World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Ana başlıklar: Warcraft, World of Warcraft, World of Warcraft: The Burning Crusade

World of Warcraft:
Wrath of the Lich King
"World of Warcraft: Wrath of the Lich King" ürün kapak resmi
GeliştiriciBlizzard Entertainment Bunu Vikiveri'de düzenleyin
YayımcıActivison Blizzard
YapımcıBlizzard Entertainment
SeriWarcraft
PlatformlarMac OS X, Microsoft Windows
TürlerFantastik, MMORPG
ModÇevrimiçi oyun Bunu Vikiveri'de düzenleyin

World of Warcraft: Wrath of the Lich King, MMORPG türündeki World of Warcraft için Blizzard Entertainment tarafından The Burning Crusade eklentisinden sonra yayınlanmış ikinci genişleme paketidir. 13 Kasım 2008 tarihinde piyasaya sürülen ürün, 24 saat içinde tükenerek büyük bir rekora imza atmıştır[1].

Eklentiyle gelen başlıca oyun değişiklikleri şunlardır:

  • Oyuncuların en fazla çıkabilecekleri seviye sınırı 70'ten 80'e çıkarılmıştır.
  • Birçok yeni macerayı barındıran Northrend kıtası.
  • Yüksek seviye gerektiren yeni Heroic Dungeon'lar ve raid'ler.
  • İlk "kahraman" sınıfı: Death Knight (ölüm şövalyesi)
  • Birçok yeni PvP iyileştirmesi, "Strand of the Ancients" PvP savaş alanı ve "Wintergrasp" adı verilen serbest PvP savaş alanı.
  • Yeni meslek: "Inscription" (Muskacılık)
  • Birçok yeni uçan binek modeli. Northrend'de seviye 77 itibarıyla oyun içi 1000 altın karşılığında sahip olunan uçan bineklerin tamamı kullanılabilmektedir (bazı binekler için özel sınırlar olabilir).
  • Birçok yeni yetenek, sihir ve eşya.

Northrend[değiştir | kaynağı değiştir]

verilen bölgedeki görevleri tamamlayarak kazanabilirler.

Death Knight (Ölüm Şövalyesi)[değiştir | kaynağı değiştir]

Lich King tarafından özel olarak yetiştirilen Death Knight sınıfı oyunun ilk "kahraman" sınıfıdır. Oyun hikâyesine göre, Death Knight'lar, Lich King tarafından yönetilen savaşçılardır ve tek bir amaçları vardır: Azeroth'u yok etmek. Özel açılış görevleri sırasındaki Light's Hope Chapel savaşından sonra Lich King yenilir ve onun kontrolünden çıkan Death Knight'lar "Knights of the Ebon Blade" birliğini oluştururlar ve Lich King ile mücadelede Alliance ve Horde birliklerine yardımcı olurlar.

Hesabını Wrath of the Lich King'e yükselten oyuncular seviye 55'ten başlayan yeni Death Knight karakterlerini oluşturabilmektedir (her bir sunucuda yalnızca bir tane Death Knight açılabilir ve oyunucunun daha önceden minimum seviye 55 karakterinin bulunması şarttır). Diğer yeni açılan karakterlere göre daha güçlü olan Death Knight karakterleri, ihtiyaç duydukları yetenek puanları, ekipman ve parayı seviye 58'e kadar "Eastern Plaguelands: The Scarlet Enclave" adı verilen özel bir bölgedeki görevleri yaptıktan sonra elde edebilmektedirler. Hem Alliance hem de Horde altındaki tüm ırklarda Death Knight sınıfı karakter açılabilir.

Death Knight sınıfı karakterler, mana, energy, rage gibi savaş kaynak sistemleri yerine "rune" adı verilen özel bir sistem kullanmaktadır. Bunun yanında rune kullanıldıkça sahip olunan "runic power" etkisi belirli yeteneklerde harcanmak üzere kullanılabilmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "World of Warcraft: Wrath of the Lich King Shatters Day-1 Sales Record". Blizzard Entertainment. 20 Kasım 2008. 4 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Kasım 2008. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]