Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Berrin Pehlivan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Berrin Pehlivan[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 1 gün, 11 saat ve 46 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliğinin tartışılması için SAS'a taşınmıştır. Ornek11222mesaj 18.53, 16 Şubat 2021 (UTC)

Değerli çalışmaları olan bir akademisyen olduğu kesin, ancak her zaman olduğu gibi VP:AKADEMİSYEN ve en:WP:MEDRS ışığında bağımsız kaynaklarca işlenmiş olup olmamasına göre kayda değerliğini inceleyeceğiz. Maddedeki kaynaklar kişiyi konu alan VP:Bağımsız kaynaklar olmadığından kayda değerliğe katkı sağlamıyor. İlk bakışta, Google Scholar ve Scopus üzerindeki h-index'ini incelediğimizde (sırasıyla 12 ve 10), kendisinin çalıştığı radyasyon onkolojisi alanının dinamiklerini de dikkate alarak VP:AKADEMİSYEN'in birinci kriterini karşılamak için yeterli olmadığını düşündüğüm bir değer görüyoruz. Ancak yine bu değer ışığında yayınlarının aldığı atıfların incelenip bunlardan ansiklopedik bir biyografinin oluşturulup oluşturulamayacağına bakmakta fayda var. Şu an detaylı bir inceleme için vaktim yok, ancak yüksek dereceli gliomlarda tedavi sonrası psödoprogesyon üzerine makalesine atıf veren yayınlardan iki derleme makalesine baktığımda (biri narrative review, diğeri sistematik derleme ve meta analiz), bunlarda makalenin özel bir tartışma konusu olmadığını gördüm. Sonuç olarak an itibarıyla kayda değerliğini ispatlayacak bir bulgu yok, ancak kendi adıma nihai fikir belirtmek için ihtiyatlı olup bir miktar daha bakmakta fayda görüyorum. Bilmiyorum @Endercoskunkan'ın getireceği başka bir bulgu var mıdır... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.06, 16 Şubat 2021 (UTC)

  • Merhaba @Seksen iki yüz kırk beş, bulduğum linklerin tamamını eklememiştim ama şunu ve şunu da sunabilirim. Bu imzasız yazı Endercoskunkan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.50, 18 Şubat 2021 (UTC)
  • Teşekkürler. PubMed'deki yayınlarına erişebildiğimiz arama sonuçları kendi başına kayda değerlik için bir bulgu taşımıyor maalesef. Yayınlarına ve özellikle aldıkları atıflarda ele alınış biçimlerine biraz daha detaylı bakma şansı buldum. Biyografi maddesi yazabilmeyi sağlayacak bir konu edilme tespit edemedim. Profesyonel açıdan kesinlikle ilginç çalışmalar olsa da ansiklopedik değerlendirme farklı beklentilerle yapılıyor. Silinsin demek durumundayım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.07, 22 Şubat 2021 (UTC)
  • Merhabalar, daha detaylı anlaşılır olması için soruyorum. Kayda Değerlik (Kişiler) sayfasında bulduğum bazı kriterleri eklemek istiyorum. Kişinin adını Google'da arattırdığım zaman ilk sayfada 4 farklı kaynak bulabiliyorum, bu da "Kişinin, kendinden bağımsız olarak yazılmış, kabul görmüş bir biyografinin konusu olması." kriterini karşıladığını düşündürüyor.

"Kişinin adının kanıtlanabilir şekilde yaygınca tanınmış olması." maddesini de eklediğim ulusal televizyon kanallarından ve daha eklemediğim kanallarda görebiliyorum. Bahsettiğim yayınlar 5-10 dakikalık değil çoğunluğu program süresince olan yayınlar. "Kişi meslektaşları veya ardından gelenlerce önemli bir kişilik sayılmakta veya ona sıkça atıfta bulunulmakta." maddesinde ise herhangi bir sayı belirtilmemiş ve benim bulduğum kaynakların toplamında 500 civarı atıf vardı. Bulamadığım kaynaklar da vardır diye düşünüyorum. "Kişi başkası veya başkalarıyla ortak olarak önemli veya iyi bilinen bir eseri yaratmış veya yaratılmasında önemli bir rol oynamış, bu eser bağımsız bir kitap veya sinema filminin, veya birden çok dergi makalesinin konusu olmuş." maddesinde ise bilimsel uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde çok sayıda makalesi bulunduğunu kanıtlayabiliyor ve bu kriteri de karşıladığını düşünüyorum. Şimdi üstte yazdığınız yazıda kişinin sadece makalelerinin mi yeterli olmadığını söylüyorsunuz? Eğer söylediğiniz şey bu ise diğer kriterlerle ilgili kaynakları da madde sayfasında eklemiştim. Ama dediğiniz şey kişinin wikipedia kriterlerini karşılamadığını söylemekse, bu mesajda yazdığım yazılar kayda değerlik kriterlerini karşıladığını kanıtlanıyor. Lütfen detaylandırır mısınız @Seksen iki yüz kırk beş?--Endercoskunkan (mesaj) 07.39, 23 Şubat 2021 (UTC)