Kullanıcı mesaj:Saitcank

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Çeviri kaynağı[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Öncelikle hoş geldiniz. Çeviri yoluyla vikiye birçok madde kazandırdığınızı gördüm, dolayısıyla ne iyi ettiniz de geldiniz Face-smile.svg. Çeviri ile açılan maddelerin kaynağını takip edebilmek için, maddenin tartışma sayfasına çeviri kaynağını ekliyoruz. Ben bir örneğini Tartışma:San Vitale Kilisesi sayfasına ekledim. Çevrdiğiniz maddelerde bunu kullanabilirsiniz. İyivikiler... [ho? ni!] 17:35, 16 Aralık 2015 (UTC)

Tekrar merhaba. Şablonun nasıl çalıştığına dair bilgi Şablon:Çevrilmiş sayfa sayfasında var. Bu linklerin doğru çalışması için çeviri yaptığınız versiyon numarasını bulmanız gerek. San Vitale örneğinde Almanca sayfanın geçmişinde ([1]) çeviriye temel olarak aldığınız versiyonun üzerine tıkladığınızda https://de.wikipedia.org/wiki/San_Vitale?oldid=145350747 şeklinde bir URL görürsünüz. Buradaki 145350747 kısmını şablonda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde çevrilmiş Türkçe sayfada da, çeviriyi bitirdikten sonra en son kaydettiğiniz versiyonu sayfa geçmişinden tıklayıp URL'deki numarayı şablona girebilirsiniz (Yine San Vitale örneğinde https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=San_Vitale_Kilisesi&oldid=16105363 URL'sindeki 16105363 kısmı). Bunları yaptığınızda şablon doğru çalışacaktır. Sorularınız olursa yine yazabilirsiniz. İyivikiler... [ho? ni!] 06:45, 17 Aralık 2015 (UTC)

VikiProje Hristiyanlık[kaynağı değiştir]

Merhaba buyurmaz mıydınız? :) --Kudyaz 17:12, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Memnuniyetle, çoktur viki'deki Hristiyanlık maddelerini düzenlemekle meşgulüm zaten. Saitcank (mesaj) 17:25, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Kısa bir süre önce Yuhanna İncili sayfasına bir hayli emek verdim, sizce bu sayfanın seçkin madde olma olasılığı nedir? Daha önce böyle bir adaylıkta falan bulunmadım, belki bu madde Proje kapsamına dahil edilebilir. Temel olarak bakıldığında Kitab-ı Mukaddes maddeleri gerçekten yardıma muhtaç görünüyorlar. 2 adet Havari'nin maddesini de ben açtım (oldukça üstünkörü), açarken de şaka gibi bu maddeler daha önce nasıl açılmaz diye kendi kendime söylendiğimi biliyorum. Saitcank (mesaj) 17:54, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Ek olarak bir havari de ben açtım. Şuradan bakacak olursanız açtıklarım arasında "nasıl yani Vikide yok muymuş" denebilecek çok fazla Hristiyanlık maddesi var. :) Doğrusu dini bir inancım olmadığı gibi Hristiyanlıkla ilgili de pek bir bilgim yok, son birkaç haftadır İngilizce Vikide bu konuda okumalar yapıp bilgilenmeye ve ufak tefek birkaç tümce de olsa çeviriler yapmaya çalışıyorum ancak kavramların çevirisi konusunda çok büyük sıkıntı yaşıyorum.

