Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Erkeklerde 2007 yılında madalya alanlar

Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası Uluslararasi Buz Pateni Birligi'nin (International Skating Union, kısaca ISU) geleneksel olarak düzenlediği 4 şampiyonadan biridir. Avrupa kıtasından patenciler katılmaktadır ve erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansı'nda yarışmalar düzenlenmektedir. 1948 yılına kadar herhangi bir ülkeden yarışmacılar bu şampiyonaya katılabilirdi. Kanadalı Barbara Ann Scott ve Amerikalı Dick Button o yıl teklerde şampiyon olduktan sonra katılımlar Avrupa ülkeleri ile sınırlandırıldı. Diğer kıtalardan patenciler için ISU 1999'dan bu yana Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonaları'nı düzenlemektedir. .


Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Men's Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1891 Almanya Hamburg Almanya Oskar Uhlig Almanya A. Schmitson Almanya Franz Zilly
1892 Avusturya Vienna Avusturya Eduard Engelmann Macaristan Tibor von Földváry Avusturya Georg Zachariades
1893 Almanya Berlin Avusturya Eduard Engelmann İsveç Henning Grenander Avusturya Georg Zachariades
1894 Avusturya Vienna Avusturya Eduard Engelmann Avusturya Gustav Hügel Macaristan Tibor von Földváry
1895 Macaristan Budapest Macaristan Tibor von Földváry Avusturya Gustav Hügel Almanya Gilbert Fuchs
1896-1897 Şampiyona düzenlenmedi.
1898 Norveç Trondheim İsveç Ulrich Salchow Norveç Johan Lefstad Norveç Oscar Holthe
1899 İsviçre Davos İsveç Ulrich Salchow Avusturya Gustav Hügel Avusturya Ernst Fellner
1900 Almanya Berlin İsveç Ulrich Salchow Avusturya Gustav Hügel Norveç Oscar Holthe
1901 Avusturya Vienna Avusturya Gustav Hügel Almanya Gilbert Fuchs İsveç Ulrich Salchow
1902-1903 Buz olmadığından iptal edildi.
1904 İsviçre Davos İsveç Ulrich Salchow Avusturya Max Bohatsch Rusya Nicolai Panin
1905 Almanya Bonn Avusturya Max Bohatsch Almanya Heinrich Burger Almanya Karl Zenger
1906 İsviçre Davos İsveç Ulrich Salchow Avusturya Ernst Herz İsveç Per Thorén
1907 Almanya Berlin İsveç Ulrich Salchow Almanya Gilbert Fuchs Avusturya Ernst Herz
1908 Polonya Warsaw Avusturya Ernst Herz Rusya Nicolai Panin Avusturya Stefan Przedrzymirski
1909 Macaristan Budapest İsveç Ulrich Salchow Almanya Gilbert Fuchs İsveç Per Thorén
1910 Almanya Berlin İsveç Ulrich Salchow Almanya Werner Rittberger İsveç Per Thorén
1911 Rusya St Petersburg İsveç Per Thorén Rusya Karl Ollow Almanya Werner Rittberger
1912 İsveç Stockholm İsveç Gösta Sandahl Rusya Ivan Malinin Norveç Martin Stixrud
1913 Norveç Oslo İsveç Ulrich Salchow Macaristan Andor Szende Avusturya Willy Böckl
1914 Avusturya Vienna Avusturya Fritz Kachler Norveç Alexander Krogh Avusturya Willy Böckl
1915-1921 I. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1922 İsviçre Davos Avusturya Willy Böckl Avusturya Fritz Kachler Avusturya Ernst Oppacher
1923 Norveç Oslo Avusturya Willy Böckl Norveç Martin Stixrud Finlandiya Gunnar Jakobsson
1924 İsviçre Davos Avusturya Fritz Kachler Avusturya Ludwig Wrede Almanya Werner Rittberger
1925 Almanya Triberg Avusturya Willy Böckl Almanya Werner Rittberger Avusturya Otto Preissecker
1926 İsviçre Davos Avusturya Willy Böckl Avusturya Otto Preissecker İsviçre Georg Gautschi
1927 Avusturya Vienna Avusturya Willy Böckl Avusturya Hugo Distler Avusturya Karl Schäfer
1928 Çekoslovakya Troppau Avusturya Willy Böckl Avusturya Karl Schäfer Avusturya Otto Preissecker
1929 İsviçre Davos Avusturya Karl Schäfer İsviçre Georg Gautschi Avusturya Ludwig Wrede
1930 Avusturya Vienna Avusturya Karl Schäfer Çekoslovakya Otto Gold Finlandiya Markus Nikkanen
1931 İsviçre St. Moritz Avusturya Karl Schäfer Almanya Ernst Baier Avusturya Hugo Distler
1932 Fransa Paris Avusturya Karl Schäfer Almanya Ernst Baier Avusturya Erich Erdös
1933 Birleşik Krallık London Avusturya Karl Schäfer Almanya Ernst Baier Avusturya Erich Erdös
1934 Çekoslovakya Prague Avusturya Karl Schäfer Macaristan Dénes Pataky Macaristan Elemér Terták
1935 İsviçre St. Moritz Avusturya Karl Schäfer Avusturya Felix Kaspar Almanya Ernst Baier
1936 Almanya Berlin Avusturya Karl Schäfer Birleşik Krallık Graham Sharp Almanya Ernst Baier
1937 Çekoslovakya Prague Avusturya Felix Kaspar Birleşik Krallık Graham Sharp Macaristan Elemér Terták
1938 İsviçre St. Moritz Avusturya Felix Kaspar Birleşik Krallık Graham Sharp Avusturya Herbert Alward
1939 Birleşik Krallık London Birleşik Krallık Graham Sharp Birleşik Krallık Frederick Tomlins Almanya Horst Faber
1940-1946 II. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1947 İsviçre Davos İsviçre Hans Gerschwiler Çekoslovakya Vladislav Čáp Belçika Fernand Leemans
1948 Çekoslovakya Prague Amerika Birleşik Devletleri Richard Button İsviçre Hans Gerschwiler Avusturya Edi Rada
1949 İtalya Milan Avusturya Edi Rada Macaristan Ede Király Avusturya Helmut Seibt
1950 Norveç Oslo Macaristan Ede Király Avusturya Helmut Seibt İtalya Carlo Fassi
1951 İsviçre Zürich Avusturya Helmut Seibt Batı Almanya Horst Faber İtalya Carlo Fassi
1952 Avusturya Vienna Avusturya Helmut Seibt İtalya Carlo Fassi Birleşik Krallık Michael Carrington
1953 Batı Almanya Dortmund İtalya Carlo Fassi Fransa Alain Giletti Batı Almanya Freimut Stein
1954 İtalya Bolzano İtalya Carlo Fassi Fransa Alain Giletti Çekoslovakya Karol Divín
1955 Macaristan Budapest Fransa Alain Giletti Birleşik Krallık Michael Booker Çekoslovakya Karol Divín
1956 Fransa Paris Fransa Alain Giletti Birleşik Krallık Michael Booker Çekoslovakya Karol Divín
1957 Avusturya Vienna Fransa Alain Giletti Çekoslovakya Karol Divín Birleşik Krallık Michael Booker
1958 Çekoslovakya Bratislava Çekoslovakya Karol Divín Fransa Alain Giletti Fransa Alain Calmat
