Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Karin Hanczewski

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda bir fikir birliğine varılamamıştır. --ToprakM  12.50, 21 Eylül 2020 (UTC)

Karin Hanczewski[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK

Normalde hızlı silinebilecek bir madde. Herhangi bir KD yönü olduğunu sanmıyorum. Sosyal medya hesaplarında da PR ibareleri açıkça mevcut. Ansiklopedide yer alması gereken biri olduğu kanaatinde değilim. Normalde M6 ile işaratlemiştim. Dakmor Tojira 18.35, 13 Eylül 2020 (UTC)

  • Silinsin Silinsin aday gösteren olarak.--Dakmor Tojira 18.37, 13 Eylül 2020 (UTC)
Merhaba @Nanahuatl, hızlı sil koymadan önce bakmıştım. orada çıkan tüm haberler dizide ne olduğu ile ilgili şeyler. karakter şunu yaptı, bunu yaptı gibi. bir de korona ile ilgili haber içerikleri mevcut. onlarda şunun gibi almanyada sıklıkla bulunan yöresel, bölgesel magazinsel kaynaklarda. ben herhangi bir ansiklopedik içerik göremedim. almanca bilen başka biri de değerlendirir elbet. @Dr. Coal'u da etiketleyim, dilerse göz gezdirir.--Dakmor Tojira 19.26, 13 Eylül 2020 (UTC)
Maalesef çok detaylı bakamadım, zaten iki gündür kendi muhakememe de pek güvenmem ama ilk bulgular Dakmor'un söylediklerini destekliyor gibi Nanahuatl. TV dizilerinde genellikle bölüm oyuncusu ve/veya figüran olarak yer almış, Google sonuçları ise kişinin kendisinden çok rol aldığı yapımlarla ilgili görünüyor. Dr. Coalmesaj 19.40, 13 Eylül 2020 (UTC)
E dizide, filmde yaptıklarını anlatacak, ne anlatsın oyuncu kendisi? :D Mesela şu, şu, şu, şu gibi kaynaklar fena gözükmüyor. Yani ciddi çok fazla yerde çıkıyor adı, muhtemelen kayda değer.--NanahuatlEfendim? 07.14, 14 Eylül 2020 (UTC)
Ben acik olmak gerekirse, senin de bu sundugun kaynaklar dahil; kadin hakkinda ansiklopedik olarak maddeye aktarabilecegimiz kayda deger seyler oldugunu inanmiyorum. evet cok fazla sey cikiyor, ama mesela senin de gosterdigin kaynaklar arasinda en bilinen olan der spiegelde'ki icerik lotte ve greta'nin yemek yiyip, icki icip, sevismesinde bahsediyor. ne diye boyle bir sey yazmislar onu da anlamadim.--Dakmor Tojira 09.16, 14 Eylül 2020 (UTC)
Gösterilen Almanca kaynaklar güvenilir değil, yerel magazin haberleri seviyesinde. Ancak Zeit gazetesindeki bu kaynak yeterince güvenilir bence.--EmreOsm95 (mesaj) 10.52, 14 Eylül 2020 (UTC)

* Kalsın Kalsın Nanahuatl'ın gösterdiği kaynaklar maddeye eklenirse KD'lik ispatlanır. Dolayısıyla kalsın diyorum.--Kadıköylümesaj 07.15, 14 Eylül 2020 (UTC)

