1969 Wimbledon Tenis Turnuvası - Tek Erkekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
1969 Wimbledon Tenis Turnuvası
Şampiyon   Avustralya Rod Laver
Finalist   Avustralya John Newcombe
Final Maç Sonucu   6–4, 5–7, 6–4, 6–4
Tüm Kategoriler
Tekler   bay   bayan       gbay   gbyan
Çiftler   bay   bayan   krşık   gbay   gbyan
Diğer Kategoriler
Şöhretler      
Eng Tekler      
Eng Çiftler      

Rod Laver geçen seneki şampiyonluğunu korudu ve, 6–4 5–7 6–4 6–4, skorlarla John Newcombe'a karşı galip geldi.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Avustralya Rod Laver (Şampiyon)
  1. Avustralya Tony Roche (Yarı Final)
  1. Hollanda Tom Okker (Çeyrek Final)
  1. Avustralya Ken Rosewall (3. Tur)
  1. Amerika Birleşik Devletleri Arthur Ashe (Yarı Final)
  1. Avustralya John Newcombe (Final)
  1. Amerika Birleşik Devletleri Clark Graebner (Çeyrek Final)
  1. Güney Afrika Cliff Drysdale (Çeyrek Final)
  1. Avustralya Roy Emerson (4. Tur)
  2. İspanya Andrés Gimeno (4. Tur)
  3. Avustralya Fred Stolle (4. Tur)
  4. Amerika Birleşik Devletleri Richard Pancho Gonzales (4. Tur)
  5. Güney Afrika Raymond Moore (1. Tur)
  6. Güney Afrika Bob Hewitt (1. Tur)
  7. Amerika Birleşik Devletleri Dennis Ralston (4. Tur)
  8. Amerika Birleşik Devletleri Stan Smith (4. Tur)


Eşleşme[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • w/o = Hükmen Galip
  • r = Maçı Yarıda Bıraktı
  • d = Diskalifiye


Çeyrek Final[değiştir | kaynağı değiştir]

  Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                                                   
  1  Avustralya Rod Laver 6 6 6      
8  Güney Afrika Cliff Drysdale 4 2 3      
  1  Avustralya Rod Laver 2 6 9 6    
  5  Amerika Birleşik Devletleri Arthur Ashe 6 2 7 0    
 Amerika Birleşik Devletleri Robert Lutz 4 2 6 5  
  5  Amerika Birleşik Devletleri Arthur Ashe 6 6 4 7    
    1  Avustralya Rod Laver 6 5 6 6  
  6  Avustralya John Newcombe 4 7 4 4  
  6  Avustralya John Newcombe 8 3 6 7    
3  Hollanda Tom Okker 6 6 1 5    
6  Avustralya John Newcombe 3 6 14 6  
  2  Avustralya Tony Roche 6 1 12 4    
7  Amerika Birleşik Devletleri Clark Graebner 6 6 3 4 9
  2  Avustralya Tony Roche 4 4 6 6 11  

Bölüm 1[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   4. Tur
1  Avustralya R Laver 6 6 6      
   İtalya N Pietrangeli 1 2 2         1  Avustralya R Laver 3 4 6 6 6  
Q  Amerika Birleşik Devletleri C Steele Iii 4 12 8 6        Hindistan P Lall 6 6 3 0 0  
   Hindistan P Lall 6 10 10 8         1  Avustralya R Laver 6 6 6      
   Danimarka J Leschly 6 7 6              Danimarka J Leschly 3 3 3      
   Avustralya K Fletcher 4 5 2            Danimarka J Leschly 6 22 6    
   Fransa JL Rouyer 6 5 6 5 6      FransaJL Rouyer 4 20 4      
LL  Avustralya B Geraghty 2 7 4 7 3       1  Avustralya R Laver 6 6 7 3 6
16  Amerika Birleşik Devletleri S Smith 20 6 9 4 6       16  Amerika Birleşik Devletleri S Smith 4 2 9 6 3
   Avustralya A Stone 22 4 7 6 3     16  Amerika Birleşik Devletleri S Smith 6 7 6      
   Birleşik Krallık D Lloyd 8 6 7          Birleşik Krallık D Lloyd 3 5 1      
   Macaristan I Gulyás 6 4 5           16  Amerika Birleşik DevletleriS Smith 3 9 6 6  
   Amerika Birleşik Devletleri D Dell 3 6 2 1            Avustralya W Bowrey 6 7 3 4    
   Avustralya W Bowrey 6 3 6 6          Avustralya W Bowrey 8 6 6    
   Brezilya T Koch 8 3 7 3 4      Fransa G Goven 6 4 3      
   Fransa G Goven 6 6 5 6 6  