1959 İsviçre Davos Çekoslovakya Karol Divín Fransa Alain Giletti Avusturya Norbert Felsinger
1960 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Fransa Alain Giletti Avusturya Norbert Felsinger Batı Almanya Manfred Schnelldorfer
1961 Doğu Almanya Berlin Fransa Alain Giletti Fransa Alain Calmat Batı Almanya Manfred Schnelldorfer
1962 İsviçre Geneva Fransa Alain Calmat Çekoslovakya Karol Divín Batı Almanya Manfred Schnelldorfer
1963 Macaristan Budapest Fransa Alain Calmat Batı Almanya Manfred Schnelldorfer Avusturya Emmerich Danzer
1964 Fransa Grenoble Fransa Alain Calmat Batı Almanya Manfred Schnelldorfer Çekoslovakya Karol Divín
1965 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Moscow Avusturya Emmerich Danzer Fransa Alain Calmat Avusturya Peter Jonas
1966 Çekoslovakya Bratislava Avusturya Emmerich Danzer Avusturya Wolfgang Schwarz Çekoslovakya Ondrej Nepela
1967 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Ljubljana Avusturya Emmerich Danzer Avusturya Wolfgang Schwarz Çekoslovakya Ondrej Nepela
1968 İsveç Västerås Avusturya Emmerich Danzer Avusturya Wolfgang Schwarz Çekoslovakya Ondrej Nepela
1969 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Çekoslovakya Ondrej Nepela Fransa Patrick Pera Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Sergei Chetverukhin
1970 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Çekoslovakya Ondrej Nepela Fransa Patrick Pera Doğu Almanya Günter Zöller
1971 İsviçre Zürich Çekoslovakya Ondrej Nepela Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Sergei Chetverukhin Birleşik Krallık Haig Oundjian
1972 İsveç Gothenburg Çekoslovakya Ondrej Nepela Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Sergei Chetverukhin Fransa Patrick Pera
1973 Batı Almanya Cologne Çekoslovakya Ondrej Nepela Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Sergei Chetverukhin Doğu Almanya Jan Hoffmann
1974 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Doğu Almanya Jan Hoffmann Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Sergei Volkov Birleşik Krallık John Curry
1975 Danimarka Copenhagen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kovalev Birleşik Krallık John Curry Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Yuri Ovchinnikov
1976 İsviçre Geneva Birleşik Krallık John Curry Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kovalev Doğu Almanya Jan Hoffmann
1977 Finlandiya Helsinki Doğu Almanya Jan Hoffmann Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kovalev Birleşik Krallık Robin Cousins
1978 Fransa Strasbourg Doğu Almanya Jan Hoffmann Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kovalev Birleşik Krallık Robin Cousins
1979 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Doğu Almanya Jan Hoffmann Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kovalev Birleşik Krallık Robin Cousins
1980 İsveç Gothenburg Birleşik Krallık Robin Cousins Doğu Almanya Jan Hoffmann Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kovalev
1981 Avusturya Innsbruck Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Igor Bobrin Fransa Jean-Christophe Simond Batı Almanya Norbert Schramm
1982 Fransa Lyon Batı Almanya Norbert Schramm Fransa Jean-Christophe Simond Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Igor Bobrin
1983 Batı Almanya Dortmund Batı Almanya Norbert Schramm Çekoslovakya Jozef Sabovčík Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev
1984 Macaristan Budapest Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Batı Almanya Rudi Cerne Batı Almanya Norbert Schramm
1985 İsveç Gothenburg Çekoslovakya Jozef Sabovčík Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kotin Polonya Grzegorz Filipowski
1986 Danimarka Copenhagen Çekoslovakya Jozef Sabovčík Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kotin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev
1987 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kotin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko
1988 Çekoslovakya Prague Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kotin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko
1989 Birleşik Krallık Birmingham Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Polonya Grzegorz Filipowski Çekoslovakya Petr Barna
1990 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko Çekoslovakya Petr Barna Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viacheslav Zagorodniuk
1991 Bulgaristan Sofia Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko Çekoslovakya Petr Barna Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viacheslav Zagorodniuk
1992 İsviçre Lausanne Çekoslovakya Petr Barna Ukrayna Viktor Petrenko Rusya Alexei Urmanov
1993 Finlandiya Helsinki Ukrayna Dmitri Dmitrenko Fransa Philippe Candeloro Fransa Eric Millot
1994 Danimarka Copenhagen Ukrayna Viktor Petrenko Ukrayna Viacheslav Zagorodniuk Rusya Alexei Urmanov
1995 Almanya Dortmund Rusya Ilia Kulik Rusya Alexei Urmanov Ukrayna Viacheslav Zagorodniuk
1996 Bulgaristan Sofia Ukrayna Viacheslav Zagorodniuk Rusya Igor Pashkevich Rusya Ilia Kulik
1997 Fransa Paris Rusya Alexei Urmanov Fransa Philippe Candeloro Ukrayna Viacheslav Zagorodniuk
1998 İtalya Milan Rusya Alexei Yagudin Rusya Evgeny Plushenko Rusya Alexander Abt
1999 Çek Cumhuriyeti Prague Rusya Alexei Yagudin Rusya Evgeny Plushenko Rusya Alexei Urmanov
2000 Avusturya Vienna Rusya Evgeny Plushenko Rusya Alexei Yagudin Ukrayna Dmitri Dmitrenko
2001 Slovakya Bratislava Rusya Evgeny Plushenko Rusya Alexei Yagudin Fransa Stanick Jeannette
2002 İsviçre Lausanne Rusya Alexei Yagudin Rusya Alexander Abt Fransa Brian Joubert
2003 İsveç Malmö Rusya Evgeny Plushenko Fransa Brian Joubert Fransa Stanick Jeannette
2004 Macaristan Budapest Fransa Brian Joubert Rusya Evgeny Plushenko Rusya Ilia Klimkin
