Özlem Piltanoğlu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Özlem Piltanoğlu (d. 9 Ekim 1976, Ankara, Türkiye), Türk bürokrat ve siyasetçi.

Ankara'da doğan Piltanoğlu, babasının ataşe görevinde bulunması nedeniyle ilkokulu üçüncü sınıfa kadar New York'ta okudu[1]. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Londra Middlesex Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Bir dönem Kamu İhale Kurumu'nda Uzman olarak çalıştı. Eldivan, Bayramören, Kurşunlu, Artova, Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2007 seçimlerinde siyasete atıldı. 23. Dönem AK Parti İstanbul milletvekilliği yaptı. 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti İstanbul milletvekili aday adayı oldu ancak aday listesine seçilemedi.

Mümtaz'er Türköne ile evliliğinden bir çocuğu olan Piltanoğlu, 2011 yılında anlaşmalı olarak boşandı.[2].

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "O Türkiye'nin 20 Kadın Kaymakamından Biri Ama Görev Yaptığı Yerlerde Ona Diyorlar Ki… Bir maruzatım var Kaymakam Bey Hanım!." http://www.yeniaktuel.com.tr/. Erişim tarihi: 31 Ağustos 2016.  86. harf sırasında bulunan |başlık= parametresi line feed character içeriyor (yardım); |yayıncı= dış bağlantı (yardım)
  2. ^ "Türköne çifti boşandı". http://www.milliyet.com.tr/. 23 Kasım 2011. Erişim tarihi: 17 Ağustos 2016.  |yayıncı= dış bağlantı (yardım)