Bölüm 2[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   Round four
8  Güney Afrika C Drysdale 7 7 9      
 Belçika P Hombergen 5 5 7         8  Güney Afrika C Drysdale 6 6 11 6    
 Avustralya O Davidson 6 6 6        AvustralyaO Davidson 4 4 13 2    
Q  Birleşik Krallık J Paish 1 2 3           8  Güney AfrikaC Drysdale 6 11 6      
 Avustralya B Phillips-Moore 5 4 6 1          Birleşik Krallık M Cox 2 9 4      
 Romanya I Ţiriac 7 6 4 6        RomanyaI Ţiriac 6 8 7 10  
 Birleşik Krallık M Cox 7 6 6        Birleşik Krallık M Cox 2 10 9 12    
 İspanya M Orantes 5 4 3           8  Güney AfrikaC Drysdale 6 6 0 6 9
9  Avustralya R Emerson 6 6 6           9  Avustralya R Emerson 4 8 6 3 7
LL  Avusturya P Pokorny 1 1 1         9  AvustralyaR Emerson 6 6 6      
Q  Birleşik Krallık J Clifton 4 6 4 6 5    Birleşik KrallıkS Matthews 3 1 2      
 Birleşik Krallık S Matthews 6 3 6 2 7       9  Avustralya R Emerson 7 6 6    
 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği V Korotkov 6 6 8            YunanistanN Kalogeropoulos 5 3 2      
 Birleşik Krallık M Sangster 4 3 6          Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler BirliğiV Korotkov 6 4 3 6 3
 Yunanistan N Kalogeropoulos 6 6 6        YunanistanN Kalogeropoulos 2 6 6 3 6  
 Şili J Fillol Sr. 2 2 4      


Bölüm 3[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   Round four
4  Avustralya K Rosewall 6 6 6      
 Polonya W Gasiorek 1 1 2         4  AvustralyaK Rosewall 6 6 8      
 Birleşik Krallık R Taylor 6 13 6        Birleşik Krallık R Taylor 1 4 6      
 Amerika Birleşik Devletleri EV Seixas 4 11 2           4  Avustralya K Rosewall 6 9 3 2    
 Amerika Birleşik Devletleri R Lutz 6 6 6            Amerika Birleşik DevletleriR Lutz 8 7 6 6    
Q  Çekoslovakya S Koudelka 1 1 0          Amerika Birleşik DevletleriR Lutz 2 4 6 6 7
 Çekoslovakya J Kodeš 6 3 5 6 6    Çekoslovakya J Kodeš 6 6 1 2 5  
 Şili P Cornejo 3 6 7 3 1        Amerika Birleşik DevletleriR Lutz 9 4 3 6 6
13  Güney Afrika R Moore 3 2 11 4          Avustralya J Alexander 7 6 6 4 4
 Avustralya J Alexander 6 6 9 6        AvustralyaJ Alexander 7 6 6      
 Güney Afrika G Forbes 4 6 3        Yeni Zelanda O Parun 5 4 3      
 Yeni Zelanda O Parun 6 8 6            AvustralyaJ Alexander 6 8 13 3 6
Q  Avustralya A McDonald 5 5 6            Avustralya T Addison 3 10 11 6 3  
 Fransa J Courcol 7 7 8          Fransa J Courcol 3 2 6 5  
 Avustralya T Addison 9 6 6        AvustralyaT Addison 6 6 3 7    
LL  Ekvador E Zuleta 7 3 3      