2005 İtalya Turin Rusya Evgeny Plushenko Fransa Brian Joubert Almanya Stefan Lindemann
2006 Fransa Lyon Rusya Evgeny Plushenko İsviçre Stéphane Lambiel Fransa Brian Joubert
2007 Polonya Warsaw Fransa Brian Joubert Çek Cumhuriyeti Tomáš Verner Belçika Kevin van der Perren
2008 Hırvatistan Zagreb Çek Cumhuriyeti Tomáš Verner İsviçre Stéphane Lambiel Fransa Brian Joubert
2009 Finlandiya Helsinki Fransa Brian Joubert İtalya Samuel Contesti Belçika Kevin van der Perren
2010 Estonya Tallinn Rusya Evgeni Plushenko İsviçre Stéphane Lambiel Fransa Brian Joubert
2011 İsviçre Bern Fransa Florent Amodio Fransa Brian Joubert Çek Cumhuriyeti Tomáš Verner
2012 Birleşik Krallık Sheffield Rusya Evgeni Plushenko Rusya Artur Gachinski Fransa Florent Amodio
2013 Hırvatistan Zagreb İspanya Javier Fernández Fransa Florent Amodio Çek Cumhuriyeti Michal Březina

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlarda madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1930 Avusturya Vienna Avusturya Fritzi Burger Avusturya Ilse Hornung İsveç Vivi-Anne Hultén
1931 İsviçre St. Moritz Norveç Sonja Henie Avusturya Fritzi Burger Avusturya Hilde Holovsky
1932 Fransa Paris Norveç Sonja Henie Avusturya Fritzi Burger İsveç Vivi-Anne Hultén
1933 Birleşik Krallık London Norveç Sonja Henie Birleşik Krallık Cecilia Colledge Avusturya Fritzi Burger
1934 Çekoslovakya Prague Norveç Sonja Henie Avusturya Liselotte Landbeck Amerika Birleşik Devletleri Maribel Vinson
1935 İsviçre St. Moritz Norveç Sonja Henie Avusturya Liselotte Landbeck Birleşik Krallık Cecilia Colledge
1936 Almanya Berlin Norveç Sonja Henie Birleşik Krallık Cecilia Colledge Birleşik Krallık Megan Taylor
1937 Çekoslovakya Prague Birleşik Krallık Cecilia Colledge Birleşik Krallık Megan Taylor Avusturya Emmy Putzinger
1938 İsviçre St. Moritz Birleşik Krallık Cecilia Colledge Birleşik Krallık Megan Taylor Avusturya Emmy Putzinger
1939 Birleşik Krallık London Birleşik Krallık Cecilia Colledge Birleşik Krallık Megan Taylor Birleşik Krallık Daphne Walker
1940-1946 II. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1947 İsviçre Davos Kanada Barbara Ann Scott Amerika Birleşik Devletleri Gretchen Merrill Birleşik Krallık Daphne Walker
1948 Çekoslovakya Prague Kanada Barbara Ann Scott Avusturya Eva Pawlik Çekoslovakya Alena Vrzáňová
1949 İtalya Milan Avusturya Eva Pawlik Çekoslovakya Alena Vrzáňová Birleşik Krallık Jeannette Altwegg
1950 Norveç Oslo Çekoslovakya Alena Vrzáňová Fransa Jacqueline du Bief Birleşik Krallık Jeannette Altwegg
1951 İsviçre Zürich Birleşik Krallık Jeannette Altwegg Fransa Jacqueline du Bief Birleşik Krallık Barbara Wyatt
1952 Avusturya Vienna Birleşik Krallık Jeannette Altwegg Fransa Jacqueline du Bief Birleşik Krallık Barbara Wyatt
1953 Batı Almanya Dortmund Birleşik Krallık Valda Osborn Batı Almanya Gundi Busch Birleşik Krallık Erica Batchelor
1954 İtalya Bolzano Batı Almanya Gundi Busch Birleşik Krallık Erica Batchelor Birleşik Krallık Yvonne Sugden
1955 Macaristan Budapest Avusturya Hanna Eigel Birleşik Krallık Yvonne Sugden Birleşik Krallık Erica Batchelor
1956 Fransa Paris Avusturya Ingrid Wendl Birleşik Krallık Yvonne Sugden Birleşik Krallık Erica Batchelor
1957 Avusturya Vienna Avusturya Hanna Eigel Avusturya Ingrid Wendl Avusturya Hanna Walter
1958 Çekoslovakya Bratislava Avusturya Ingrid Wendl Avusturya Hanna Walter Hollanda Joan Haanappel
1959 İsviçre Davos Avusturya Hanna Walter Hollanda Sjoukje Dijkstra Hollanda Joan Haanappel
1960 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Hollanda Sjoukje Dijkstra Avusturya Regine Heitzer Hollanda Joan Haanappel
1961 Doğu Almanya Berlin Hollanda Sjoukje Dijkstra Avusturya Regine Heitzer Çekoslovakya Jana Mrázková
1962 İsviçre Geneva Hollanda Sjoukje Dijkstra Avusturya Regine Heitzer Avusturya Karin Frohner
1963 Macaristan Budapest Hollanda Sjoukje Dijkstra Fransa Nicole Hassler Avusturya Regine Heitzer
1964 Fransa Grenoble Hollanda Sjoukje Dijkstra Avusturya Regine Heitzer Fransa Nicole Hassler
1965 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Moscow Avusturya Regine Heitzer Birleşik Krallık Sally-Anne Stapleford Fransa Nicole Hassler
1966 Çekoslovakya Bratislava Avusturya Regine Heitzer Doğu Almanya Gabriele Seyfert Fransa Nicole Hassler
1967 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Ljubljana Doğu Almanya Gabriele Seyfert Çekoslovakya Hana Mašková Macaristan Zsuzsa Almássy
1968 İsveç Västerås Çekoslovakya Hana Mašková Doğu Almanya Gabriele Seyfert Avusturya Beatrix Schuba
1969 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Doğu Almanya Gabriele Seyfert Çekoslovakya Hana Mašková Avusturya Beatrix Schuba
1970 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Doğu Almanya Gabriele Seyfert Avusturya Beatrix Schuba Macaristan Zsuzsa Almássy
1971 İsviçre Zürich Avusturya Beatrix Schuba Macaristan Zsuzsa Almássy İtalya Rita Trapanese
1972 İsveç Gothenburg Avusturya Beatrix Schuba İtalya Rita Trapanese Doğu Almanya Sonja Morgenstern
1973 Batı Almanya Cologne Doğu Almanya Christine Errath Birleşik Krallık Jean Scott İsviçre Karin Iten
1974 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Doğu Almanya Christine Errath Hollanda Dianne de Leeuw Çekoslovakya Liana Drahová
1975 Danimarka Copenhagen Doğu Almanya Christine Errath Hollanda Dianne de Leeuw Doğu Almanya Anett Pötzsch
1976 İsviçre Geneva Hollanda Dianne de Leeuw Doğu Almanya Anett Pötzsch Doğu Almanya Christine Errath
1977 Finlandiya Helsinki Doğu Almanya Anett Pötzsch Batı Almanya Dagmar Lurz İtalya Susanna Driano
1978 Fransa Strasbourg Doğu Almanya Anett Pötzsch Batı Almanya Dagmar Lurz Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Vodorezova
1979 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Doğu Almanya Anett Pötzsch Batı Almanya Dagmar Lurz İsviçre Denise Biellmann