Kadıköylü, mesela o kaynaklardan hangi bilgiler aktarılır maddeye? Dr. Coalmesaj 08.57, 14 Eylül 2020 (UTC)
Kadıköylü; aydınlatmanız, yol göstermeniz mümkün mü?.. Dr. Coalmesaj 19.56, 14 Eylül 2020 (UTC)
Merhaba @Dr. Coal Almanca bilmiyorum ama kaynaklara baktığım zaman hakkında bilgiler olduğunu düşündüğüm için kalsın dedim. Almanca bilen bir kişinin yol gösterici olması bence daha uygun olur. Sevgiler--Kadıköylümesaj 05.38, 15 Eylül 2020 (UTC)
Almanca bilmiyorsak, kaynaklara bakarak bir şey ne kadar elle tutulur, ne kadar ansiklopedik anlamak da pek mümkün olmaz doğal olarak. Şayet dil bilinmiyorsa, bu gibi bir durumda kesin kalsın veya silinsin denileceğine ya Nanahuatl gibi kaynaklar sunulur, ve dili bilen birinin bakması tavsiye edilir, ya da Can gibi uğraş sarf ederek; içeriklerde ne yazıyor, anlanmaya çalışılır, ondan sonra bir fikre varılır. Fakat Nanahuatl kaynak verdikten sonra, bir dakika içinde, Nanahuatl'ın sunduğu kaynaklar yeterlidir demek, ansiklopedik bir yaklaşım olmadığı gibi, kaynakların incelenmesi için de yeterli bir süre değildir. Ayrıca ben kendi sayfamda da neden kd olduğunu, içeriklerde ne yazdığını sordum, bir cevap alamadım. Hatırlatırım...--Dakmor Tojira 11.59, 15 Eylül 2020 (UTC)
  • Kalsın Kalsın Bu kaynak ve oyuncunun Tatort dizisinde oynamış olması KD olmasını sağlıyor bence. --EmreOsm95 (mesaj) 10.52, 14 Eylül 2020 (UTC)
Türkçe olunca "Kimdir?" sayfası diye saymıyoruz bunları EmreOsm95... Dr. Coalmesaj 14.42, 14 Eylül 2020 (UTC)
Anlıyorum Dr. Coal ancak Tatort gibi Almanya'da bilindik bir dizide başrol oynamasının KD olması için yeterli olduğunu düşünüyorum. Diyorsanız ki Almanya'daki bir dizinin başrolü Türkçe Vikipedi için KD değildir, görüşünüze ve bilginize saygı duyarım. --EmreOsm95 (mesaj) 16.18, 14 Eylül 2020 (UTC)
Sunduğunuz kaynak ile ilgili bir ifade benimkisi EmreOsm95. Kişinin dizideki rolüne dair bilgi sahibi değilim. Diziyi izlemişliğim var fakat denk gelmemişim, o da benim cehaletim olsun. Ek olarak, ben kalsın veya silinsin diye herhangi bir görüş belirtmiyor veya kimseyi bir görüşe "çekmeye" çalışmıyorum kesinlikle. Yalnızca dil, kaynakların niteliği ve sair konularda naçizane yardımcı olmaya çalışıyorum. Dr. Coalmesaj 16.26, 14 Eylül 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Kayda değerliliğini ispat edecek bağımsız ve güvenilir herhangi bir kaynak mevcut değil. Oynadığı dizi kayda değer olabilir fakat 9 bölüm rol almış sadece. Dizinin en wiki sayfasından oyuncunun rolünü bulabilirsiniz. Başrol karakterlerden biri değil. Zaten oyuncunun rol aldığı Tatort, 1970 yılından bu yana sürekli oyuncu kadrosu değişen bir dizidir. Kendisi de diziye başrol olarak girmemiş, ileride olabilir fakat bizde kahin değiliz. Almanca ve İngilizce sayfasından da teyit edebilirsiniz. Çeviri icat edileli daha kolay oluyor:) İyi vikiler.--Can Je suis là 16.51, 14 Eylül 2020 (UTC)
Kaynak konusunda haklısınız. Ancak dizinin Dresden'de geçen bölümlerinde baş müfettiş olduğu için başrol oyuncusu. Dizinin farklı şehirlerde geçen bölümlerinde belirtildiği gibi oyuncu kadrosu da değişiyor. Bundan dolayı sadece 9 bölümde oynamış. Son on yıl içindeki şehirlere göre bölüm dağılımına bakınca 9 bölüm normal. --EmreOsm95 (mesaj) 10.13, 16 Eylül 2020 (UTC)
  • Kalsın Kalsın Tatort dizisindeki yapı biraz farklı bu nedenle EmreOsm95'ın bakış açısını anlıyorum, ancak dizilerde bu şekilde oynayan karakterler yani aralıklı olarak bazı bölümlerde geri dönenler yabancı literatürde "recurring" diye geçiyor, yani Can'ın bu dizi hakkındaki tespitini doğru buluyorum. Kişi, Almanca vikideki maddesinde de sadece Marla 'da başrol olarak nitelenmiş. Oldukça araştırdım. Bu film dışında farklı kaynaklarda başrolü olarak geçtiği Lotto ve Im Sommer wohnt er unten filmlerine rastladım. Kendi sitesinde yayınladığı özgeçmişindeki ödüllere de baktım, dökümü şöyle:
  1. Bize muhtemel çevirisi "yılın çıkış yapanı" olan "First Steps" (çünkü ilk adımlar tuhaf geldi) alanında bir adaylık yazılmış, ancak ne resmi siteden ne de haberlerden teyit edemedim. Ek bilgi olarak bu ödül oyunculara değil yönetmenlere veriliyor gibi görünüyor, adaylık aldığı yıldan bakamıyorum ama örneğin bu yılın uzun metraj filmleri için adaylıklarda bir tane oyuncu yok, hepsi yönetmen. Büyük ihtimalle oynadığı filmle kendisi ödül almamış olsa dahi film aldıysa (yönetmeni de almış olsa) ödülü listeye eklemiş. Zaten bazı ödüllerde ödülü filmin aldığına dair net ibare de var özgeçmişinde.
  2. Goldener Herkules resmi siteye göre yerel ödül kısmı, ama kayda değerliğe girmeye gerek yok çünkü ödül sahibi Marta Malowanczyk.
  3. WorldFest-Houston Uluslar arası Film Festivalinde verilen ödül için net bir şey bulamadım, resmi sitede iligili bölümde çalışma var.
  4. 48HourFilmFestival En iyi kadın oyuncu ödülüne dahil bir kanıt bulamadım. Ama bu festival (ya da proje) çok eğlenceli görünüyor meraklıları araştırsın derim, 48 saatte çekilen filmler yarışıyor. Çevrimiçi bir oylamadan bahsediyorlar ama eski sonuçlara ben erişemedim.
  5. Kalan ödüllerin filme oldukları net zaten listede.
  6. Öte yandan araştırma sırasında olası bir adaylığa rastladım. Queens World Film Festival Kurmaca dalında en iyi kadın oyuncu ödülü 2017 yılı kazananı Ai Ai delas Alas olmuş ama haberde Karin Hanczewski, Dorothea Hagena ve Amy Redford'u geride bırakarak demiş, bu listenin adaylıklar olduğu çıkarımını yapıyorum.
Başrolünü oynadığı Lotte 2016 yılında Achtung Berlin 'de en iyi film dalında jüri büyük ödülünü almış, Im Sommer wohnt er unten ise Berlin Film Festivali'nde yeni Alman Sineması bölümünde açılış filmi olmuş, Oldenburg Festivali'nde En iyi film (seyirci ödülü) ödülü almış, Avrupa Yılın Keşfi ödüllerinde final listesindeymiş, bu filmin başka ödülleri de bulunuyor. Tatort dizisindeki rolünün kendisini KD yaptığına düşünmüyorum, ancak Lotto ve Im Sommer wohnt er unten filmlerindeki başrolleri KD olması için yeterli. Büyük bütçeli filmlerde yer almamış ama ödüllü filmlerde başrol oynamış. ----anerka'ya söyleyin 15.09, 17 Eylül 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.