Ubuntu One

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ubuntu One
Kurulum ekran görüntüsü
Geliştirici(ler)Canonical Ltd.
İşletim sistemiLinux, Mac OS X, Windows
Android, iOS
TürBulut servisi
LisansGNU Genel Kamu Lisansı
Resmî sitesihttps://one.ubuntu.com

Ubuntu One, Canonical Ltd. tarafından geliştirilmiş bir dosya depolama ve eşitleme servisi olup servisin faaliyetleri 1 Haziran 2014 itibarıyla sona ermiştir.[1] [2]

Diğer benzer bulut servislerinde olduğu gibi Ubuntu One, kullanıcıların bilgisayardaki verilerini İnternet ortamında depolamasına, paylaşmasına dosyalar üzerinde yapılan değişikliklerin farklı cihazlar arasında eş zamanlı olarak eşitlenmesine yönelik bir servistir. Böylece kullanıcının bir bilgisayar üzerinde çalışıp değişikliğe uğrattığı dosyaları, farklı bilgisayarlar üzerinden de aynen kullanabilir.

Ubuntu One, hizmet verdiği dönemde, isteyen her bilgisayar kullanıcısına 5 GB'a kadar ücretsiz depolama imkânı sunmuş, ayrıca ücreti karşılığında depolama alanı 50 GB'a kadar çıkarabilme imkânı sunmuştur.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Shutting down Ubuntu One file services". Canonical Blog. 16 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2014. 
  2. ^ "Ubuntu One hizmeti sona erdi". SUDO e-dergi. 15 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2014. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]