"The Office" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
düzeltme AWB ile
(düzeltme AWB ile)
| tv_com_id =
}}
'''The Office''', [[Emmy]] ve [[Altın Küre]] ödüllü [[komedi]] dizisi.
 
==Yapım==
Dizinin yapımcısı ve fikir babalarından [[Ricky Gervais]]'in baş rolünü de oynadığı '''İngiliz yapımı The Office''' dizisinden uyarlanmış ve Amerikan [[NBC]] kanalında yayınlanmıştır. [[Steve Carell]], [[Rainn Wilson]], [[John Krasinski]], [[Jenna Fischer]], [[B.J. Novak]] dizide rol alırken dizinin yapımcılığını [[Ricky Gervais]], [[Stephen Merchant]] ve [[Greg Daniels]] üstlenmiştir.
 
==Konusu==
== Önemli karakterler / Canlandıran Oyuncu ==
* [[Micheal Scott]] ([[Steve Carell]]): Dunder Mifflin'in müdürü. Ofisin diğer çalışanlarının deyimiyle 'anlatılmaz, yaşanır'bir adam. Çok kötü espri yapar ve kendisinin dışında sadece Dwight esprilerine güler ki gülmesinin çoğu zaman nedeni yalakalıktır. Herkes çalışırken garip garip şakalarıyla herkesin huzurunu bozabilir. Bu duruma ofis çalışanları alışmıştır artık. Micheal, çalışanlarının önce kendisini bir arkadaş, daha sonra bir patron olarak görmelerini istemektedir. Çok merhametli bir adamdır. İşten birinin çıkarılmasını kesinlikle karşıdır. Micheal ofiste sadece Toby'i sevmez. Karakteri [[Steve Carell]] canlandırmaktadır.
 
* [[Dwight Schrute]] ([[Rainn Wilson]]): Ofisin en garip karakteri. Micheal'dan sonra ofisin en yetkili kişisidir. Beceriksiz, sağduyusuz ve çok galeyana gelen bir eleman olmasına rağmen şirketin en fazla satış yapan elemanıdır. Bu sayede birçok ödül kazanmıştır. Ofis çalışanları Dwight'ın çekilmez olduğunu düşünür. Micheal bile çoğu zaman Dwight'a katlanamaz. Ve oldukça hakaret eder. Dwight, Jim'i ve daha sonra da Andy'i kendisine rakip olarak görmektedir. Ofis çalışanlarından Angela ile gizli bir aşk yaşamaktadır. Dwight; Battlestar Galactica, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Crow, Star Wars, Survivor, 24 hayranıdır. Karakteri [[Rainn Wilson]] canlandırmaktadır.
 
* [[Jim Halpert]] ([[John Krasinski]]): Ofisin en adam akıllı karakteridir. Sürekli resepsiyonist Pam ile muabbet eder. Ve platonik aşıktır. dizinin ilerleyen bölümlerinde Pam ile evlenirler ve bir çocukları olur. Jim, Dwight'a takılmayı çok sever. Karakteri [[John Krasinski]] canlandırmaktadır
 
* [[Pam Beesly]] (Jenna Fischer): Ofisin resepsiyonisti. Micheal'ın birçok işini görür. Depoada çalışan Roy ile inişli çıkışlı bir ilişkisi olmuştur. Jim'le muabbet etmeyi çok seviyor ve Jim'i ofisdeki en iyi arkadaşı olarak görüyor. dizinin ilerleyen bölümlerinde Jim ile evleniyor ve bir çocukları oluyor.
 
* [[Ryan Howard]] ([[B.J. Novak]]): Ofiste ilk başlarda stajyer olarak görev alırken sonrasında şirkette çalışmaya başlıyor. Micheal'den çok çekmiştir çünkü Micheal, Ryan'ı ayak işlerinde kullanıyordur.
 
* [[Andy Bernard]] ([[Ed Helms]]):
 
1.308.578

değişiklik

Gezinti menüsü