1980 İsveç Gothenburg Doğu Almanya Anett Pötzsch Batı Almanya Dagmar Lurz İtalya Susanna Driano
1981 Avusturya Innsbruck İsviçre Denise Biellmann Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sanda Dubravčić Avusturya Claudia Kristofics-Binder
1982 Fransa Lyon Avusturya Claudia Kristofics-Binder Doğu Almanya Katarina Witt Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Vodorezova
1983 Batı Almanya Dortmund Doğu Almanya Katarina Witt Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Vodorezova Batı Almanya Claudia Leistner
1984 Macaristan Budapest Doğu Almanya Katarina Witt Batı Almanya Manuela Ruben Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Anna Kondrashova
1985 İsveç Gothenburg Doğu Almanya Katarina Witt Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Kira Ivanova Batı Almanya Claudia Leistner
1986 Danimarka Copenhagen Doğu Almanya Katarina Witt Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Kira Ivanova Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Anna Kondrashova
1987 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Doğu Almanya Katarina Witt Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Kira Ivanova Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Anna Kondrashova
1988 Çekoslovakya Prague Doğu Almanya Katarina Witt Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Kira Ivanova Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Anna Kondrashova
1989 Birleşik Krallık Birmingham Batı Almanya Claudia Leistner Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Lebedeva Batı Almanya Patricia Neske
1990 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Doğu Almanya Evelyn Grossmann Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Lebedeva Batı Almanya Marina Kielmann
1991 Bulgaristan Sofia Fransa Surya Bonaly Almanya Evelyn Grossmann Almanya Marina Kielmann
1992 İsviçre Lausanne Fransa Surya Bonaly Almanya Marina Kielmann Almanya Patricia Neske
1993 Finlandiya Helsinki Fransa Surya Bonaly Ukrayna Oksana Baiul Almanya Marina Kielmann
1994 Danimarka Copenhagen Fransa Surya Bonaly Ukrayna Oksana Baiul Rusya Olga Markova
1995 Almanya Dortmund Fransa Surya Bonaly Rusya Olga Markova Ukrayna Elena Liashenko
1996 Bulgaristan Sofia Rusya Irina Slutskaya Fransa Surya Bonaly Rusya Maria Butyrskaya
1997 Fransa Paris Rusya Irina Slutskaya Macaristan Krisztina Czakó Ukrayna Yulia Lavrenchuk
1998 İtalya Milan Rusya Maria Butyrskaya Rusya Irina Slutskaya Almanya Tanja Szewczenko
1999 Çek Cumhuriyeti Prague Rusya Maria Butyrskaya Rusya Julia Soldatova Rusya Viktoria Volchkova
2000 Avusturya Vienna Rusya Irina Slutskaya Rusya Maria Butyrskaya Rusya Viktoria Volchkova
2001 Slovakya Bratislava Rusya Irina Slutskaya Rusya Maria Butyrskaya Rusya Viktoria Volchkova
2002 İsviçre Lausanne Rusya Maria Butyrskaya Rusya Irina Slutskaya Rusya Viktoria Volchkova
2003 İsveç Malmö Rusya Irina Slutskaya Rusya Elena Sokolova Macaristan Júlia Sebestyén
2004 Macaristan Budapest Macaristan Júlia Sebestyén Ukrayna Elena Liashenko Rusya Elena Sokolova
2005 İtalya Turin Rusya Irina Slutskaya Finlandiya Susanna Pöykiö Ukrayna Elena Liashenko
2006 Fransa Lyon Rusya Irina Slutskaya Rusya Elena Sokolova İtalya Carolina Kostner
2007 Polonya Warsaw İtalya Carolina Kostner İsviçre Sarah Meier Finlandiya Kiira Korpi
2008 Hırvatistan Zagreb İtalya Carolina Kostner İsviçre Sarah Meier Finlandiya Laura Lepistö
2009 Finlandiya Helsinki Finlandiya Laura Lepistö İtalya Carolina Kostner Finlandiya Susanna Pöykiö
2010 Estonya Tallinn İtalya Carolina Kostner Finlandiya Laura Lepistö Gürcistan Elene Gedevanishvili
2011 İsviçre Bern İsviçre Sarah Meier İtalya Carolina Kostner Finlandiya Kiira Korpi
2012 Birleşik Krallık Sheffield İtalya Carolina Kostner Finlandiya Kiira Korpi Gürcistan Elene Gedevanishvili
2013 Hırvatistan Zagreb İtalya Carolina Kostner Rusya Adelina Sotnikova Rusya Elizaveta Tuktamysheva

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çiftlerde madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1930 Avusturya Vienna Macaristan Olga Orgonista / Sándor Szalay Macaristan Emilia Rotter / László Szollás Avusturya Gisela Hochaltinger / Otto Preissecker
1931 İsviçre St. Moritz Macaristan Olga Orgonista / Sándor Szalay Macaristan Emilia Rotter / László Szollás Avusturya Lilly Gaillard / Willy Petter
1932 Fransa Paris Fransa Andrée Brunet / Pierre Brunet Avusturya Lilly Gaillard / Willy Petter Avusturya Idi Papez / Karl Zwack
1933 Birleşik Krallık London Avusturya Idi Papez / Karl Zwack Avusturya Lilly Gaillard / Willy Petter Birleşik Krallık Mollie Philips / Rodney Murdoch
1934 Çekoslovakya Prague Macaristan Emilia Rotter / László Szollás Avusturya Idi Papez / Karl Zwack Polonya Zofja Bilorowna / Tadeusz Kowalski
1935 İsviçre St. Moritz Almanya Maxi Herber / Ernst Baier Avusturya Idi Papez / Karl Zwack Macaristan Lucy Gallo / Rezső Dillinger
1936 Almanya Berlin Almanya Maxi Herber / Ernst Baier Birleşik Krallık Violet Cliff / Leslie Cliff Macaristan Piroska Szekrenyessy / Attila Szekrenyessy
1937 Çekoslovakya Prague Almanya Maxi Herber / Ernst Baier Avusturya Ilse Pausin / Erich Pausin Macaristan Piroska Szekrenyessy / Attila Szekrenyessy
1938 İsviçre St. Moritz Almanya Maxi Herber / Ernst Baier Avusturya Ilse Pausin / Erich Pausin Almanya Inge Koch / Gunther Noack
1939 Birleşik Krallık London Almanya Maxi Herber / Ernst Baier Avusturya Ilse Pausin / Erich Pausin Almanya Inge Koch / Gunther Noack
1940
1946
II. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1947 İsviçre Davos Belçika Micheline Lannoy / Pierre Baugniet Birleşik Krallık Winifred Silverthorne / Dennis Silverthorne Belçika Suzanne Diskeuve / Edmond Verbustel