Bölüm 4[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   Round four
5  Amerika Birleşik Devletleri A Ashe 1 11 6 7    
 Amerika Birleşik Devletleri M Riessen 6 9 3 5       5  Amerika Birleşik Devletleri A Ashe 3 4 6 6 6  
 Danimarka T Ulrich 6 4 4 7      Güney AfrikaT Ryan 6 6 3 2 2  
 Güney Afrika T Ryan 4 6 6 9         5  Amerika Birleşik Devletleri A Ashe 6 1 6 13 12  
 Birleşik Krallık G Stilwell 6 3 8 6 6        Birleşik Krallık G Stilwell 2 6 2 15 10  
 Birleşik Krallık K Wooldridge 2 6 6 4 1      Birleşik Krallık G Stilwell 6 6 6    
 Birleşik Krallık A Mills 6 2 6 5 12    Almanya I Buding 3 2 4      
 Batı Almanya I Buding 2 6 4 7 14       5  Amerika Birleşik Devletleri A Ashe 7 4 6 6  
12  Amerika Birleşik Devletleri RP Gonzales 22 1 16 6 11       12  Amerika Birleşik Devletleri RP Gonzales 5 6 3 3  
 Amerika Birleşik Devletleri C Pasarell 24 6 14 3 9     12  Amerika Birleşik Devletleri RP Gonzales 6 6 6      
 Birleşik Krallık J Barrett 4 4 2        İsveç ON Bengtson 4 3 3      
 İsveç ON Bengtson 6 6 6           12  Amerika Birleşik Devletleri RP Gonzales 6 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri T Edlefsen 6 3 9 6          Amerika Birleşik Devletleri T Edlefsen 4 3 2      
 Amerika Birleşik Devletleri R Barth 3 6 7 3        Amerika Birleşik Devletleri T Edlefsen 8 6 4 5 6
 Avustralya R Keldie 12 4 6 6      Avustralya R Keldie 6 3 6 7 4  
 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği S Likhachev 10 6 4 4    


Bölüm 5[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   Round four
 Birleşik Krallık G Battrick 6 3 4 6 6  
LL  Polonya T Nowicki 4 6 6 4 4      Birleşik KrallıkG Battrick 3 7 1 6 3  
 Çekoslovakya M Holeček 6 5 11 6      ÇekoslovakyaM Holeček 6 5 6 4 6  
Q  Amerika Birleşik Devletleri E Van Dillen 3 7 9 4          ÇekoslovakyaM Holeček 2 4 2      
 Güney Afrika R Maud 6 6 6           11  AvustralyaF Stolle 6 6 6      
LL  Japonya K Yanagi 4 1 2          Güney AfrikaR Maud 17 6 0 5  
 Birleşik Krallık P Hutchins 4 8 4       11  AvustralyaF Stolle 19 2 6 7    
11  Avustralya F Stolle 6 10 6           11  AvustralyaF Stolle 4 5 6 3  
 Fransa D Contet 4 9 8 4         6  AvustralyaJ Newcombe 6 7 3 6  
 Avustralya M Anderson 6 11 6 6        AvustralyaM Anderson 13 8 6      
 Danimarka J Ulrich 1 4 6 4      AvustralyaJ Cooper 11 6 4      
 Avustralya J Cooper 6 6 1 6          AvustralyaM Anderson 2 3 1    
 Yeni Zelanda B Fairlie 6 8 6           6  AvustralyaJ Newcombe 6 6 6      
 Şili P Rodríguez 2 6 3          Yeni ZelandaB Fairlie 5 4 4    
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti N Pilić 10 4 6 5     6  Avustralya J Newcombe 7 6 6      
6  Avustralya J Newcombe 12 6 4 7    


