1997 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
1997 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Tip: ISU Şampiyonası
Sezon: 1996-1997
Yer: Fransa Paris
Şampiyonlar
Tek erkekler
Rusya Alexei Urmanov
Tek kadınlar
Rusya Irina Slutskaya
Çiftler
Rusya Marina Eltsova & Andrei Bushkov
Buz dansı
Rusya Pasha Grishuk & Evgeni Platov
Navigation
Önceki: 1996 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Sonraki: 1998 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası


1997 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası 1996/1997 artistik patinaj sezonunda Avrupa'nın en iyi patencilerini belirlemek amacıyla düzenlenen Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonasıdır. Sporcular kadınlar, erkekler, çiftler ve buz dansında yarışır. Şampiyona, 1997 tarihinde Paris,Fransa'da yapılmıştır.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TFP SP FS
1 Alexei Urmanov  Rusya 4.0 6 1
2 Philippe Candeloro  Fransa 4.0 4 2
3 Viacheslav Zagorodniuk  Ukrayna 4.0 2 3
4 Ilia Kulik  Rusya 5.5 1 5
5 Alexei Yagudin  Rusya 6.5 5 4
6 Andrejs Vlascenko  Almanya 7.5 3 6
7 Igor Pashkevich  Azerbaycan 11.5 9 7
8 Dmitri Dmitrenko  Ukrayna 12.0 8 8
9 Ivan Dinev  Bulgaristan 15.5 11 10
10 Michael Tyllesen  Danimarka 16.0 14 9
11 Steven Cousins  Birleşik Krallık 16.0 10 11
12 Evgeni Pliuta  Ukrayna 16.5 7 13
13 Markus Leminen  Finlandiya 19.5 15 12
14 Michael Shmerkin  İsrail 21.0 12 15
15 Neil Wilson  Birleşik Krallık 22.0 16 14
16 Cornel Gheorghe  Romanya 23.5 13 17
17 Patrick Meier  İsviçre 25.0 18 16
18 Gilberto Viadana  İtalya 26.5 17 18
19 Thierry Cerez  Fransa 29.5 19 20
20 Vakhtang Murvanidze Gürcistan 31.0 24 19
21 Patrick Schmit  Lüksemburg 31.0 20 21
22 Roman Martonenko  Estonya 33.5 23 22
23 Jordi Pedro Roya  İspanya 33.5 21 23
24 Róbert Kažimír  Slovakya 35.0 22 24
Serbest bölüme katılmadı
25 Marius Negrea  Romanya 25
26 Robert Grzegorczyk  Polonya 26
27 Jan Čejvan  Slovenya 27
28 Alexander Mourashko  Beyaz Rusya 28
29 Karel Nekola  Çek Cumhuriyeti 29
30 Matthew van den Broeck  Belçika 30
31 Edgar Grigoryan  Ermenistan 31
WD Florian Tuma  Avusturya
WD Szabolcs Vidrai  Macaristan

Bayanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TFP SP FS
1 Irina Slutskaya  Rusya 1.5 1 1
2 Krisztina Czakó  Macaristan 5.0 2 4
3 Julia Lavrenchuk  Ukrayna 5.5 5 3
4 Maria Butyrskaya  Rusya 6.5 9 2
5 Elena Liashenko  Ukrayna 10.5 7 7
6 Vanessa Gusmeroli  Fransa 10.5 3 9
7 Eva-Maria Fitze  Almanya 12.0 12 6
8 Olga Markova  Rusya 13.0 10 8
9 Surya Bonaly  Fransa 13.0 6 10
10 Zuzanna Szwed  Polonya 14.0 18 5
11 Lenka Kulovaná  Çek Cumhuriyeti 14.0 4 12
12 Laetitia Hubert  Fransa 16.5 11 11
13 Anna Rechnio  Polonya 18.0 8 14
14 Julia Vorobieva  Azerbaycan 19.5 17 13
15 Anina Fivian  İsviçre 22.5 15 15
16 Julia Lautowa  Avusturya 23.0 14 16
17 Veronika Dytrt  Almanya 23.5 13 17
18 Alisa Drei  Finlandiya 27.0 16 19
19 Mojca Kopač  Slovenya 28.5 21 18
20 Diána Póth  Macaristan 30.0 20 20
21 Marta Andrade  İspanya 31.5 19 22
22 Tony Bombardieri  İtalya 32.0 22 21
23 Anna Dimova  Bulgaristan 35.0 24 23
24 Zuzanna Paurova  Slovakya 35.5 23 24
Serbest bölüme katılmadı
25 Klara Bramfeldt  İsveç 25
26 Ekaterina Golovatenko  Estonya 26
27 Jenna Arrowsmith  Birleşik Krallık 27
28 Sanna-Maija Wiksten  Finlandiya 28
29 Ivana Jakupcevic  Hırvatistan 29
30 Kaja Hanevold  Norveç 30
Elemeleri gecemedi
31 Merine Tadevosyan  Ermenistan
32 Anastasia Efimova  Azerbaycan
33 Selma Duijn  Hollanda
34 Noemi Bedo  Romanya
35 Valeria Trifancova  Letonya
36 Valentina Gazeleridou  Yunanistan
37 Ece Aksuyek  Türkiye
38 Patricia Ferriotk  Belçika

