Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
Fcgiris.jpg
Yazarı J. K. Rowling
Orijinal ismi 'Fantastic Beasts and Where to Find Them'
Çevirmen Gül Sarıoğlu
Sevin Okyay
Dili Türkçe
Türü Fantezi
Yayınevi Yapı Kredi Yayınları
Anadilinde
basım tarihi
2001


Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? J.K. Rowling'in 2001 yılında Comic Relief'e yardım amacıyla yazdığı kitaptır.

Arka Kapak Yazısı[değiştir | kaynağı değiştir]

Ülkedeki hemen her büyücü evinde, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'ın bir kopyası vardır. Şimdi, sadece kısıtlı bir süre için, Muggle'lar da Beşayak'ın nerede yaşadığını, Pofyumak'ın ne yediğini ve niye Hırpı içsin diye dışarı süt bırakmanın iyi bir fikir olmadığını öğrenme fırsatına sahipler.

Bu kitabın satışından elde edilecek kazanç Comic Relief'e gidecek. Bu da kitabı alırken verdiğiniz liraların ve Galleonların, bir büyücünün gücünün çok ötesinde bir sihir yapacağı anlamına geliyor. Eğer bunun elinizi cebinize atmak için yeterli bir neden olmadığını düşünüyorsanız, tek dileğim, bir gün bir Mantikor'un saldırısına uğradığınızda yoldan geçen büyücülerin sizden daha hayırseverce davranmasıdır.(O büyücü voldemort yandaşlarından değilse yardım edecektir zaten)

Comic Relief bu kitabın satışından alacağı parayı, dünyanın en yoksul ülkelerinde yaşayan, en yoksul ve en zor durumdaki insanların bir kısmına yardımı amaçlayan projelere verecek.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Kitabı son sayfa