1948 Çekoslovakya Prague Macaristan Andrea Kékesy / Ede Király Çekoslovakya Blažena Knittlová / Karel Vosátka Avusturya Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1949 İtalya Milan Macaristan Andrea Kékesy / Ede Király Macaristan Marianne Nagy / Lászlo Nagy Avusturya Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1950 Norveç Oslo Macaristan Marianne Nagy / Lászlo Nagy İsviçre Eliane Steinemann / Andre Calame Birleşik Krallık Jennifer Nicks / John Nicks
1951 İsviçre Zürich Batı Almanya Ria Baran / Paul Falk İsviçre Eliane Steinemann / Andre Calame Birleşik Krallık Jennifer Nicks / John Nicks
1952 Avusturya Vienna Batı Almanya Ria Baran / Paul Falk Birleşik Krallık Jennifer Nicks / John Nicks Macaristan Marianne Nagy / Lászlo Nagy
1953 Batı Almanya Dortmund Birleşik Krallık Jennifer Nicks / John Nicks Macaristan Marianne Nagy / Lászlo Nagy Avusturya Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt
1954 İtalya Bolzano İsviçre Silvia Grandjean / Michel Grandjean Avusturya Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt Çekoslovakya Soňa Balůnova / Miroslav Balůn
1955 Macaristan Budapest Macaristan Marianne Nagy / Lászlo Nagy Çekoslovakya Vera Suchánková / Zdeněk Doležal Batı Almanya Marika Kilius / Franz Ningel
1956 Fransa Paris Avusturya Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt Macaristan Marianne Nagy / Lászlo Nagy Batı Almanya Marika Kilius / Franz Ningel
1957 Avusturya Vienna Çekoslovakya Věra Suchánková / Zdeněk Doležal Macaristan Marianne Nagy / Lászlo Nagy Batı Almanya Marika Kilius / Franz Ningel
1958 Çekoslovakya Bratislava Çekoslovakya Věra Suchánková / Zdeněk Doležal Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Nina Zhuk / Stanislav Zhuk Birleşik Krallık Joyce Coates / Anthony Holles
1959 İsviçre Davos Batı Almanya Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Nina Zhuk / Stanislav Zhuk Birleşik Krallık Joyce Coates / Anthony Holles
1960 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Batı Almanya Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Nina Zhuk / Stanislav Zhuk Batı Almanya Margret Gobl / Franz Ningel
1961 Doğu Almanya Berlin Batı Almanya Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Batı Almanya Margret Gobl / Franz Ningel Doğu Almanya Margrit Senf / Peter Gobel
1962 İsviçre Geneva Batı Almanya Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov Batı Almanya Margret Gobl / Franz Ningel
1963 Macaristan Budapest Batı Almanya Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatjana Zhuk / Alexander Gavrilov
1964 Fransa Grenoble Batı Almanya Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatiana Zhuk / Aleksandr Gavrilov
1965 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Moscow Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov İsviçre Gerda Johner / Ruedi Johner Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatjana Zhuk / Aleksandr Gorelik
1966 Çekoslovakya Bratislava Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatiana Zhuk / Aleksandr Gorelik Batı Almanya Margo Glockschuber / Wolfgang Danne
1967 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Ljubljana Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov Batı Almanya Margot Glockshuber / Wolfgang Danne Doğu Almanya Heidemarie Steiner / Heinz Ulrich Walther
1968 İsveç Västerås Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tamara Moskvina / Alexei Mishin Doğu Almanya Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1969 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexei Ulanov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Belousova / Oleg Protopopov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tamara Moskvina / Alexei Mishin
1970 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexei Ulanov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Smirnova / Andrei Suraikin Doğu Almanya Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1971 İsviçre Zürich Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexei Ulanov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Smirnova / Andrei Suraikin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Galina Karelina / Georgi Proskurin
1972 İsveç Gothenburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexei Ulanov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Smirnova / Andrei Suraikin Doğu Almanya Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1973 Batı Almanya Cologne Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Smirnova / Alexei Ulanov Batı Almanya Almut Lehmann / Herbert Wiesinger
1974 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Doğu Almanya Romy Kermer / Rolf Österreich Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ludmila Smirnova / Alexei Ulanov
1975 Danimarka Copenhagen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Doğu Almanya Romy Kermer / Rolf Österreich Doğu Almanya Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1976 İsviçre Geneva Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Doğu Almanya Romy Kermer / Rolf Österreich Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Vorobieva / Alexandr Vlasov
1977 Finlandiya Helsinki Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Vorobieva / Alexandr Vlasov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai
1978 Fransa Strasbourg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai Doğu Almanya Manuela Mager / Uwe Bewersdorff
1979 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Vorobieva / Igor Lisovski Doğu Almanya Sabine Baeß / Tassilo Thierbach
1980 İsveç Gothenburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Pestova / Stanislav Leonovich
1981 Avusturya Innsbruck Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Vorobieva / Igor Lisovski Batı Almanya Christina Riegel / Andreas Nischwitz Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai
1982 Fransa Lyon Doğu Almanya Sabine Baeß / Tassilo Thierbach Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Pestova / Stanislav Leonovich Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Vorobieva / Igor Lisovski
1983 Batı Almanya Dortmund Doğu Almanya Sabine Baeß / Tassilo Thierbach Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Valova / Oleg Vasiliev Doğu Almanya Birgit Lorenz / Knut Schubert
1984 Macaristan Budapest Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Valova / Oleg Vasiliev Doğu Almanya Sabine Baeß / Tassilo Thierbach Doğu Almanya Birgit Lorenz / Knut Schubert
1985 İsveç Gothenburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Valova / Oleg Vasiliev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva / Oleg Makarov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Veronika Pershina / Marat Akbarov
1986 Danimarka Copenhagen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Valova / Oleg Vasiliev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Bechke / Valeri Kornienko
1987 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva / Oleg Makarov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Valova / Oleg Vasiliev Doğu Almanya Katrin Kanitz / Tobias Schröter
1988 Çekoslovakya Prague Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva / Oleg Makarov Doğu Almanya Peggy Schwarz / Alexander König
1989 Birleşik Krallık Birmingham Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva / Oleg Makarov Doğu Almanya Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1990 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva / Oleg Makarov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1991 Bulgaristan Sofia Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Bechke / Denis Petrov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1992 İsviçre Lausanne Rusya Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev Rusya Elena Bechke / Denis Petrov Rusya Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1993 Finlandiya Helsinki Rusya Marina Eltsova / Andrei Bushkov Almanya Mandy Wötzel / Ingo Steuer Rusya Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1994 Danimarka Copenhagen Rusya Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov Rusya Evgenia Shishkova / Vadim Naumov Rusya Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1995 Almanya Dortmund Almanya Mandy Wötzel / Ingo Steuer Çek Cumhuriyeti Radka Kovaříková / René Novotný Rusya Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1996 Bulgaristan Sofia Rusya Oksana Kazakova / Artur Dmitriev Almanya Mandy Wötzel / Ingo Steuer Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
1997 Fransa Paris Rusya Marina Eltsova / Andrei Bushkov Almanya Mandy Wötzel / Ingo Steuer Rusya Yelena Berezhnaya / Anton Sikharulidze
1998 İtalya Milan Rusya Yelena Berezhnaya / Anton Sikharulidze Rusya Oksana Kazakova / Artur Dmitriev Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
1999 Çek Cumhuriyeti Prague Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Polonya Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
2000 Avusturya Vienna Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Polonya Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
2001 Slovakya Bratislava Rusya Yelena Berezhnaya / Anton Sikharulidze Rusya Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
2002 İsviçre Lausanne Rusya Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2003 İsveç Malmö Rusya Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2004 Macaristan Budapest Rusya Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Polonya Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
2005 İtalya Turin Rusya Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Rusya Julia Obertas / Sergei Slavnov Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2006 Fransa Lyon Rusya Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2007 Polonya Warsaw Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Polonya Dorota Siudek / Mariusz Siudek
2008 Hırvatistan Zagreb Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Rusya Maria Mukhortova / Maxim Trankov Rusya Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov
2009 Finlandiya Helsinki Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Rusya Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov Rusya Maria Mukhortova / Maxim Trankov
2010 Estonya Tallinn Rusya Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Rusya Maria Mukhortova / Maxim Trankov
2011 İsviçre Bern Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Rusya Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov Rusya Vera Bazarova / Yuri Larionov
2012 Birleşik Krallık Sheffield Rusya Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Rusya Vera Bazarova / Yuri Larionov Rusya Ksenia Stolbova / Fedor Klimov
2013 Hırvatistan Zagreb Rusya Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy İtalya Stefania Berton / Ondřej Hotárek

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Buz dansında madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1954 İtalya Bolzano Birleşik Krallık Jean Westwood / Laurence Demmy Birleşik Krallık Nesta Davies / Paul Thomas Birleşik Krallık Barbara Radford / Raymond Lockwood
1955 Macaristan Budapest Birleşik Krallık Jean Westwood / Laurence Demmy Birleşik Krallık Pamela Wright / Paul Thomas Birleşik Krallık Barbara Radford / Raymond Lockwood
1956 Fransa Paris Birleşik Krallık Pamela Wright / Paul Thomas Birleşik Krallık June Markham / Courtney Jones Birleşik Krallık Barbara Thompson / Gerard Rigby
1957 Avusturya Vienna Birleşik Krallık June Markham / Courtney Jones Birleşik Krallık Barbara Thompson / Gerard Rigby Birleşik Krallık Catherine Morris / Michael Robinson
