Kullanıcı mesaj:Saitcank

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Çeviri kaynağı[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Öncelikle hoş geldiniz. Çeviri yoluyla vikiye birçok madde kazandırdığınızı gördüm, dolayısıyla ne iyi ettiniz de geldiniz Face-smile.svg. Çeviri ile açılan maddelerin kaynağını takip edebilmek için, maddenin tartışma sayfasına çeviri kaynağını ekliyoruz. Ben bir örneğini Tartışma:San Vitale Kilisesi sayfasına ekledim. Çevrdiğiniz maddelerde bunu kullanabilirsiniz. İyivikiler... [ho? ni!] 17:35, 16 Aralık 2015 (UTC)

Tekrar merhaba. Şablonun nasıl çalıştığına dair bilgi Şablon:Çevrilmiş sayfa sayfasında var. Bu linklerin doğru çalışması için çeviri yaptığınız versiyon numarasını bulmanız gerek. San Vitale örneğinde Almanca sayfanın geçmişinde ([1]) çeviriye temel olarak aldığınız versiyonun üzerine tıkladığınızda https://de.wikipedia.org/wiki/San_Vitale?oldid=145350747 şeklinde bir URL görürsünüz. Buradaki 145350747 kısmını şablonda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde çevrilmiş Türkçe sayfada da, çeviriyi bitirdikten sonra en son kaydettiğiniz versiyonu sayfa geçmişinden tıklayıp URL'deki numarayı şablona girebilirsiniz (Yine San Vitale örneğinde https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=San_Vitale_Kilisesi&oldid=16105363 URL'sindeki 16105363 kısmı). Bunları yaptığınızda şablon doğru çalışacaktır. Sorularınız olursa yine yazabilirsiniz. İyivikiler... [ho? ni!] 06:45, 17 Aralık 2015 (UTC)

VikiProje Hristiyanlık[kaynağı değiştir]

Merhaba buyurmaz mıydınız? :) --Kudyaz 17:12, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Memnuniyetle, çoktur viki'deki Hristiyanlık maddelerini düzenlemekle meşgulüm zaten. Saitcank (mesaj) 17:25, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Kısa bir süre önce Yuhanna İncili sayfasına bir hayli emek verdim, sizce bu sayfanın seçkin madde olma olasılığı nedir? Daha önce böyle bir adaylıkta falan bulunmadım, belki bu madde Proje kapsamına dahil edilebilir. Temel olarak bakıldığında Kitab-ı Mukaddes maddeleri gerçekten yardıma muhtaç görünüyorlar. 2 adet Havari'nin maddesini de ben açtım (oldukça üstünkörü), açarken de şaka gibi bu maddeler daha önce nasıl açılmaz diye kendi kendime söylendiğimi biliyorum. Saitcank (mesaj) 17:54, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Ek olarak bir havari de ben açtım. Şuradan bakacak olursanız açtıklarım arasında "nasıl yani Vikide yok muymuş" denebilecek çok fazla Hristiyanlık maddesi var. :) Doğrusu dini bir inancım olmadığı gibi Hristiyanlıkla ilgili de pek bir bilgim yok, son birkaç haftadır İngilizce Vikide bu konuda okumalar yapıp bilgilenmeye ve ufak tefek birkaç tümce de olsa çeviriler yapmaya çalışıyorum ancak kavramların çevirisi konusunda çok büyük sıkıntı yaşıyorum.

Şimdi incelediğim kadarıyla Yuhanna İncili diğer Hristiyanlık maddelerine göre kapsamlı bir içerik ve şu anki haliyle B sınıf gibi duruyor. Ancak kaynaklandırması iyileştirilip üzerinde bazı kozmetik değişiklikler ile eklemeler yapıldığı takdirde SM olmasa da KM olma şansı var. --Kudyaz 18:01, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Diller arası bağlantı[kaynağı değiştir]

Türkçe'de yayınlanan bazı maddeleri ingilizcede yayınlanan aynı başlıklı maddelere bağlayamıyorum. Sizce sebebi nedir? Örnek;

TR 2001 Türkiye ekonomik krizi - EN 2001 Turkish economic crisis ya da

TR Türkiye'de askerî müdahaleler - EN Turkish coup d'état

Saitcank (mesaj) 12:07, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Merhaba. Maddelerin sol kısmında "bağlantıları düzenle" ("edit links") yer alır. Oraya tıklayarak geçilen Vikiveri sitesinde, sol tarafta dil bağlantıları kısmını görebilir ve uygun bağlantıları ekleyebilirsiniz. İyi günler.--RapsarEfendim? 12:11, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Yanıtınız için teşekkür ederim. Daha önce de denedim, çoğu kez şöyle bir hata ile karşılaşmaktayım. Saitcank (mesaj) 12:16, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Bu hata, daha önceleri bağlanmamış sayfalar olduğundan, hem İngilizcedeki hem de Türkçedeki maddeler için Vikiveri'de iki farklı sayfa oluşturulmuş olmasından kaynaklanıyor. Bu sorunun çözümü için "details" kısmına tıklayıp orada bahsi geçen sayfaya gitmek, Türkçe bağlantıyı silmek ve tekrar buraya gelerek Türkçe bağlantıyı eklemek gerekiyor.--RapsarEfendim? 12:23, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Vikiproje Afrika Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 13:40, 31 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