Şimdi incelediğim kadarıyla Yuhanna İncili diğer Hristiyanlık maddelerine göre kapsamlı bir içerik ve şu anki haliyle B sınıf gibi duruyor. Ancak kaynaklandırması iyileştirilip üzerinde bazı kozmetik değişiklikler ile eklemeler yapıldığı takdirde SM olmasa da KM olma şansı var. --Kudyaz 18:01, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Diller arası bağlantı[kaynağı değiştir]

Türkçe'de yayınlanan bazı maddeleri ingilizcede yayınlanan aynı başlıklı maddelere bağlayamıyorum. Sizce sebebi nedir? Örnek;

TR 2001 Türkiye ekonomik krizi - EN 2001 Turkish economic crisis ya da

TR Türkiye'de askerî müdahaleler - EN Turkish coup d'état

Saitcank (mesaj) 12:07, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Merhaba. Maddelerin sol kısmında "bağlantıları düzenle" ("edit links") yer alır. Oraya tıklayarak geçilen Vikiveri sitesinde, sol tarafta dil bağlantıları kısmını görebilir ve uygun bağlantıları ekleyebilirsiniz. İyi günler.--RapsarEfendim? 12:11, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Yanıtınız için teşekkür ederim. Daha önce de denedim, çoğu kez şöyle bir hata ile karşılaşmaktayım. Saitcank (mesaj) 12:16, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Bu hata, daha önceleri bağlanmamış sayfalar olduğundan, hem İngilizcedeki hem de Türkçedeki maddeler için Vikiveri'de iki farklı sayfa oluşturulmuş olmasından kaynaklanıyor. Bu sorunun çözümü için "details" kısmına tıklayıp orada bahsi geçen sayfaya gitmek, Türkçe bağlantıyı silmek ve tekrar buraya gelerek Türkçe bağlantıyı eklemek gerekiyor.--RapsarEfendim? 12:23, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Terim değişikliği Zerdüştlük-Zerdüştçülük[kaynağı değiştir]

Merhabalar, otomatik ve hızlı değişimler yaptığınız için size yazmayı uygun gördüm.Viki'de bir çok makalede Zerdüştlük olarak yazılan terimin Zerdüştçülük olarak değiştirilmesi kanaatindeyim. TDK da Zerdüştçülük kullanımını öneriyor. Zerdüştlük kullanımında bu dine bağlı olan insanlar Zerdüşt olarak adlandırılıyorlar ki bu yanlış bir adlandırma oluyor. Konuyla ilgilenmeniz mümkün müdür?Teşekkürler Saitcank (mesaj) 11:44, 27 Ekim 2017 (UTC)

Merhaba @Saitcank. Tartışma:Zerdüştçülük sayfasından bir tartışma başlatıp isim değişikliği ile ilgili fikirlerinizi paylaştıktan sonra Topluluğun meyline göre isim değişikliği yapmalıydınız. Yani önce tartışıyor sonra değiştiriyoruz. Böyle önce değiştirip sonra tartışınca başka türlü anlaşmazlıklar ortaya çıkıyor. İsim değişikliğinde bir karar verildiğinde diğer makalelerdeki geçen yerleri değiştirmek kolay. Vikiçizer (mesaj) 11:55, 27 Ekim 2017 (UTC)

Ben TDK'nın başvuru kaynağı alındığından yola çıkarak hareket ettim. Ana maddede bir değişiklik yaptım ancak diğer maddelere dokunmadım. Gerekli tartışmayı adı geçen maddenin tartışma sayfasına ekliyorum. Teşekkür ederim. Saitcank (mesaj) 13:23, 27 Ekim 2017 (UTC)

Somatoloji[kaynağı değiştir]

Somatoloji maddesini açacağım, ancak madde adı yanlış olarak Biyolojik antropoloji maddesine yönlendiriyor. Yönlendirmeyi silebilir misiniz?

