18-25 22-25     65-77 P2 P3
8 Ağu 21:10 Arjantin 

3-0  Peru 25-13 25-22 25-15     75-50 P2 P3
9 Ağu 18:10 Küba  2-3  Peru 25-27 30-28 23-25 25-22 13-15 116-117 P2 P3
9 Ağu 20:40 Arjantin 

3-1  Kanada 25-22 23-25 25-21 25-16   98-84 P2 P3
10 Ağu 18:10 Peru  0-3  Kanada 21-25 20-25 22-25     63-75 P2 P3
10 Ağu 20:40 Arjantin 

3-1  Küba 25-21 25-15 28-30 25-22   103-88 P2 P3
O Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
8 Ağu 16:00 Belçika 

3-0  Polonya 25-20 25-19 25-12     75-51 P2 P3
8 Ağu 19:00 Hollanda  2-3  Porto Riko 25-23 25-20 21-25 22-25 13-15 106-108 P2 P3
9 Ağu 15:00 Porto Riko 

3-1  Polonya 25-18 25-18 18-25 25-22   93-83 P2 P3
9 Ağu 18:00 Hollanda 

3-0  Belçika 25-22 26-24 25-20     76-66 P2 P3
10 Ağu 15:00 Porto Riko  0-3  Belçika 16-25 22-25 26-28     64-78 P2 P3
10 Ağu 18:00 Polonya  0-3  Hollanda 18-25 21-25 20-25     59-75 P2 P3

3. Kategori[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıralama[değiştir | kaynağı değiştir]

Dörtlü finale katılmaya hak kazandı.
Dörtlü finale ev sahibi olarak katılmaya hak kazandı.
Maç Set Sayı
Sıra Takım Puan G M A V Oran A V Oran
1  Çek Cumhuriyeti 18 6 0 18 2 9.000 502 502 1.346
2  Bulgaristan 16 6 0 18 7 2.571 597 597 1.209
3  Hırvatistan 12 4 2 14 8 1.750 529 529 1.100
4  Kazakistan 9 3 3 11 9 1.222 455 455 1.068
5  Kenya 9 3 3 12 12 1.000 503 503 0.975
6  Meksika 6 2 4 8 13 0.615 452 452 0.913
7  Avustralya 1 0 6 3 18 0.167 382 382 0.764
8  Cezayir 1 0 6 3 18 0.167 375 375 0.735

1. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

P Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
25 Tem 15:00 Hırvatistan  1-3  Çek Cumhuriyeti 30-32 21-25 25-19 20-25   96-101 P2 P3
25 Tem 18:00 Kazakistan 

3-0  Avustralya 25-21 25-16 25-16     75-53 P2 P3
26 Tem 15:00 Avustralya  0-3  Çek Cumhuriyeti 21-25 14-25 20-25     55-75 P2 P3
26 Tem 18:00 Kazakistan  1-3  Hırvatistan 22-25 22-25 27-25 20-25   91-100 P2 P3
27 Tem 15:00 Hırvatistan 

3-0  Avustralya 25-18 25-12 25-17     75-47 P2 P3
27 Tem 18:00 Kazakistan  1-3  Çek Cumhuriyeti 16-25 24-26 27-25 16-25   83-101 P2 P3
Q Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
25 Tem 17:00 Cezayir  2-3  Bulgaristan 15-25 25-22 18-25 25-23 17-19 100-114 P2 P3
25 Tem 19:30 Meksika  1-3  Kenya 18-25 23-25 25-18 22-25   88-93 P2 P3
26 Tem 15:30 Bulgaristan 

3-2  Kenya 25-19 23-25 26-24 24-26 15-12 113-106 P2 P3
26 Tem 18:00 Meksika 

3-0  Cezayir 25-19 25-22 25-23     75-64 P2 P3
27 Tem 14:00 Kenya 

3-0  Cezayir 25-14 25-18 25-13     75-45 P2 P3
27 Tem 16:30 Meksika  1-3  Bulgaristan 23-25 20-25 25-23 21-25   89-98 P2 P3

2. Hafta[değiştir | kaynağı değiştir]

R Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
1 Ağu 16:00 Meksika  0-3  Kazakistan 18-25 16-25 19-25     53-75 P2 P3
1 Ağu 19:00 Çek Cumhuriyeti 

3-0  Cezayir 25-8 25-7 25-17     75-32 P2 P3
2 Ağu 16:00 Meksika  0-3  Çek Cumhuriyeti 14-25 18-25 19-25     51-75 P2 P3
2 Ağu 19:00 Kazakistan 

3-0  Cezayir 25-8 25-19 25-17     75-44 P2 P3
3 Ağu 16:00 Cezayir  1-3  Meksika 27-29 25-17 20-25 18-25   90-96 P2 P3
3 Ağu 19:00 Çek Cumhuriyeti 

3-0  Kazakistan 25-15 25-20 25-21     75-56 P2 P3
S Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
1 Ağu 17:15 Avustralya  0-3  Bulgaristan 14-25 19-25 13-25     46-75 P2 P3
1 Ağu 20:15 Hırvatistan 

