Tartışma:Thukididis

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (Taslak-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Thukididis'in doğum tarihi ile ilgili düzeltme[kaynağı değiştir]

Thukididis'in doğum tarihi buraya M.Ö. 460 olarak kaydedilmiştir ancak bu bilgi hatalıdır. M.S. 125 yılında doğduğu tahmin edilen Aulus Gellius'un ingilizceye "The Attic Nights" olarak çevirilen eserinin 15. kitabının 23. bölümünde, Thukididis'in Peloponnez savaşının başladığı tarihte 40 yaşında olduğu bilgisi yer almaktadır. Herodot, Hellicus ve Thukidides'in doğum tarihleri 421 yılında başlayan Peloponnez savaşına göre hesaplanmaktadır. Dolayısı ile M.Ö. 421 yılında 40 yaşında olduğu söylenen thukididis'in, M.Ö. 471 yılında doğduğu tahmin edilmektedir.Bu imzasız yazı Suleymancanbolat (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

@Suleymancanbolat, bahsini ettiğiniz bilgiyi düzenledim, İngilizce Vikipedi'de yer alan kaynağı da ekledim. Ancak bu kaynak pek sağlam gözükmüyor. Sizde daha iyi kaynak(lar) varsa maddeye ekleyebilir misiniz? Hatta maddeyi, yine bu kaynakları kullanarak geliştirebilirsiniz, bu alanda katkı veren kullanıcı sayımız ne yazık ki az. İyi günler.--RapsarEfendim? 18.06, 4 Mart 2019 (UTC)