Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Tatlım Tatlım

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. Yeterli kayda değerliğin ispatlandığı kanaatiyle tartışmayı "kalsın" olarak kapatıyorum. chansey mesaj? 16.57, 10 Haziran 2021 (UTC)

Tatlım Tatlım[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Vikipedi:Kayda değerlik (filmler) kriterlerini karşıladığından emin değilim OvalThunder9💬 16.46, 27 Mayıs 2021 (UTC)

  • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği bir film için "kayda değerliğinden emin değilim" denilemez. Birkaç kaynak ekledim yine de. Kriterleri karşılamakta.--NanahuatlEfendim? 22.02, 27 Mayıs 2021 (UTC)
Nanahuatl, VP:KİTAP'ın 5. ölçütüne atıf yapmış gibisiniz. Sinema için de benzer bir ölçüt var mıydı?-thecatcherintheryeileti💬 15.59, 29 Mayıs 2021 (UTC)
@Thecatcherintherye, şurada dediğim gibi bu kriterler aslında bir garantilik sunmamakta. İşbu sayfadaki yorumum aslında "koskoca Erdoğan yönetmiş, kaynak illa ki vardır" şeklindeydi ve bu kaynakları bulmam da uzun zaman almadı -ki dahası da var. Elbette Erdoğan yönetse de kaynak olmama ihtimali de vardı, o zaman kayda değer olmazdı, ama bu ihtimal çok düşük bir ihtimal :) NanahuatlEfendim? 16.02, 29 Mayıs 2021 (UTC)
VP:KİTAP'ın 5. ölçütü de temelde bu görüşe mi dayanıyor? Yani, Necip Fazıl yazdıysa kaynak da illa ki var mıdır? thecatcherintheryeileti💬 16.07, 29 Mayıs 2021 (UTC)
@Thecatcherintherye, bildirim atmayınca görmüyorum pardon :) "İlla ki kaynak vardır" ile kastım, "yüksek ihtimal" aslında. Olmama ihtimali yok mu? Elbette var. Ancak Kısakürek üzerine yazılan tezler, kitaplar, makaleler çok fazla. Dolayısıyla buralarda kitaplarının incelenmiş olduğunu düşünürsek, çok yüksek ihtimalle kaynaklar vardır. Ama dediğim gibi olmama ihtimali de var, bu durumda "kaynak yoksa kayda değerlik de yok", bu kadar net aslında :) Altını çizerek belirteyim, şahsi fikirlerim değil bunlar, yönergelerin işaret ettiği durum bu.--NanahuatlEfendim? 07.30, 10 Haziran 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.