State Emblem of the Soviet Union.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin dış ilişkileri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:26, 2 Ekim 2017 (UTC)

Terim değişikliği Zerdüştlük-Zerdüştçülük[kaynağı değiştir]

Merhabalar, otomatik ve hızlı değişimler yaptığınız için size yazmayı uygun gördüm.Viki'de bir çok makalede Zerdüştlük olarak yazılan terimin Zerdüştçülük olarak değiştirilmesi kanaatindeyim. TDK da Zerdüştçülük kullanımını öneriyor. Zerdüştlük kullanımında bu dine bağlı olan insanlar Zerdüşt olarak adlandırılıyorlar ki bu yanlış bir adlandırma oluyor. Konuyla ilgilenmeniz mümkün müdür?Teşekkürler Saitcank (mesaj) 11:44, 27 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba @Saitcank. Tartışma:Zerdüştçülük sayfasından bir tartışma başlatıp isim değişikliği ile ilgili fikirlerinizi paylaştıktan sonra Topluluğun meyline göre isim değişikliği yapmalıydınız. Yani önce tartışıyor sonra değiştiriyoruz. Böyle önce değiştirip sonra tartışınca başka türlü anlaşmazlıklar ortaya çıkıyor. İsim değişikliğinde bir karar verildiğinde diğer makalelerdeki geçen yerleri değiştirmek kolay. Vikiçizer (mesaj) 11:55, 27 Ekim 2017 (UTC)

Ben TDK'nın başvuru kaynağı alındığından yola çıkarak hareket ettim. Ana maddede bir değişiklik yaptım ancak diğer maddelere dokunmadım. Gerekli tartışmayı adı geçen maddenin tartışma sayfasına ekliyorum. Teşekkür ederim. Saitcank (mesaj) 13:23, 27 Ekim 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ikinci ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1936-1955).svg Roj emblem.svg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
Sovyetler Birliği'nde Kürtler konulu 50 madde oluşturma konulu ikinci ödüllü işbirliği projesi
Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci projenin ardından ikinci proje olarak "Sovyetler Birliğİ'nde Kürtler" konulu 50 madde oluşturma konulu 15 gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 16 Kasım 2017 Perşembe günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 1 Aralık 2017 Cuma günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 15 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
  • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara proje sorumluları imzalı olarak verilecek hediyeler:
  • Birinci: Toplam altı adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Mela Bırhanê Tarînî - Medrese, Ji Her Aliyî Ve Medreseyên Me  • Newaf Mîro - Du Kes Yek Mırov  • Dilawer Zeraq - Nexşên Li Giyan  • Ahmedê Hepo - Bawerî

  • İkinci: Toplam beş adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Memo Şahin - Çîroka Koçberên Bêparêzer, Kurdên Elmanyayê  • Mahmut Baran - Êdî Navê Min Bêrîvane  • Sirri Ayhan - Dansa Berber  • Ali Yüzen - Dengê Felefeyê  • Eküp Kıran - Pilingê Serhedê

  • Üçüncü: Toplam dört adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Şiwan Osman Mıstefa - Kurdistan Û Prosesa Îslamkırına Kurdan  • Lokman Ayabe - Gava Heyatê  • Özgür Kıyak - Rêwıyên Bê Welat  • Celadet Alî Bedirxan - Ferheng

  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz. Ayrıca açılacak maddelerde bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:12, 15 Kasım 2017 (UTC)

Seçkin içerik[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleşecek Aralık 2017 işbirliğinde Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde ve seçkin liste kazandırmayı düşünüyoruz. Burada İngilizce Vikipedi'de seçkin madde veya seçkin liste olan seçkin içerik oluşturma önerileri mevcut. Siz de görüşünüzü bildirerek ve projenin bir parçası olarak gerek Vikipedi'nin gerekse projenin gelişmesine yardımcı olun ve sizin de seçkin içeriklerde isminiz olsun. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:46, 28 Kasım 2017 (UTC)

Seçkin liste çalışması[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Red Star Emblem.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği liderleri listesi ve Sovyetler Birliği başbakanları listesi maddelerini Türkçe Vikipedi'ye seçkin liste olarak kazandırmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:31, 1 Aralık 2017 (UTC)

Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 16:56, 1 Aralık 2017 (UTC)