1958 Çekoslovakya Bratislava Birleşik Krallık June Markham / Courtney Jones Birleşik Krallık Catherine Morris / Michael Robinson Birleşik Krallık Barbara Thomson / Gerard Rigby
1959 İsviçre Davos Birleşik Krallık Doreen Denny / Courtney Jones Birleşik Krallık Catherine Morris / Michael Robinson Fransa Christiane Guhel / Jean Paul Guhel
1960 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Birleşik Krallık Doreen Denny / Courtney Jones Fransa Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Birleşik Krallık Mary Parry / Roy Mason
1961 Doğu Almanya Berlin Birleşik Krallık Doreen Denny / Courtney Jones Fransa Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Birleşik Krallık Linda Shearman / Michael Phillips
1962 İsviçre Geneva Fransa Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Birleşik Krallık Linda Shearman / Michael Phillips Çekoslovakya Eva Romanová / Pavel Roman
1963 Macaristan Budapest Birleşik Krallık Linda Shearman / Michael Phillips Çekoslovakya Eva Romanová / Pavel Roman Birleşik Krallık Janet Sawbridge / David Hickinbottom
1964 Fransa Grenoble Çekoslovakya Eva Romanová / Pavel Roman Birleşik Krallık Janet Sawbridge / David Hickinbottom Birleşik Krallık Yvonne Suddick / Roger Kennerson
1965 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Moscow Çekoslovakya Eva Romanová / Pavel Roman Birleşik Krallık Janet Sawbridge / David Hickinbottom Birleşik Krallık Yvonne Suddick / Roger Kennerson
1966 Çekoslovakya Bratislava Birleşik Krallık Diane Towler / Bernard Ford Birleşik Krallık Yvonne Suddick / Roger Kennerson Çekoslovakya Jitka Babická / Jaromír Holan
1967 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Ljubljana Birleşik Krallık Diane Towler / Bernard Ford Birleşik Krallık Yvonne Suddick / Malcolm Cannon Fransa Brigitte Martin / Francis Gamichon
1968 İsveç Vasteras Birleşik Krallık Diane Towler / Bernard Ford Birleşik Krallık Yvonne Suddick / Malcolm Cannon Birleşik Krallık Janet Sawbridge / Jon Lane
1969 Batı Almanya Garmisch-Partenkirchen Birleşik Krallık Diane Towler / Bernard Ford Birleşik Krallık Janet Sawbridge / Jon Lane Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov
1970 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov Batı Almanya Angelika Buck / Erich Buck Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatjana Voitiuk / Viacheslav Zhigalin
1971 İsviçre Zurich Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov Batı Almanya Angelika Buck / Erich Buck Birleşik Krallık Susan Getty / Roy Bradshaw
1972 İsveç Gothenburg Batı Almanya Angelika Buck / Erich Buck Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov Birleşik Krallık Janet Sawbridge / Peter Dalby
1973 Batı Almanya Cologne Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov Batı Almanya Angelika Buck / Erich Buck Birleşik Krallık Hilary Green / Glyn Watts
1974 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov Birleşik Krallık Hilary Green / Glyn Watts Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponossov
1975 Danimarka Copenhagen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov Birleşik Krallık Hilary Green / Glyn Watts Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponossov
1976 İsviçre Geneva Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Lyudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseeva / Andrei Minenkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponossov
1977 Finlandiya Helsinki Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseeva / Andrei Minenkov Macaristan Krisztina Regöczy / Andras Sallay Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponossov
1978 Fransa Strasbourg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseeva / Andrei Minenkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponossov Macaristan Krisztina Regöczy / Andras Sallay
1979 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Zagreb Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponossov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseeva / Andrei Minenkov Macaristan Krisztina Regöczy / Andras Sallay
1980 İsveç Gothenburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponossov Macaristan Krisztina Regöczy / Andras Sally Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseeva / Andrei Minenkov
1981 Avusturya Innsbruck Birleşik Krallık Jayne Torvill / Christopher Dean Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseeva / Andrei Minenkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov
1982 Fransa Lyon Birleşik Krallık Jayne Torvill / Christopher Dean Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseeva / Andrei Minenkov
1983 Batı Almanya Dortmund Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Olga Volozhinskaia / Alexandr Svinin Birleşik Krallık Karen Barber / Nicholas Slater
1984 Macaristan Budapest Birleşik Krallık Jayne Torvill / Christopher Dean Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko
1985 İsveç Gothenburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Batı Almanya Petra Born / Rainer Schönborn
1986 Danimarka Copenhagen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Annenko / Genrikh Sretenski
1987 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Annenko / Genrikh Sretenski
1988 Çekoslovakya Prague Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Bestemianova / Andrei Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Annenko / Genrich Sretenski Fransa Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay
1989 Birleşik Krallık Birmingham Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Maya Usova / Alexander Zhulin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Annenko / Genrikh Sretenski
