Tartışma:Marko

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Lütfen VPBanner şablonu yerine Tartışma şablonunun |proje= parametresini kullanınız.

  Madde adı[kaynağı değiştir]

  Kanaatimce "Marko" çok genel ve bilimsel yaklaşımdan uzak bir isim olmuş. Madde adının Marko Mrnjavčević olarak değiştirilmesini öneriyorum. Saitcank (mesaj) 18:57, 21 Aralık 2015 (UTC)

  Kral veya prens gibi yönetici unvanlarına yer vermediğimizden, Kral/Prens Marko yerine Marko adı tercih edilmiş. Bir yanlış göremedim ben. Aynı ada sahip olabilecek başka bir madde varsa bunun adı "Marko (Sırbistan prensi/kralı)" veya benzeri şekilde değiştirilebilir.--RapsarEfendim? 21:32, 21 Aralık 2015 (UTC)

  Kral ya da Prens ünvanından bahsetmiyorum, ünvanlar elbette ki madde içeriğinde kalsın. Benim bahsettiğim Marko'nun soyadı ile birlikte yazılması, bu sayede ait olduğu hanedan belli olur. Marko Hristiyanlar arasında oldukça yaygın bir isim, bir soyadı eklemek onu tamamen ait olduğu tarihe yönlendirir.Saitcank (mesaj) 21:37, 21 Aralık 2015 (UTC)

  Anladım dediğinizi elbette :) Hükümdarlarda standart olarak tahta çıktığı adı kullandığımızı belirtmeye çalışmıştım. Marko adıyla tahta çıkan başka hükümdar varsa parantez kullanımına gidebiliriz.--RapsarEfendim? 23:17, 21 Aralık 2015 (UTC)