1985 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
1985 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Tip: ISU Şampiyonası
Sezon: 1984-1985
Yer: İsveç Gothenburg
Şampiyonlar
Tek erkekler
Çekoslovakya Jozef Sabovčík
Tek kadınlar
Doğu Almanya Katarina Witt
Çiftler
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Valova / Oleg Vasiliev
Buz dansı
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin
Navigation
Önceki: 1984 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Sonraki: 1986 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası


1985 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası 1984/1985 artistik patinaj sezonunda Avrupa'nın en iyi patencilerini belirlemek amacıyla düzenlenen Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonasıdır. Sporcular kadınlar,[1], erkekler[2], çiftler[3] ve buz dansında[4]yarışır. Şampiyona, 1985 yılında Gothenburg,İsveç'da yapılmıştır.

Sonular[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke
1 Jozef Sabovčík  Çekoslovakya
2 Vladimir Kotin  Sovyetler Birliği
3 Grzegorz Filipowski  Polonya
4 Heiko Fischer  Batı Almanya
5 Falko Kirsten  Doğu Almanya
6 Viktor Petrenko  Sovyetler Birliği
7 Fernand Fédronic  Fransa
8 Richard Zander  Batı Almanya
9 Lars Åkesson  İsveç
10 Petr Barna  Çekoslovakya
11 Alessandro Riccitelli  İtalya
12 Nils Köpp  Doğu Almanya
13 Ralf Burghart  Avusturya
14 Lars Dresler  Danimarka
15 Stephen Pickavance  Birleşik Krallık
16 Oula Jääskeläinen  Finlandiya
17 Wojciech Gwinner  Polonya
18 Imre Raábe  Macaristan
19 Ed van Campen  Hollanda
20 Fernando Soria  İspanya
WD Oliver Höner  İsviçre

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke
1 Katarina Witt  Doğu Almanya
2 Kira Ivanova  Sovyetler Birliği
3 Claudia Leistner  Batı Almanya
4 Simone Koch  Doğu Almanya
5 Anna Kondrashova  Sovyetler Birliği
6 Natalia Lebedeva  Sovyetler Birliği
7 Claudia Villiger  İsviçre
8 Patricia Neske  Batı Almanya
9 Agnès Gosselin  Fransa
10 Susan Jackson  Birleşik Krallık
11 Sandra Cariboni  İsviçre
12 Constanze Gensel  Doğu Almanya
13 Lotta Falkenbäck  İsveç
14 Elise Ahonen  Finlandiya
15 Tamara Téglássy  Macaristan
16 Katrien Pauwels  Belçika
17 Florence Copp  Fransa
18 Sabine Paal  Avusturya
19 Beatrice Gelmini  İtalya
20 Paola Tosi  İtalya
21 Connie Sjoholm-Jorgensem  Danimarka
22 Nevenska Lisak  Yugoslavya
23 Vibeke Sorensen  Norveç
24 Gabriella Balova  Çekoslovakya
25 Tjin Li Wang  Hollanda
26 Marta Olozagarre  İspanya

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke
1 Elena Valova / Oleg Vasiliev  Sovyetler Birliği
2 Larisa Selezneva / Oleg Makarov  Sovyetler Birliği
3 Veronika Pershina / Marat Akbarov  Sovyetler Birliği
4 Birgit Lorenz / Knut Schubert  Doğu Almanya
5 Manuela Landgraf / Ingo Steuer  Doğu Almanya
6 Claudia Massari / Daniele Caprano  Batı Almanya
7 Lenka Knapova / René Novotný  Çekoslovakya
WD Dagmar Kovarova / Jozef Komar  Çekoslovakya

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke
1 Natalia Bestemianova / Andrei Bukin  Sovyetler Birliği
2 Marina Klimova / Sergei Ponomarenko  Sovyetler Birliği
3 Petra Born / Rainer Schönborn  Batı Almanya
4 Karen Barber / Nicholas Slater  Birleşik Krallık
5 Natalia Annenko / Genrikh Sretenski  Sovyetler Birliği
6 Kathrin Beck / Christoff Beck  Avusturya
7 Isabella Micheli / Roberto Pelizzola  İtalya
8 Jindra Hola / Karol Foltan  Çekoslovakya
9 Klára Engi / Attila Tóth  Macaristan
10 Antonia Becherer / Ferdinand Becherer  Batı Almanya
11 Sharon Jones / Paul Askham  Birleşik Krallık
12 Marine Olivier / Philippe Boissier  Fransa
13 Brunhilde Bianchi / Walter Rizzo  İtalya
14 Isabelle Cousin / Martial Mette  Fransa
15 Gaby Schuppli / Markus Merz  İsviçre
16 Asa Agblad / Christer Thornell  İsveç

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]