3-0  Kenya 25-20 25-17 25-22     75-59 P2 P3
2 Ağu 17:15 Bulgaristan 

3-1  Kenya 21-25 25-8 25-20 25-11   96-64 P2 P3
2 Ağu 20:15 Avustralya  1-3  Hırvatistan 18-25 25-20 23-25 16-25   82-95 P2 P3
3 Ağu 17:15 Kenya 

3-2  Avustralya 25-17 18-25 25-21 22-25 15-11 105-99 P2 P3
3 Ağu 20:15 Hırvatistan  1-3  Bulgaristan 27-25 24-26 18-25 19-25   88-101 P2 P3

Final turu[değiştir | kaynağı değiştir]

3. Kategori[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı finaller Final
16 Ağu
  Çek Cumhuriyeti  3  
  Hırvatistan  2  
 
17 Ağu
      Çek Cumhuriyeti  0
    Bulgaristan  3
Üçüncülük maçı
16 Ağu 17 Ağu
  Bulgaristan  3   Hırvatistan  3
  Kazakistan  1     Kazakistan  0

Yarı final[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
16 Ağu 16:10 Çek Cumhuriyeti 

3-2  Hırvatistan 26-28 25-21 20-25 25-21 15-10 111-105 P2 P3
16 Ağu 19:10 Bulgaristan 

3-1  Kazakistan 25-16 25-23 21-25 25-14   96-78 P2 P3

Üçüncülük maçı[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
17 Ağu 16:10 Hırvatistan 

3-0  Kazakistan 25-20 25-22 25-17     75-59 P2 P3

Final[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
17 Ağu 19:10 Çek Cumhuriyeti  0-3  Bulgaristan 16-25 13-25 17-25     46-75 P2 P3

2. Kategori[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
15 Ağu
  Polonya  0  
  Belçika  3  
 
16 Ağu
      Belçika  3
    Hollanda  2
3.'lük maçı
15 Ağu 16 Ağu
  Hollanda  3   Polonya  0
  Porto Riko  1     Porto Riko  3

Yarı final[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
15 Ağu 17:30 Polonya  0-3  Belçika 19-25 16-25 15-25     50-75 P2 P3
15 Ağu 20:15 Hollanda 

3-1  Porto Riko 22-25 31-29 25-20 25-12   103-86 P2 P3

Üçüncülük maçı[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
16 Ağu 17:30 Polonya  0-3  Porto Riko 19-25 17-25 22-25     58-75 P2 P3

Final[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
16 Ağu 20:15 Belçika 

3-2  Hollanda 20-25 25-23 25-23 25-27 15-10 110-108 P2 P3

1. Kategori[değiştir | kaynağı değiştir]

Altılı final[değiştir | kaynağı değiştir]

Maç Set Sayı
Sıra Takım Puan G M A V Oran A V Oran
1  Brezilya 13 4 1 14 3 4.667 405 405 1.290
2  Japonya 12 4 1 12 4 3.000 381 381 1.187
3  Rusya 7 3 2 10 10 1.000 415 415 0.933
4  Türkiye 7 2 3 10 12 0.833 475 475 0.983
5  Çin 6 2 3 8 12 0.667 439 439 0.991
6  Belçika 0 0 5 2 15 0.133 316 316 0.744
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
20 Ağu 12:20 Çin 

3-1  Belçika 25-19 25-27 25-18 25-15   100-79 P2P3
20 Ağu 15:00 Türkiye 

3-2  Brezilya 25-18 25-23 21-25 19-25 15-12 105-103 P2P3
20 Ağu 19:05 Japonya 

3-1  Rusya 22-25 25-20 25-21 25-17   97-83 P2 P3
21 Aug 12:20 Rusya 

3–0  Belçika 25-23 25-16 25-19     75-59 P2 P3
21 Aug 15:00 Brezilya  3–0  Çin 25-23 25-20 25-21     75-64 P2 P3
21 Aug 19:05 Japonya 

3–0  Türkiye 25-13 25-17 25-17     75-47 P2 P3
22 Aug 12:20 Türkiye 

2–3  Rusya 22-25 24-26 25-13 27-25 12-15 110-104 P2 P3
22 Aug 15:00 Belçika  0–3  Brezilya 10-25 12-25 12-25     34-75 P2 P3
22 Aug 19:05 Çin  0–3  Japonya 21-25 17-25 21-25     59-75 P2 P3
23 Aug 12:20 Türkiye  2–3  Çin 22-25 25-18 25-22 23-25 19-21 114-111 P2 P3
23 Aug 15:00 Rusya  0–3  Brezilya 12-25 21-25 20-25     53-75 P2 P3
23 Aug 19:05 Japonya  3–0  Belçika 26-24 25-16 25-15     76-55 P2 P3
24 Aug 12:20 Çin  2–3  Rusya 25-21 25-14 22-25 20-25 13-15 105-100 P2 P3
24 Aug 15:00 Belçika  1–3  Türkiye 26-24 21-25 23-25 20-25   90-99 P2 P3
24 Aug 19:05 Brezilya  3–0  Japonya 25-15 25-18 27-25     77-58 P2 P3
  • Tüm zamanlar ev sahibi şehir yerel saatine göredir.

Final sıralaması[değiştir | kaynağı değiştir]