Tartışma:Space Shuttle

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Vikiproje 10K (Bilinmeyen-önem)
  VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
   ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
   Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
   
  Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
  VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Amerika Birleşik Devletleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
   Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
   Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
   

  Uzay Mekiği - Uzay Aracı sayfası birleştirilmesi[kaynağı değiştir]

  İki sayfa da birbirine benzemektedir ancak bunun nedini uzay aracı sayfasının yetersiz olmasıdır. İki sayfa birleştirilmemelidir. Çünkü uzay mekiği, uzay aracının alt kategorisidir. EmreOsm95 (mesaj) 13:56, 11 Haziran 2014 (UTC)

  Destek Destek Haklısın sana katılıyorum, çünkü uzay aracı denince yapay uydular, uzay istasyonları da akla gelebiliyor. Uzay mekiği daha da özelleşmişi. --Uğurkentmesaj 14:00, 11 Haziran 2014 (UTC)

  Uzay Mekiği - Amerika Bağlantısı[kaynağı değiştir]

  Uzay Mekiği denildiğinde her ne kadar akla sadece Amerika gelse de 1974-93 yılları arasında yürütülmüş Sovyet (sonrasında Rus) uzay mekiği programı Buran programı gözardı edilemez. Sayfa bu açıdan Amerika ile ilgili bir taslak değil; bilim, uzay veya uzay aracıyla ilgili bir taslak olabilir. EmreOsm95 (mesaj) 16:46, 11 Haziran 2014 (UTC)

  Uzay Mekiği - Uzay Uçağı[kaynağı değiştir]

  Uzay mekiği bir uzay uçağı, harici yakıt tankı ve iki adet itici roketten oluşur. Bu nedenle sayfadaki bilgilerin bir kısmı yanlıştır. EmreOsm95 (mesaj) 17:09, 11 Haziran 2014 (UTC)

  Şablon eklendi:uzay mekiği[kaynağı değiştir]

  sayın kardeşim wiki, uzay mekiği şablonu yoktu koyduğumu kaldırma tamam dı dıt--Erdti (mesaj) 15:46, 14 Aralık 2015 (UTC)

  şablon silme[kaynağı değiştir]

  ABD revaçta ,bir önem arzetmeyen uzay mekiği şablonunu kaldırabilirsin.teşkür--85.102.146.93 19:38, 17 Aralık 2015 (UTC)

  firakfen nedir ? neye denir ?[kaynağı değiştir]

  vikisözlük e girmesi gerekir mi ? Gökmen denilmesi uygun mu yoksa saçma gülünç bir terim mi ? hepsi Amerikan kolpasıdır.--85.102.146.93 12:12, 19 Aralık 2015 (UTC)

  şablon değiştirilmiştir. kılbıyık bir resim karakteridir.tartışmaya nokta koydum.[kaynağı değiştir]

  uzay mekiği şablonunu kolunda bayrağı kaldırdım. reklam olması yasak. bu yüzden tekrar koydum lütfen kabul buyur.tşkr.ayrıca kılbıyığı kaldırdım uygun görünüm vermiyor ansiklopedik maddelerin şablonlarıda uygun olmalıdır.velhasıl budur--Erdti (mesaj) 16:51, 11 Ocak 2016 (UTC)

  Madde adı[kaynağı değiştir]

  İngilizce Vikipedi'de bağlanan maddenin adı Space Shuttle şeklinde. Space Shuttle'ın özel bir ad olduğu ve NASA tarafından kullanılan bir sistem olduğu yazılı. Bizim madde ise kavramı biraz Uzay aracı kavramı ile karıştırarak vermiş. Nasıl ki diğer uzay araçlarını, sistemlerini, programlarını vs özgün adıyla adlandırıyorsak bunu da öyle yapmalıyız. Taşımayı gerçekleştiriyorum, itirazı olan varsa geri alabilir ve görüşlerini paylaşabilir (ya da geri almadan da paylaşabilir).--NanahuatlEfendim? 05.48, 5 Kasım 2019 (UTC)[yanıtla]

  • @Nanahuatl, merhaba! "Uzay mekiği" diye arama yapan bazı kimselerin de aslında "uzay aracı"nı arıyor olabileceğini gözeterek, maddenin başına "karıştırma" şablonu ekledim. "Uzay aracı" maddesine ise bunu "uzay mekiği" maddesi için yapmak gerekir mi, ondan emin değilim. :) İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 09.15, 22 Şubat 2020 (UTC)[yanıtla]
  @Dr. Coal, olabilir, ikisinden birbirine bağlantı verilebilir bu şekilde :)--NanahuatlEfendim? 16.59, 22 Şubat 2020 (UTC)[yanıtla]
  O hâlde onu da yaptım, @Nanahuatl! :) Dr. Coalmesaj 18.36, 22 Şubat 2020 (UTC)[yanıtla]