İçeriğe atla

Tartışma:Yuvarlak solucanlar

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje 10K (Başlangıç-sınıf, Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Bilinmeyen  Bu madde Bilinmeyen-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Hayvanlar (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Hayvanlar maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hayvanlar kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Yaşam Ağacı (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Yaşam Ağacı maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Yaşam Ağacı kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 


sayfanın

11:10, 12 Mayıs 2006 193.255.204.143 sürümü

Arş.Gör.Şenol YILDIZ tarafından yazılıp madde altına not düşülmüş. GNU lisansı kapsamında imza madde altından silinip buraya yazıldı

serbest kullanıcı 12 mayıs 2006


"En gelişkin sistemleri sindirim ve üreme sistemidir."

bir yanlışlık olmalı. üreme sistemleri gelişkindir, ama bu şubeye mensup türlerin tamamına yakını bağırsak paraziti olup, sindirim sistemleri gelişmemiştir.88.252.55.105 23:17, 2 Eylül 2011 (UTC)

kesinlikle. zaten sindirim sistemleri olmadığı için sindirim kanalında parazit yaşıyorlar, keyiflerinden değil. katı besinleri parçalayamadıklarından..95.7.217.195 02:27, 9 Aralık 2011 (UTC)

sestotlara göre daha gelişmiş bir formdur (yalancı sölom). ama halkalı solucanlardan daha geridirler (gerçek sölom).88.232.147.179 15:46, 8 Ekim 2012 (UTC)