Wendy Wu: Homecoming Warrior

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Wendy Wu: Homecoming Warrior (anlamı: yeni gelen, yeni başlayan savaşçı)
Yönetmen John Laing
Yapımcı Don Schain
Brenda Song
Janine Dickins
Senarist John Logan
Vince Cheung
Ben Montanio
Lydia Look B
Mark Seabrooks
Oyuncular Brenda Song
Shin Koyamada
Müzik Jeff Vincent
Cinsi TV filmi
Renk Renkli
Yapım yılı 16 Haziran 2006,  ABD
Süre 85 dk
Dil İngilizce
Resmî sitesi

Wendy Wu: Homecoming Warrior, 2006 yapımı, Brenda Song[1] ve Shin Koyamada'nın başrollerini oynadığı Disney Channel televizyon filmdir. Film yayınlandığı gece Disney kanalında 5,7 milyon izleyici tarafından izlenerek en çok seyirci çeken 5.film oldu[2]. Ayrıca Japon Disney kanalının tarihinde en çok seyircinin izlediği film olmuştur.[3] Ayrıca film İngiltere ve Avrupa'da Disney kanalını en çok izlenen çocuk televizyon kanalı durumuna getirebilmiştir.
Filmin tamamı Auckland, Yeni Zelanda'da çekilmiştir. Film iTunes'ta yayınlanan ikinci Disney Channel yapımı filmdir. Filmin promeosyonu amaçlı olarak Disney pek çok ürün yayınlamıştır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Güzel ve popüler bir genç kız olan Wendy Wu'nun en büyük amacı, mezunlar gününün kraliçesi olmaktır. Fakat genç bir keşişin, Wendy'ye aslında yeniden dünyaya gelmiş Çinli bir savaşçı olduğunu söylemesiyle, genç kızın hayatı bir anda değişir. Artık Wendy Wu'nun acilen Kung Fu eğitimi alması ve dünyayı yok etmekle tehdit eden eski, kötü bir ruha engel olması gerekmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Stacy Jenel Smith. Rising Star: Brenda Song Shows Off Chops in 'Wendy Wu' 13 Kasım 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Netscape Celebrity (İngilizce). 08/09/2007'de erişilmiştir.
  2. ^ R. Thomas Umstead (22 Ocak 2007). "Disney Movie Skips to Another Record (İngilizce)". 15 Eylül 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Eylül 2007. 
  3. ^ Jacques Steinberg (15 Haziran 2006). "Brenda Song Turns Warrior in Disney's 'Wendy Wu' (İngilizce)". The New York Times. 23 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2007.