Şablon tartışma:Madde adı

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Ek ulam önerisi[kaynağı değiştir]

Uygunsuz madde adlarının daha kolay denetlenebilmesi amacıyla şablona [[Kategori:Adının uygunsuz olduğu düşünülen maddeler]] gibi bir ulam eklemesi yapılabilir mi? ----Superyetkinileti 01:51, 7 Haziran 2009 (UTC)

Merhaba, bu şablonun eklendiği maddeler Kategori:Vikipedi sorunlu madde adları kategorisinde listeleniyor. Bu kategoriden denetleme yapılabilir.--Gökhan 02:02, 7 Haziran 2009 (UTC)
Bilgi için teşekkürler, gözümden kaçmış. ----Superyetkinileti 02:11, 7 Haziran 2009 (UTC)

Türkçede uygunsuz olmak diye bir ifade tarzı yok uygun olmamak olabilir ancak.--78.162.203.2 17:29, 19 Ağustos 2009 (UTC)

Şablonun her yerde kullanımı[kaynağı değiştir]

Bu şablon son zamanda her maddede kullanılır oldu. Tek bir kullanıcı tek başına bu etiketi yapıştırabiliyor. Nasıl yapalım, bir kullanım sınırlaması olmalı bence. Böyle her madde adı tartışmalı olabilir. Mesela neden Türkiye maddesinin adı Türkiye Cumhuriyeti değil diye bir tartışma başlatılıp bu etiket yapıştırılabilir mi? Buradan bir yol belirleyelim. -MHIRM. 23:11, 6 Ağustos 2017 (UTC)

  • Açıkçası özellikle siyaset konulu maddelerde şablonun kullanım biçimi bana da yanlış geliyor. Daha ziyade Midyeler gibi isim belirleme konusunda gerçekten sıkıntı yaşanan ve bilgi birikimine sahip kullanıcı istenen durumlarda dikkat çekme amaçlı kullanılması gerektiğini düşünüyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23:14, 6 Ağustos 2017 (UTC)
kesinlikle. tartışılan konular oldukça postmodern şeyler, mesela İstanbul'un Fethi mi İstanbul'un Düşüşü mü? Çok büyük ikilemdir bu, bir kullanıcının tartışma başlatıp bu etiketi koymasını maddeden intikam almak olarak algılıyorum. -MHIRM. 20:19, 7 Ağustos 2017 (UTC)
Uygunsuz şablon kullanımı genel bir sorun. Kabaca uzun görülen, bir yeri beğenilmeyen maddelerde düzenle şablonuna, evrensel olmasını gerekirken sadece Türkiye hakkında bilgi olan maddelerde sistemik yanlılık şablonuna rastlamak mümkün. Buna teknik olarak bir sınırlama getirmenin mümkün olduğunu düşnümüyorum; ilgili kişiyi uyarmak ve değişikliği geri almak tek çözüm sanki.--Sayginerv-posta 19:01, 8 Ağustos 2017 (UTC)