Bölüm 6[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   Round four
Q  Amerika Birleşik Devletleri W Higgins 4 2 4      
 Birleşik Krallık R Wilson 6 6 6          R Wilson 6 3 7 5 6  
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Z Franulović 7 6 6 7 10    Z Franulović 4 6 5 7 0  
 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği T Lejus 5 8 3 9 8        R Wilson 6 6 15      
 Avustralya B Carmichael 5 6 7 6          B Carmichael 1 4 13      
 Brezilya J Mandarino 7 1 5 4        B Carmichael 2 6 7 6  
 Amerika Birleşik Devletleri C Richey 0 6 6 6 9    C Richey 6 4 5 4    
14  Güney Afrika B Hewitt 6 4 8 2 7        R Wilson 9 4 2    
Q  Güney Afrika R Seegers 5 3 1           3  T Okker 11 6 6    
 Avustralya D Crealy 7 6 6          D Crealy 9 6 6      
 Jamaika DR Russell 4 14 5 6 6    DR Russell 7 4 4      
 İsviçre D Sturdza 6 12 7 3 4        D Crealy 6 3 2 4  
 Amerika Birleşik Devletleri R Holmberg 8 4 6 2 7       3  T Okker 4 6 6 6    
 Peru A Olmedo 6 6 4 6 5      R Holmberg 6 6 1 4 2
 Birleşik Arap Cumhuriyeti I El Shafei 3 8 4       3  T Okker 3 2 6 6 6  
3  Hollanda T Okker 6 10 6      


Bölüm 7[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   Round four
 Avustralya P Dent 6 6 6      
 Ekvador PJF Guzman 4 2 3          P Dent 6 6 6 2 6  
 Avustralya B Giltinan 9 6 11 6 2    F Jauffret 4 8 4 6 4  
 Fransa F Jauffret 11 2 13 2 6        P Dent 6 8 3 4 4  
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti N Spear 4 1 1           10  A Gimeno 2 6 6 6 6  
 Rusya A Metreveli 6 6 6          A Metreveli 3 6 1 6 3
 Güney Afrika F McMillan 3 4 6 1     10  A Gimeno 6 3 6 3 6  
10  İspanya A Gimeno 6 6 3 6         10  A Gimeno 9 5 r.    
 Amerika Birleşik Devletleri E Scott 16 4 4           7  C Graebner 7 6      
 Fransa P Barthes 18 6 6          P Barthes 2 4 6 3    
 Amerika Birleşik Devletleri T Gorman 3 6 3 8 4    I Năstase 6 6 3 6    
 Romanya I Năstase 6 4 6 6 6        I Năstase 5 6 4    
 Avustralya J Brown 9 6 7           7  C Graebner 7 7 6      
Q  Avustralya J Bartlett 7 2 5          J Brown 2 0 r.    
 Avustralya R Ruffels 4 6 3       7  C Graebner 6 3        
7  Amerika Birleşik Devletleri C Graebner 6 8 6      


Bölüm 8[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   Second round   3. Tur   Round four
 Amerika Birleşik Devletleri J McManus 2 6 6 4 6  
 Amerika Birleşik Devletleri EB Buchholz 6 4 1 6 8      EB Buchholz 8 6 6      
 Şili L Ayala 6 6 12        L Ayala 6 2 4      
 Avustralya R Howe 4 2 10            EB Buchholz 4 2 5      
 Çekoslovakya J Kukal 16 6 8           15  D Ralston 6 6 7      
Q  Güney Afrika J Krinsky 14 3 6          J Kukal 5 2 4    
 Hindistan C Mukherjea 2 6 5       15  D Ralston 7 6 6      
15  Amerika Birleşik Devletleri D Ralston 6 8 7           15  D Ralston 3 6 5 10 2
 Batı Almanya H-J Plötz 6 3 6 6         2  T Roche 6 4 7 8 6
 Birleşik Krallık P Curtis 2 6 4 1        H-J Plötz 9 3 9 9    
 Japonya K Watanabe 6 7 6        K Watanabe 7 6 7 7    
 Fransa P Beust 3 5 3            H-J Plötz 1 7 4    
 Güney Afrika A Segal 6 6 6           2  T Roche 6 9 6      
 İtalya E Castigliano 2 1 3          A Segal 1 2 0    
 Fransa JC Barclay 5 6 3 2     2  T Roche 6 6 6      
2  Avustralya T Roche 7 4 6 6    

Ayrıca bak[değiştir | kaynağı değiştir]

1969 Wimbledon Tenis Turnuvası - Tek Bayanlar
1969 Wimbledon Tenis Turnuvası - Çift Erkekler
1969 Wimbledon Tenis Turnuvası - Çift Bayanlar
1969 Wimbledon Tenis Turnuvası - Karışık Çiftler

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

http://en.wikipedia.org/wiki/1969_Wimbledon_Championships_–_Men%27s_Singles