1990 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Leningrad Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Maya Usova / Alexander Zhulin Fransa Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay
1991 Bulgaristan Sofia Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Fransa Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Maya Usova / Alexander Zhulin
1992 İsviçre Lausanne Rusya Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Rusya Maya Usova / Alexander Zhulin Rusya Oksana Grishuk / Evgeny Platov
1993 Finlandiya Helsinki Rusya Maya Usova / Alexander Zhulin Rusya Oksana Grishuk / Evgeny Platov Finlandiya Susanna Rahkamo / Petri Kokko
1994 Danimarka Copenhagen Birleşik Krallık Jayne Torvill / Christopher Dean Rusya Oksana Grishuk / Evgeny Platov Rusya Maya Usova / Alexander Zhulin
1995 Almanya Dortmund Finlandiya Susanna Rahkamo / Petri Kokko Fransa Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Rusya Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov
1996 Bulgaristan Sofia Rusya Oksana Grishuk / Evgeny Platov Rusya Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Ukrayna Irina Romanova / Igor Yaroshenko
1997 Fransa Paris Rusya Oksana Grishuk / Evgeny Platov Rusya Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Fransa Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy
1998 İtalya Milan Rusya Oksana Grishuk / Evgeny Platov Rusya Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1999 Çek Cumhuriyeti Prague Rusya Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Rusya Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
2000 Avusturya Vienna Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat İtalya Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Litvanya Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2001 Slovakya Bratislava İtalya Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Rusya Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
2002 İsviçre Lausanne Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat İtalya Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Rusya Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
2003 İsveç Malmö Rusya Irina Lobacheva / Ilia Averbukh Bulgaristan Albena Denkova / Maxim Staviski Rusya Tatiana Navka / Roman Kostomarov
2004 Macaristan Budapest Rusya Tatiana Navka / Roman Kostomarov Bulgaristan Albena Denkova / Maxim Staviski Ukrayna Elena Grushina / Ruslan Goncharov
2005 İtalya Turin Rusya Tatiana Navka / Roman Kostomarov Ukrayna Elena Grushina / Ruslan Goncharov Fransa Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2006 Fransa Lyon Rusya Tatiana Navka / Roman Kostomarov Ukrayna Elena Grushina / Ruslan Goncharov Litvanya Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2007 Polonya Warsaw Fransa Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Rusya Oksana Domnina / Maxim Shabalin Bulgaristan Albena Denkova / Maxim Staviski
2008 Hırvatistan Zagreb Rusya Oksana Domnina / Maxim Shabalin Fransa Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Rusya Jana Khokhlova / Sergei Novitski
2009 Finlandiya Helsinki Rusya Jana Khokhlova / Sergei Novitski İtalya Federica Faiella / Massimo Scali Birleşik Krallık Sinead Kerr / John Kerr
2010 Estonya Tallinn Rusya Oksana Domnina / Maxim Shabalin İtalya Federica Faiella / Massimo Scali Rusya Jana Khokhlova / Sergei Novitski
2011 İsviçre Bern Fransa Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Rusya Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev Birleşik Krallık Sinead Kerr / John Kerr
2012 Birleşik Krallık Sheffield Fransa Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Rusya Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev Rusya Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov
2013 Hırvatistan Zagreb Rusya Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev Rusya Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov İtalya Anna Cappellini / Luca Lanotte

Madalyaların ülkelere göre dağılımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Avusturya 31 17 21 69
2  Fransa 11 14 8 33
3  İsveç 11 1 4 16
4  Rusya 10 11 7 28
5  Çekoslovakya 10 7 8 25
6  Sovyetler Birliği 8 12 10 30
7  Doğu Almanya 4 1 3 8
8  Almanya 3 14 15 32
9  Birleşik Krallık 3 7 7 17
10  Ukrayna 3 2 3 8
11  Macaristan 2 4 3 9
12  İtalya 2 2 2 6
13  İsviçre 1 4 1 6
14  Çek Cumhuriyeti 1 1 0 2
15 Amerika Birleşik Devletleri ABD 1 0 0 1
16  Norveç 0 3 3 6
17  Polonya 0 1 1 2
18  Belçika 0 0 3 3
19  Finlandiya 0 0 2 2

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Doğu Almanya 17 4 3 24
2  Avusturya 12 13 10 35
3  Rusya 10 8 7 25
4  Birleşik Krallık 6 11 11 28
5  Hollanda 6 3 3 12
6  Norveç 6 0 0 6
7  Fransa 5 4 4 13
8  Almanya 2 8 8 18
9  Çekoslovakya 2 3 3 8
10  İtalya 2 2 4 8
11  Kanada 2 0 0 2
12  Macaristan 1 2 3 6
13  İsviçre 1 2 2 5
14  Finlandiya 1 1 3 5
15  Sovyetler Birliği 0 7 6 13
16  Ukrayna 0 3 3 6
17 Amerika Birleşik Devletleri ABD 0 1 1 2
17  Yugoslavya 0 1 0 1
19  İsveç 0 0 2 2

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Sovyetler Birliği 25 25 16 66
2  Almanya 18 7 9 34
3  Rusya 14 10 12 36
4  Macaristan 7 6 4 17
5  Avusturya 2 8 6 16
6  Doğu Almanya 2 5 12 19
7  Çekoslovakya 2 2 1 5
8  Birleşik Krallık 1 3 5 9
9  İsviçre 1 3 0 4
10  Fransa 1 2 5 8
11  Belçika 1 0 1 2
12  Polonya 0 2 3 5
13  Çek Cumhuriyeti 0 1 0 1

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Sovyetler Birliği 18 14 14 46
2  Birleşik Krallık 17 15 16 48
3  Rusya 12 7 8 27
4  Fransa 4 7 7 18
5  Çekoslovakya 2 1 2 5
6  Almanya 1 3 1 5
7  İtalya 1 3 0 4
8  Finlandiya 1 0 1 2
9  Macaristan 0 2 2 4
9  Ukrayna 0 2 2 4
11  Bulgaristan 0 2 1 3
12  Litvanya 0 0 2 2

Toplam[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Sovyetler Birliği 51 58 46 155
2  Rusya 46 35 33 114
3  Avusturya 45 38 37 120
4  Birleşik Krallık 27 36 39 102
5  Almanya 23 32