Çifler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TFP SP FS
1 Marina Eltsova / Andrei Bushkov  Rusya 1.5 1 1
2 Mandy Wötzel / Ingo Steuer  Almanya 3.0 2 2
3 Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze  Rusya 5.0 4 3
4 Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis  Fransa 5.5 3 4
5 Evgenia Shishkova / Vadim Naumov  Rusya 7.5 5 5
6 Peggy Schwarz / Mirko Müller  Almanya 10.0 8 6
7 Dorota Zagórska / Mariusz Siudek  Polonya 10.0 6 7
8 Elena Belousovskaya / Stanislav Morozov  Ukrayna 13.0 10 8
9 Lesley Rogers / Michael Aldred  Birleşik Krallık 13.5 9 9
10 Elaine Asanakis / Joel McKeever  Yunanistan 15.5 11 10
11 Evgenia Filonenko / Igor Marchenko  Ukrayna 15.5 7 12
12 Sabrina Lefrançois / Nicolas Osseland  Fransa 17.0 12 11
13 Inga Rodionova / Alexander Anichenko  Azerbaycan 19.5 13 13
14 Svetlana Plachonina / Dmitri Kaploun  Beyaz Rusya 21.0 14 14
15 Ekaterina Nekrassova / Valdis Mintals  Estonya 23.0 16 15
16 Maria Krasiltseva / Alexander Chestnikh  Ermenistan 23.5 15 16
17 Oľga Beständigová / Jozef Beständig  Slovakya 25.5 17 17

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TFP CD1 CD2 OD FD
1 Pasha Grishuk / Evgeni Platov  Rusya 2.0 1 1 1 1
2 Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov  Rusya 4.0 2 2 2 2
3 Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy  Fransa 6.4 4 4 3 3
4 Marina Anissina / Gwendal Peizerat  Fransa 7.6 3 3 4 4
5 Irina Lobacheva / Ilia Averbukh  Rusya 10.0 5 5 5 5
6 Irina Romanova / Igor Yaroshenko  Ukrayna 12.0 6 6 6 6
7 Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio  İtalya 14.6 7 7 8 7
8 Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas  Litvanya 15.6 8 9 7 8
9 Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński  Polonya 18.4 10 10 9 9
10 Kateřina Mrázová / Martin Šimeček  Çek Cumhuriyeti 19.4 9 8 10 10
11 Diane Gerencser / Pasquale Camerlengo  İtalya 22.2 12 11 11 11
12 Tatiana Navka / Nikolai Morozov  Beyaz Rusya 23.8 11 12 12 12
13 Elena Grushina / Ruslan Goncharov  Ukrayna 26.2 14 13 13 13
14 Galit Chait / Sergei Sakhanovski  İsrail 28.8 16 16 14 14
15 Marika Humphreys / Philip Askew  Birleşik Krallık 29.4 13 14 15 15
16 Iwona Filipowicz / Michal Szumski  Polonya 31.6 15 15 16 16
17 Albena Denkova / Maxim Staviyski  Bulgaristan 34.2 17 18 17 17
18 Natalia Gudina / Vitali Kurkudym  Ukrayna 37.2 19 23 18 18
19 Stephanie Rauer / Thomas Rauer  Almanya 38.8 23 19 19 19
20 Šárka Vondrková / Lukáš Král  Çek Cumhuriyeti 40.2 18 17 22 20
21 Angelika Führing / Bruno Ellinger  Avusturya 41.6 21 22 20 21
22 Jenny Dahlen / Juris Razguliaiev  Letonya 43.6 20 20 21 23
23 Melissa Mohler / Michael Usthoff  Almanya 44.4 22 21 23 22
24 Bianca Szijgyarto / Szilárd Tóth  Macaristan 48.6 24 24 25 24
Serbest dans bölümüne katılmadı
25 Kaho Koinuma / Tigran Arakelian  Ermenistan 26 27 24
26 Lucine Chakmakjian / Corey Lapaige  Belçika 25 26 26
27 Anna Mosenkova / Dmitri Kurakin  Estonya 27 25 27
28 Maikki Votila / Toni Mattila  Finlandiya 29 28 28
29 Bibiana Polisackova / Marian Mesaros  Slovakya 28 29 29

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]