Yardımcı Harry Potter karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Aşağıdaki liste J. K. Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisinin yardımcı karakterleri listesidir.

Dursley'ler[değiştir | kaynağı değiştir]

Dursley ailesi Harry Potter'ın yaşayan son akrabalarıdır. Harry bebekken Harry'nin güvenliğini sağlamak amacıyla, Albus Dumbledore Dursley'lere teslim ettmiştir.Dursley'ler Number 4, Privet Drive, Little Whinging in Surrey, England da oturuyor. Tüm Muggle - ve genel olarak olağan dışı bir şey - dünyası gibi sihir ve büyüye sıcak bakmıyorlar.

"Dursley" adı Rowling'in doğduğu yerin yakınında, küçük bir kasaba Gloucestershire'den esinlenmiştir

Mızmız Myrtel[değiştir | kaynağı değiştir]

Hogwartsda kendi tuvaletinde yaşayan Mızmız Myrtel okuldaki öğrenciler tarafından sevilmez ve genellikle kendisine sürekli kitap atıldığından bahseder. Hogwarts'da öğrenciyken Tom Riddle  tarafından açılan efsanevi Sırlar Odası'ndaki Basiliski'in gözlerine bakmasıyla ölmüştür.

Cedric Diggory[değiştir | kaynağı değiştir]

Üç büyücü şampiyonasında Peter Pettegrew tarafından öldürülen kişidir.Çok cesurdur ayrıca dersleride iyidir.Harry'nin arkadaşıdır.Cho'ya aşıktır.

Victor Krum[değiştir | kaynağı değiştir]

Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde oynamış Igor Karkaroff'un müdürlüğünü yapan Durmstrang Enstitüsü'nde okur.Labirentte Harry'i öldürmeye çalışmıştır ama Cedric Diggory onu engellemiştir.

Rita Skeeter[değiştir | kaynağı değiştir]

Sarışın ve 41 yaşındadır. Gelecek Postası'nda yazı yazmaktadır. Kayıtsız bir Animagus'tur. Harry Potter ile ilk olarak süpürge dolabında röportaj yapmıştır.