Teşekkürler Saitcank (mesaj) 21:25, 14 Şubat 2018 (UTC)

Selamlar. Hizmetli olmadığım için sayfa silme yetkim yok benim de. Şuradan yapabilirsiniz eklemelerinizi. İyi günler.--RapsarEfendim? 07:22, 15 Şubat 2018 (UTC)

Sovyet kozmonotları projesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Laika ac Memorial Museum of Astronautics (6849617334) (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet kozmonotlar kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)

Vikiproje Afrika[kaynağı değiştir]

Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 19.43, 2 Mart 2018 (UTC)

Listedeki 16 maddenin açılması konulu Afrika İş Birliği Projesi'nin bitmesine son 12 gün[kaynağı değiştir]

VikiprojeAfrikaResim.PNG


Bu ayın Vikiproje Afrika İş Birliği Projesi olan listedeki 16 maddenin açılması konulu projenin bitmesine kalan son 12 gün. Proje bitim tarihi olan 1 Nisan 2018 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, iş birliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.
Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 21.06, 18 Mart 2018 (UTC)


Telif hakkı ihlali[kaynağı değiştir]

Telif ihlali yaptığınız diğer maddeleri de düzenleyecek misiniz? Yoksa etiketleyeyim mi? --Selahattin ilhan (mesaj) 20.04, 21 Mart 2018 (UTC)

Dikkatinize[kaynağı değiştir]

Merhabalar, silinmiş bir sayfanın geri alınabilmesi mümkün oluyor mu? Şu madde için diğer bazı maddelerden bağlantı verdim ve artık kayda değerlik kriterlerini doldurduğunu düşünüyorum. Teşekkürler Saitcank (mesaj) 19.10, 13 Nisan 2018 (UTC)

Merhabalar sayın Saitcank, tabiki mümkün ama şurada SAS'a taşınmış. ilgili değerlendirmeleri tekrar orada görüş bildiren @Rapsar a fikrini soralım. II. Niveles'e süresiz engellendiği için ona mention vermedim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.16, 13 Nisan 2018 (UTC)
Merhaba. Sayfaya balantı verilmiş olması o maddenin kayda değerliğini etkilemiyor kesinlikle. Konuyla ilgili bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok, dolayısıyla kayda değer olduğu ispat edilemiyor. Bu durumda bağlantıların da verilmemesi, temizlenmesi gerekiyor. Eğer kendi çalışma sayfanızda bir çalışma yapar, kayda değer olduğunu kaynaklarla ispatlarsanız tekrardan değerlendirilebilir elbette.--RapsarEfendim? 22.18, 13 Nisan 2018 (UTC)

Sayfaya bağlantı verilen maddeler, Achim Arbeiter'ın kendi kaleme aldığı makaleler ile ilgili. Yapılacak basit bir google araması bile kendisinin çok sayıda makale ve kitabına ulaşımı sağlıyor. Bilimsel eser yazarı olmak kayda değerlik kriterleri dışında mı kalıyor? Burada eserlerinden bazıları görüntülenebilir. Alanı hakkında Türkçe'de neredeyse hiçbir bilgi olmadığından ötürü kaydadeğer görülmediği kanaatindeyim. Saitcank (mesaj) 09.37, 14 Nisan 2018 (UTC)

Selam tekrar. İlk yorumumda bilerek birkaç sayfanın bağlantısını verdim. Kişinin kendi yazdığı eserler, röportajları, çalıştığı kurumların yayınları vs kayda değerlik değerlendirmesinde göz önünde bulundurulmaz. Bilimser eseri yazmak bir kayda değerlik kriteri değil, yazan birisi kayda değer olur gibi bir kriterimiz yok. Kayda değerlik sayfasını inceleyebilirsen biraz daha oturacaktır kavramlar.--RapsarEfendim? 03.56, 15 Nisan 2018 (UTC)

Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verildi[kaynağı değiştir]

USSR animated flag.gif

Burada istatistiksel olarak listelendiği üzere; şu ana kadar 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 27 işbirliği projesi düzenlendi. Projeler kapsamında çeşitli ödüller dağıtıldı. Ancak sorumlu eksikliği nedeniyle Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verilmiştir. Gelecekte Vikiproje:Sovyetler Birliği'nden sorumlu olmak isteyenlere duyurulur. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.52, 21 Nisan 2018 (UTC)